Odchudzanie

5 rzeczy, które musisz wiedzieć przed odchudzaniem

5 rzeczy, które musisz wiedzieć przed odchudzaniem

Odchudzanie to temat, który przewija się bardzo często w życiu większości z nas. Jakich błędów nie popełnić i o czym powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem diety? Sprawdź!

Nie zaczynaj od głodówek

Dieta nie powinna być dla Ciebie ani karą ani głodówką. To nie jest wyzwanie czy życie w restrykcji, a raczej zmiana stylu życia, umotywowana zdrowiem czy chęcią lepszego wyglądu. Żeby schudnąć trzeba jeść i to, o dziwo, normalne ilości. Jeżeli zaczniesz się głodzić, Twój organizm bardzo szybko ucierpi, a jedyne czego możesz się spodziewać, to efekt jojo.

Dodatkowo, Twój organizm zacznie gromadzić zapasy ze wszystkiego, co zjesz, więc po raz kolejny efekt będzie odwrotny! Stwórz sobie przyjemną i zdrową dietę, która Cię nasyci i da poczucie satysfakcji – wtedy nie rzucisz się na jedzenie, a Twój organizm będzie odżywiony.

Nie korzystaj z diet od koleżanek

Dieta musi być idealnie dopasowana pod Ciebie, Twoje zapotrzebowania i styl życia. Jeżeli czegoś nie lubisz lub masz więcej treningów niż Twoja znajoma, wzięcie od niej diety będzie po prostu błędem. Dodatkowo, przez rozpoczęciem diety powinieneś sobie zrobić badania i dokładnie pod to ułożyć jadłospis lub skorzystać z pomocy dietetyka.

Podobnie jest z treningami. Każdy jest indywidualny i ma nieco inny organizm. Korzystanie z treningów innych często może być błędem i skazywać nas na nie tylko brak progresu, ale również problemy z organizmem!

Zdrowy styl życia to nie wyzwanie

Wielu boi się rozpocząć zdrowy styl życia, z obawy przed tym, ile czasu będzie go to kosztowało. Uwierz mi, że taki styl życia to jedynie kwestia nawyku i nie zajmie Ci o wiele więcej czasu, niż śmieciowe jedzenie. Nawet jeśli poświęcisz na coś nieco więcej uwagi, to z pewnością będziesz z tego zadowolony, chociażby z powodu świetnej figury lub dobrego samopoczucia.

Pamiętaj, że posiłki możesz gotować sobie na 2 dni do przodu, dzieląc posiłki na pół, tworzyć listy zakupów na bieżąco czy nawet zamawiać przez internet. Skorzystaj z opcji, które będą dla ciebie najwygodniejsze i zaplanuj sobie tydzień do przodu. Dzięki temu nie stracisz dużo czasu na zastanawianie się, co masz kupić lub ugotować.

Połącz dietę z treningami

Dodatek treningów do diety sprawi, że o wiele szybciej zauważysz efekty odchudzania. Treningi przyspieszą spalanie kalorii, dodadzą Ci siły i energii, a przede wszystkim sprawią, że Twoje ciało będzie mocne i jędrne. Dzięki temu Twoja sylwetka będzie prezentować się świetnie o wiele szybciej, niż można by zakładać.

Wybierz rodzaj treningów, które będą dla Ciebie przyjemnością, a nie katowaniem się i dużym wyzwaniem. Jeżeli trenowanie będzie sprawiało Ci radość, o wiele chętniej będziesz aktywny w ciągu każdego dnia.

Szybkie odchudzanie jest szkodliwe

Wielu z nas wyszukuje w internecie, jak szybko schudnąć, jak stracić 10 kilogramów w miesiąc czy 8 w 3 tygodnie. Jest to zwykle uwarunkowane tym, że zbliża się jakaś ważna okazja, wakacje czy impreza, gdzie chcemy wyglądać świetnie. Jednak takie diety są bardzo ubogokaloryczne i restrykcyjne, a jedyne, czego się po nich możemy spodziewać, to efekt jojo.

Dodatkowo, w przypadku kobiet, można łatwo zaburzyć gospodarkę hormonalną i np. stracić okres, a jego przywrócenie nie będzie już takie proste. Pamiętaj, że robisz to dla siebie, a nie dla kogoś.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odchudzanie

More in Odchudzanie

Kapsaicyna – naturalny spalacz tłuszczu. W czym znajdziemy kapsaicynę?

Spalacze.plMarzec 10, 2021

Zmniejszanie rozmiaru piersi podczas odchudzania

RedakcjaStyczeń 9, 2021

Kortyzolu i wzrost wagi: czy istnieje związek między tymi zjawiskami?

SylwiaPaździernik 23, 2020

10 powodów dla których przybierasz na wadze.

SylwiaPaździernik 16, 2020

12 wskazówek, które pomogą Ci schudnąć cz. 2

SylwiaWrzesień 25, 2020

12 wskazówek, które pomogą Ci schudnąć cz.1

SylwiaWrzesień 22, 2020

Berberyna a odchudzanie

spalaczeLipiec 31, 2020

Adaptacje metaboliczne — co zrobić, gdy odchudzanie przestaje przynosić skutki?

Spalacze.plLipiec 21, 2020

Napoje bezcukrowe są zdradliwe przy przerywanym poście

SylwiaLipiec 15, 2020

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone