Dietetyka i zdrowe odżywianie

Sposoby radzenia sobie ze stresem

Sposoby radzenia sobie ze stresem

Stres to nie tylko stan psychiczny, ale również stan fizjologiczny , reakcja organizmu. Nadmiar negatywnego napięcia może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie. Dlatego ważne jest, aby nad stresem zapanować i tym samym poprawić jakość swojego życia.

Skuteczne w tym będą dla nas:

 • dieta

odpowiednio zbilansowana dieta pomaga zniwelować skutki stresu. Ważne jest również wzbogacanie jadłospisu w produkty zawierające magnez, w sytuacji gdy stres jest długotrwały lub gdy spożywamy duże ilości kofeiny czy alkoholu, warto wprowadzić dodatkową suplementację tego pierwiastka, możemy także w tak trudnej sytuacji stresu sięgnąć po preparaty zawierające inne składniki korzystnie działające na nasz układ nerwowy: witaminę B, potas.

 

 • aktywność fizyczna

wystarczy 15 minut dziennie, by skutecznie wesprzeć organizm w walce ze stresem, dlaczego? otóż podczas takiej aktywności fizycznej organizm produkuje endorfiny, zwane po prostu hormonami szczęścia, pomagają one rozluźnić mięśnie, zmniejszają dyskomfort psychiczny, codzienna porcja ruchu wpływa także na zdrowe kości i wzmocnienie mięśni.

 • głęboki oddech

panując nad swoim oddechem możemy wpływać na rozluźnienie ciała i zmniejszenie napięcia, można to osiągnąć stosując proste ćwiczenie: przyjmij wygodną pozycję ciała, zachowując kręgosłup w pozycji prostej, weź głęboki oddech i powoli wydychaj powietrze, postaraj się taki oddech zastosować 16 razy w ciągu minuty.

 • kontrola mięśni

to metoda polegająca na napinaniu i rozluźnianiu mięśni w poszczególnych partiach ciała, zanim przystąpisz do ćwiczenia przyjmij wygodną pozycję ciała, leż, zamknij oczy, unormuj rytm oddechu, każdą partię mięśni napinaj przez około 10 sekund, jak potrafisz najmocniej, a potem je rozluźnij, napinanie rozpocznij od prawej, a potem przejdź do lewej stopy, następnie łydki, uda, pośladki, plecy, brzuch, ręce, ramiona, szyja, twarz.

 • medytacja

to jedna z metod, pomagająca osiągnąć wyciszenie oraz zredukować napięcie, medytacja polega wyłącznie na skupieniu się na jednej, przyjemnej rzeczy, jeden seans powinien trwać około 30 minut, podczas medytacji trzeba także przyjąć wygodną pozycję, najlepiej w przyjemnym i cichym miejscu,

Natura dająca pomoc w walce ze stresem

 • chmiel zwyczajny i melisa lekarska

pomagają osiągnąć dobry sen i spokój,

wspiera organizm w pokonywaniu stresu emocjonalnego i napięcia nerwowego,

zioło to wspiera organizm w stanie relaksacji, zapewnia dobre samopoczucie,

 • szyszki chmielu i kozłek lekarski

wyciszają po ciężkim dniu, dają rozluźnienie,

pomaga w czasie rozdrażnienia spowodowanego stresem, leczy bezsenność i nerwicę,

 • rumianek

oprócz kojącego działania dla dzieci w czasie kolki jest także rośliną wspierającą osoby zestresowane u których właśnie układ nerwowy powoduje zaburzenia pracy żołądka i jelit.

Pamiętajmy, by unikać stresu, a już jeżeli niestety ma on na nas wpływ ponieważ nie możemy go uniknąć starajmy się szybko i skutecznie niwelować jego niemiłe konsekwencje. Nie dopuszczajmy do długotrwałego oddziaływania go na nasz organizm.

 

Wyświetl komentarz (1)

1 Komentarz

 1. Wiktoria

  Lipiec 5, 2017 na 12:27 pm

  dobrym sposobem walki ze stresem są herbatki i suplementy ziołowe. na nowoczesneziola.pl najczęściej je sobie zamawiam, bo mają ogromny wybór i to wysokiej jakości preparatów i produktów. bardzo lubię np ich herbistres własnie na łagodzenie objawów stresu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dietetyka i zdrowe odżywianie

More in Dietetyka i zdrowe odżywianie

Produkty naturalne w kosmetykach

spalaczeWrzesień 2, 2017

Dieta dla urody

spalaczeSierpień 26, 2017

Profilaktyka antynowotworowa

spalaczeSierpień 19, 2017

Dieta dla rowerzysty

spalaczeSierpień 19, 2017

Afrodyzjaki w kuchni

spalaczeSierpień 13, 2017

Czystek – hit ziołowy

spalaczeSierpień 13, 2017

Witaminy z grupy B – bogactwo dobrego

spalaczeSierpień 6, 2017

Hormony – pomoc od ziół dla kobiet

spalaczeSierpień 6, 2017

Dieta Paleo – fakty dietetyczne o niezwykłej diecie

spalaczeLipiec 29, 2017

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone