Odchudzanie

Agmatyna a odchudzanie

Agmatyna a odchudzanie

Agmatyna to substancja, która znajduje się na liście popularnych składników suplementów diety, przeznaczonych dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Stosowanie preparatów zawierających agmatynę może być korzystne między innymi dla osób, które dążą do redukcji masy ciała.

Agmatyna to związek zaliczany do amin biogennych, który naturalnie występuje w organizmie człowieka jako produkt przemiany argininy. Jest wytwarzana w takich organach jak mózg, nerki, nadnercza, wątroba i jelito cienkie. Dokładna rola agmatyny w ludzkim organizmie pozostaje jeszcze przedmiotem naukowych badań, ale wiadomo, że jest ona niezbędna dla przebiegu wielu reakcji metabolicznych. Dowiedziono też, że agmatyna wpływa na pracę układu nerwowego. Działa przeciwlękowo i przeciwdepresyjnie. Agmatyna może ułatwić redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej, jak również ograniczyć odkładanie się tłuszczu podczas budowy masy mięśniowej, co wiąże się z przyjmowaniem większej ilości kalorii. To związek wpływający na aktywność wielu enzymów i receptorów. Pobudzanie niektórych z nich prowadzi do usprawnienia procesu lipolizy. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi na zwierzętach, agmatyna zwiększa cAMP, tak więc wspomaga przemiany karnitynowe i usprawnia działanie mitochondriów odpowiedzialnych za ośrodki spalania. Kwasy tłuszczowe nierozpuszczalne w osoczu uwalniają się z komórek tłuszczowych. Ze względu na wpływ agmatyny na transport i pracę mitochondriów dochodzi do usunięcia nadmiaru zbędnych elementów tłuszczowych.

Chociaż agmatyna może ułatwić redukcję wagi, to jak na razie nie jest wykorzystywana w produkcji suplementów wspomagających odchudzanie. Jest natomiast częstym składnikiem suplementów przedtreningowych,  stacków keratynowych i noboosterów. Można zatem powiedzieć, że preparaty zawierające agmatynę są przydatne przede wszystkim dla osób, które mają na celu pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a jednocześnie rozbudowę masy mięśniowej i wzrost siły. Warto przedstawić kilka suplementów, w których znajduje się agmatyna.

Agmatynę znajdziemy między innymi w odżywce przedtreningowej Rich Piana’s FULL AS FUCK firmy 5% Nutrition. Preparat zawiera także takie składniki jak: L-Cytrulina, L-Tauryna, Monostearynian Glicerolu, Ekstrakt z korzenia buraka, L-Norwalina,  BioPerine. Odżywka przeznaczona jest dla osób, którym zależy na maksymalnym efektcie pompy mięśniowej podczas treningu.

Ciekawą propozycją jest także odżywka okołotreningowa Mesomorph firmy APS. To wieloskładnikowy preparat, w którym oprócz agmatyny znajduje się na przykład Beta-Alanina, Jabłczan L- Cytruliny, Alfa-Ketoglutaran Argininy, Jabłczan Dwu-Kreatyny oraz Azotan Kreatyny. Preparat pobudza przed treningiem i zwiększa wytrzymałość, a jednocześnie poprawia tempo regeneracji. Mesomorph zwiększa produkcję tlenku azotu, przyśpiesza anabolizm i hamuje katabolizm.

Naukowcy nieustannie badają działanie agmatyny, dlatego można przypuszczać, że w przyszłości substancja będzie miała jeszcze szersze zastosowanie w suplementach diety i odżywkach.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odchudzanie

More in Odchudzanie

Naturalne spalacze tłuszczu – Jakie produkty mogą wspomagać proces spalania tłuszczu?

Julia Cichaczewska22 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Odchudzanie – jak efektywnie spalić tłuszcz?

spalacze11 września, 2023

Jakie suplementy stosować, by nasilić spalanie tłuszczu? Przegląd najpopularniejszych i skutecznych wspomagaczy

spalacze17 marca, 2023

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcja18 października, 2021

Johimbina – afrodyzjak, który spala tłuszcz

Spalacze.pl10 października, 2021

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcja23 września, 2021

Czym jest deficyt kaloryczny i jak go obliczyć?

Spalacze.pl9 września, 2021

Czasowa głodówka: Co to takiego? Czy warto spróbować?

Sylwia16 czerwca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone