Odchudzanie

Czerwona herbata Pu-erh na odchudzanie? Poznaj jej właściwości!

Czerwona herbata Pu-erh na odchudzanie? Poznaj jej właściwości!

Myślisz, że termin „herbatka odchudzająca” to synonim placebo, które nie ma prawa działać? Nie w przypadku czerwonej herbaty. Ten rodzaj herbaty wspomoże Cię w odchudzaniu i oczyszczeniu organizmu. Jakie odchudzające właściwości posiada popularna herbata pu-erh?

Czym jest czerwona herbata?

Choć dziś czerwona herbata kojarzona jest głównie z odmianą Pu-erh, w czasach PRL-u na szeroką skalę znana była odmiana oolung (zwana ulungiem). Obie herbaty to odmiany półfermentowane podchodzące z chin. Co ciekawe, mimo iż w Polsce Pu-erh nazywana jest herbatą czerwoną, w chinach klasyfikowana jest jako czarna. Różnice te wynikają z tego, że w Europie określamy kolor przez pryzmat suszu, zaś Chińczycy przez barwę naparu.

Pu-erh jest obecnie najpopularniejszym rodzajem czerwonej herbaty i to właśnie tę odmianę warto wprowadzić do diety odchudzającej. Napar czerwonej herbaty jest bardzo intensywny i charakterystyczny, gdyż posiada wyraźnie ziemisty posmak. Jeśli nie odpowiada Ci ten smak, możesz zdecydować się na aromatyzowaną czerwoną herbatę. Najpopularniejsze dodatki smakowe to grapefruit, cytryna oraz wiśnia.

Czerwona herbata na odchudzanie

Odchudzające właściwości czerwonej herbaty wynikają w kilku kwestii. Zawiera ona dużą ilość polifenoli oraz enzymów, które pozytywnie wpływają na pracę wątroby oraz poprawiają trawienie. Polifenole to te prozdrowotne związki organiczne, które znajdziesz także m.in. w oliwie z oliwek lub w skórkach owoców.

W procesie odchudzania duże znaczenie ma jeszcze inna właściwość czerwonej herbaty Pu-erh. Rozbija ona kwasy tłuszczowe na mniejsze frakcje, dzięki czemu ułatwia ich spalanie. Jednocześnie zapobiega nadmiernemu wchłanianiu się tłuszczów do organizmu, dlatego warto spożywać ją bezpośrednio po posiłku. To zasługa zwiększonej lipazy trzustkowej, czyli Zaletą czerwonej herbaty jest to, że robi tego w całościowy sposób, dzięki czemu nie musimy obawiać się o wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (m.in. A, D, E i K). Innym składnikiem wspomagającym odchudzanie jest pobudzająca teina, która wraz z polifenolami działa dłużej.

Dodatkowo czerwona herbata obniża poziom cholesterolu we krwi, reguluje ciśnienie krwi oraz działa antynowotworowo. Może także przyczynić się do poprawy pamięci oraz poprawy nastroju. Szereg zalet sprawia, że jest to doskonały sposób na wspomaganie redukcji. Wystarczy tylko przytoczyć wyniki badań francuskich naukowców, którzy dowiedli, że już samo spożywanie czerwonej herbaty może prowadzić do zgubienia niechcianych kilogramów i to bez zmiany stylu życia. Rezultaty zauważono aż u 88% badanych. W połączeniu z deficytem kalorycznym oraz aktywnością fizyczną efekty będą jeszcze lepsze.

Ile pić i jaką wybrać?

Sięgając po czerwoną herbatę wybierz tę liściastą. Jest najwyższej jakości co przełoży się nie tylko na zawartość prozdrowotnych składników, ale i na smak. Ponadto dobrej jakości herbatę pu-erh możesz zaparzyć nawet trzy razy, zaś tanie marketowe odpowiedniki w torebkach – tylko raz.

Aby zauważyć pozytywny wpływ czerwonej herbaty należy pić około 5-6 filiżanek naparu parzonego ok. 3-4 minut. Warto spożywać je do posiłku lub bezpośrednio po, gdyż Pu-erh wspomaga trawienie. Nie przesadzaj jednak z ilością herbaty w ciągu dnia, gdyż nadmiar teiny może prowadzić do wypłukiwania wapnia oraz magnezu z organizmu. Sięgaj po nią głównie rano i po południu, gdyż wypicie mocnej czerwonej herbaty wieczorem utrudni Ci zaśnięcie.

Przeciwwskazania

Jakie są przeciwwskazania w stosowaniu czerwonej herbaty? Przede wszystkim powinny na nią uważać osoby z niedoborem niektórych składników odżywczych lub te, które wymagają ich duże ilości m.in. osoby w ciąży czy cierpiący na anemię. Zwiększona diureza spowodowana spożyciem herbaty pu-erh mogłaby pogłębić niedobory. Jeśli wspomagasz swoje odchudzanie czerwoną herbatą musisz także zadbać o wzbogacenie swojej diety o dużą dawkę makro- i mikroskładników.

Podsumowując, czerwona herbata pu-erh:
– przyczynia się do zrzucenia zbędnej tkanki tłuszczowej,
– ułatwia spalanie i wydalanie tłuszczu,
– poprawia krążenie,
– działa antykancerogennie,
– może być pomocna w walce z rakiem,
– reguluje ciśnienie krwi,
– poprawia wygląd włosów i skóry,
– obniża poziom cholesterolu we krwi,
– działa pobudzająco,
– chroni wątrobę przed uszkodzeniem i wspomaga jej pracę,
– wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn,
– obniża poziom cukru we krwi,
– poprawia pamięć,
– pomaga walczyć z próchnicą.

Wprowadź czerwoną herbatę do swojej diety, a Twoje odchudzanie będzie jeszcze skuteczniejsze. Nie rezygnuj jednak z wylewania potu na treningach ani zbilansowanej diety. Picie herbaty pu-erh (lub oolung) jest bowiem jedynie miły dodatkiem i nie może być podstawą odchudzania. Pamiętaj też, by nie dodawać do niej cukru, syropu ani miodu, gdyż efekt może być zgoła odmienny.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odchudzanie

More in Odchudzanie

Kawa – czy posiada właściwości odchudzające?

Spalacze.plLipiec 18, 2018

Otyłość brzuszna – czym jest, jak powstaje i dlaczego trzeba z nią walczyć?

Spalacze.plLipiec 5, 2018

Skąd brać motywację do odchudzania? 5 sprawdzonych sposobów

Spalacze.plCzerwiec 26, 2018

Jaki jest optymalny poziom tkanki tłuszczowej?

Spalacze.plCzerwiec 22, 2018

Cynamon – jak pomaga w odchudzaniu?

Spalacze.plCzerwiec 8, 2018

Jak szybko schudnąć na lato? Zdążyć przed wakacjami!

Spalacze.plMaj 23, 2018

Jak się mądrze przygotować do odchudzania?

Spalacze.plMaj 20, 2018

Co suplementować w czasie odchudzania?

Spalacze.plKwiecień 30, 2018

6 błędów, które przeszkodzą Ci w odchudzaniu

Spalacze.plKwiecień 24, 2018

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone