Dietetyka i zdrowe odżywianie

Akcesoria przydatne podczas odchudzania

Akcesoria przydatne podczas odchudzania

Przestrzeganie zasad diety redukcyjnej oraz harmonogramu treningów do spore wyzwane dla kogoś, kto wcześniej nie przywiązywał zbyt dużej wagi do sposobu odżywienia i nie interesował się aktywnością fizyczną. Na szczęście istnieją sposoby na to, by choć trochę ułatwić sobie odchudzanie. Każdy, kto przygotowuje się do przejścia na dietę redukcyjną, powinien zaopatrzyć się w przydatne akcesoria. Tego typu produkty możemy podzielić na te, które przydają się podczas treningów oraz na akcesoria potrzebne w domu.

Waga kuchenna

W kuchni nie może zabraknąć przede wszystkim wagi kuchennej, dzięki której można będzie odmierzyć taką ilość pożywienia, jaką zgodnie z zasadami diety powinno się zjeść. Oczywiście, nie trzeba odmierzać wszystkiego z dokładnością do jednego grama, dlatego po pewnym czasie można będzie zrezygnować z wagi i wzrokowo oceniać wielkość porcji. Jednak na początku trudno jest określić, jaka porcja makaronu albo ziemniaków waży 100 gram. Produkty spożywcze zazwyczaj waży się przed ugotowaniem, chyba że w jadłospisie znajduje się inna informacja.

Blender

W wielu dietach ważną rolę odgrywają lekkie i zdrowie koktajle owocowe oraz warzywne. Można je przygotować przy pomocy blendera. To urządzenie przydaje się także w wielu innych sytuacjach, ponieważ umożliwia szybkie przyrządzenie na przykład kremowej zupy albo omleta. Dostępne są blendery ręczne oraz kielichowe. Do prostych zadań, takich jak przygotowanie koktajlu owocowego, wystarczy pierwszy z nich, natomiast bardziej skomplikowane posiłki łatwiej wykonać przy pomocy blendera kielichowego. Ważną rolę odgrywa także moc. Blender o niskiej mocy może nie poradzić sobie na przykład z twardymi warzywami.

Bidon lub shaker

Wspomnianej koktajle owocowe i warzywne można zabrać ze sobą do pracy albo na uczelnię i spożyć podczas przerwy na drugie śniadanie. W tym celu najlepiej umieścić je w bidonie albo shakerze, dzięki któremu koktajl nie rozleje się i zachowa swoje właściwości. W takim pojemniku można także przygotować odżywkę, która przyda się po intensywnym treningu sportowym.

Waga z funkcją pomiaru tkanki tłuszczowej

Zwykła waga łazienkowa wskazuje wyłącznie ogólną masę ciała. W początkowej fazie odchudzania taka waga jest wystarczająca, ale po pewnym czasie warto pomyśleć o zamianie jej na wagę analityczną. Dzięki niej można poznać zawartość tkanki tłuszczowej w swoim organizmie. Można zatem śledzić zmiany, jakie zachodzą w nim podczas odchudzania. Czasami okazuje się, że poziom tkanki tłuszczowej zmniejszył się, podczas gdy ogólna masa ciała pozostała niezmieniona, co może być związane z przyrostem tkanki mięśniowej.

Opaska na czoło albo na rękę

Wśród przedmiotów przydatnych podczas treningów należy wymienić opaski na czoło albo na rękę. W trakcie wysiłku organizm wytwarza duże ilości potu, co stanowi przyczynę dyskomfortu. Opaski dla osób aktywnych fizycznie są wykonane z materiału, który bardzo dobrze wchłania pot, dlatego można w każdej chwili wytrzeć na przykład spocone czoło.

Odzież termoaktywna

Jak wiadomo, jakość odzieży ma ogromny wpływ na wygodę i bezpieczeństwo podczas treningu. Najlepszym rozwiązaniem jest odzież termoaktywna, która bardzo dobrze przylega do ciała i sprawdza się zarówno w chłodne, jak i w upalne dni. Przy niskiej temperaturze odzież termoaktywna ogrzewa działo, zapobiegając wychłodzeniu, które jest często przyczyną przeziębienia. W cieplejsze dni odzież termoaktwyna pochłania wilgoć i eliminuje nieprzyjemny zapach potu.

Pulsometr

W przypadku treningu cardio potrzebny jest pulsometr, który umożliwia kontrolowanie pracy serca poprzez poziom tętna. Urządzenie zapisuje minimalny oraz maksymalny puls w trakcie treningu, dlatego jest bardzo pomocne przy ocenie kondycji.

Stoper

Podczas niektórych treningów należy mierzyć czas wykonywania pojedynczych ćwiczeń oraz przerwy pomiędzy nimi. Przydatny będzie zatem stoper. Oczywiście, zamiast pulsometru i stopera można zakupić urządzenie, które umożliwia zarówno pomiar tętna, jak i odmierzanie czasu.

Odtwarzacz muzyki

Wiele osób narzeka na to, że ćwiczenia fizyczne są nudne. Zamiast zmuszać się do nużących treningów można poszukać sposobów na to, aby stały się one bardziej interesujące. Niektórym pomaga słuchanie muzyki podczas ćwiczeń. Warto zatem zaopatrzyć się w odtwarzacz z słuchawkami, na przykład mp3. Oczywiście, bardzo dobrym odtwarzaczem muzycznym może być smartfon.

Przedstawione powyżej przedmioty nie są niezbędne podczas odchudzania, ale ułatwiają pracę nad szczupłą sylwetką. Przydają się zarówno osobom odchudzającym, jak i wszystkim, którzy starają się prowadzić zdrowy, aktywny tryb życia.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dietetyka i zdrowe odżywianie

More in Dietetyka i zdrowe odżywianie

Jak budować masę mięśniową?

Julia Cichaczewska2 lutego, 2024

Dieta IF – czym jest Intermittent Fasting?

Julia Cichaczewska18 stycznia, 2024

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Jak poprawić działanie spalaczy tłuszczu? – praktyczne wskazówki

Julia Cichaczewska3 listopada, 2023

Dieta bogata w białko – zalety i wady

Spalacze.pl3 października, 2023

Naturalne spalacze tłuszczu – Jakie produkty mogą wspomagać proces spalania tłuszczu?

Julia Cichaczewska22 września, 2023

Zdrowe odżywianie: klucz do sukcesu – porady dietetyczne, nowości

spalacze11 kwietnia, 2023

Zdrowe zamienniki słodyczy – sprawdź czym zastąpić słodycze

spalacze29 marca, 2023

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcja23 września, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone