Suplementacja

6 zasad suplementacji sportowców

6 zasad suplementacji sportowców

 

Jeśli planujesz kupić odżywki dla sportowców, na początek zapoznaj się z najważniejszymi zasadami sportowej suplementacji. Dzięki nim zdołasz uniknąć błędów w dawkowaniu, spożywaniu oraz nie nabierzesz się na najbardziej popularne chwyty marketingowe, które stosują producenci suplementów. Podajemy 6 najważniejszych zasad suplementacji, a przestrzeganie ich zagwarantować ci może najlepsze efekty w rozbudowie macy mięśniowej i zwiększenie efektywności treningów.

Na początek zastanów się, czy suplementacja jest ci potrzebna?

Przed zakupem jakiegokolwiek suplementu diety dla sportowców, zastanów się, czy są one ci potrzebne. Jeśli zaobserwowałeś u siebie większe  zapotrzebowanie na substancje odżywcze to znak, że odżywki dla sportowców mogą okazać się dobrym wyborem. Jednak, jeśli twoja decyzja opiera się jedynie na chęci dopasowaniu się do otoczenia i dążeniu za trendami, to lepiej zrezygnuj z zakupu jakichkolwiek suplementów. Pamiętaj, że naukowcy odradzają spożywanie jakichkolwiek wspomagaczy, a zamiast tego zalecają stworzenie dobrze zbilansowanej diety.

Określ w czym ma pomóc ci suplementacja

Jeśli decydujesz się na korzystanie z suplementów, określ ich cel. W czym mają ci one pomóc? Czy twoim celem jest zwiększenie masy mięśniowej, schudnięcie, wyrzeźbienie sylwetki, czy poprawa kondycji? To jaki cel chcesz osiągnąć zdecyduje, jakie suplementy powinieneś wybrać. W każdym z tych przypadków potrzeby jest inny rodzaj odżywek, który doprowadzi cię do wyznaczonego przez ciebie celu.

Nie kupuj za dużo

Nie wybieraj za dużo suplementów na raz. Jeśli jesteś początkującym sportowcem, to nie potrzebne ci są duże arsenały odżywek. To nie tylko jest wyrzucanie pieniędzy w błoto, ale również może być szkodliwe dla zdrowia. Suplementem diety odpowiednim dla początkujących i zaawansowanych sportowców są aminokwasy BCAA. Jest to odżywka, która dostarcza składniki odżywcze, które są niezbędne do rozbudowy masy mięśniowej. Równie dobrym suplementem dla każdego sportowca jest białko serwatkowe. To cały zestaw, którego potrzebujesz, jeśli jesteś na początku swoich przygód ze sportem.

Nie traktuj suplementów diety jako posiłek

Pamiętaj, że suplementy diety to wspomagacze, które uzupełniają dietę. Nie można ich traktować jak posiłek. Zastąpienie posiłku, odżywką może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie. Mimo, że producenci suplementów zapewniają nas, że ich produkt jest w pełni naturalny, to w odżywkach często są obecne substancje dodatkowe, które mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Zapoznaj się ze składem suplementu

Nie patrzy tylko na etykietę. To nie ona jest najważniejsza, a to właśnie przez jej wygląd producenci chcą nas zachęcić do zakupienia właśnie ich produktu. Zanim zdecydujesz się na kupienie suplementy diety dla sportowców, na którego etykietce widnieje slogan mówiący, że jest to najlepszy produkt na rynku, zapoznaj się z jego składem. Sprawdź jakie dawki witamin są najbardziej wskazane dla sportowców i szukaj suplementu, który ma najbardziej przybliżone wartości odpowiednich składników odżywczych.

Zapoznaj się z zaleceniem producenta

Może ci się wydawać, że spożywanie suplementów nie jest niczym skomplikowanym. A jednak każdy suplement diety rządzi się swoimi prawami. Tak więc, na początku zapoznaj się z zaleceniami producenta. Jest to konieczne, by suplement diety miał odpowiednie działanie. Jeśli zmniejszymy dawkę to jego działanie może być nieskuteczne. Nie można również zwiększać dawki. Wydawać nam się może, że im więcej spożyjemy odżywki, tym lepsze będzie miała ona działanie. Jednak prawda jest taka, że przez taką zmianę w dawkowaniu zwiększamy ryzyko występowania skutków ubocznych, a suplementacja może okazać się nieskuteczna. Pamiętaj również, że suplementacja musi być regularna. Codziennie zażywaj odżywki w określonych godzinach. Nie licz na to, że same suplementy diety pobudzą mięśnie do wzrostu, do tego potrzebne są intensywne treningi, suplementy to jedynie wspomagacze.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Suplementacja

More in Suplementacja

Czy warto stosować spalacze tłuszczu?

Julia Cichaczewska6 lutego, 2024

Czy kreatyna jest bezpieczna? – skutki uboczne kreatyny

Julia Cichaczewska5 stycznia, 2024

Suplementy na lepsze trawienie – co wybrać?

Julia Cichaczewska14 grudnia, 2023

Odchudzanie – jak efektywnie spalić tłuszcz?

spalacze11 września, 2023

Jakie suplementy stosować, by nasilić spalanie tłuszczu? Przegląd najpopularniejszych i skutecznych wspomagaczy

spalacze17 marca, 2023
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalacze18 września, 2021

Koenzym Q10 – zastosowanie i korzyści. Czy koenzym może pomóc w walce z koronawirusem?

spalacze25 sierpnia, 2021

Przepisy na posiłki z odżywki białkowej

Monika17 czerwca, 2021

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2021

spalacze6 czerwca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone