Dietetyka i zdrowe odżywianie

Akcesoria przydatne podczas odchudzania

Akcesoria przydatne podczas odchudzania

Przestrzeganie zasad diety redukcyjnej oraz harmonogramu treningów do spore wyzwane dla kogoś, kto wcześniej nie przywiązywał zbyt dużej wagi do sposobu odżywienia i nie interesował się aktywnością fizyczną. Na szczęście istnieją sposoby na to, by choć trochę ułatwić sobie odchudzanie. Każdy, kto przygotowuje się do przejścia na dietę redukcyjną, powinien zaopatrzyć się w przydatne akcesoria. Tego typu produkty możemy podzielić na te, które przydają się podczas treningów oraz na akcesoria potrzebne w domu.

Waga kuchenna

W kuchni nie może zabraknąć przede wszystkim wagi kuchennej, dzięki której można będzie odmierzyć taką ilość pożywienia, jaką zgodnie z zasadami diety powinno się zjeść. Oczywiście, nie trzeba odmierzać wszystkiego z dokładnością do jednego grama, dlatego po pewnym czasie można będzie zrezygnować z wagi i wzrokowo oceniać wielkość porcji. Jednak na początku trudno jest określić, jaka porcja makaronu albo ziemniaków waży 100 gram. Produkty spożywcze zazwyczaj waży się przed ugotowaniem, chyba że w jadłospisie znajduje się inna informacja.

Blender

W wielu dietach ważną rolę odgrywają lekkie i zdrowie koktajle owocowe oraz warzywne. Można je przygotować przy pomocy blendera. To urządzenie przydaje się także w wielu innych sytuacjach, ponieważ umożliwia szybkie przyrządzenie na przykład kremowej zupy albo omleta. Dostępne są blendery ręczne oraz kielichowe. Do prostych zadań, takich jak przygotowanie koktajlu owocowego, wystarczy pierwszy z nich, natomiast bardziej skomplikowane posiłki łatwiej wykonać przy pomocy blendera kielichowego. Ważną rolę odgrywa także moc. Blender o niskiej mocy może nie poradzić sobie na przykład z twardymi warzywami.

Bidon lub shaker

Wspomnianej koktajle owocowe i warzywne można zabrać ze sobą do pracy albo na uczelnię i spożyć podczas przerwy na drugie śniadanie. W tym celu najlepiej umieścić je w bidonie albo shakerze, dzięki któremu koktajl nie rozleje się i zachowa swoje właściwości. W takim pojemniku można także przygotować odżywkę, która przyda się po intensywnym treningu sportowym.

Waga z funkcją pomiaru tkanki tłuszczowej

Zwykła waga łazienkowa wskazuje wyłącznie ogólną masę ciała. W początkowej fazie odchudzania taka waga jest wystarczająca, ale po pewnym czasie warto pomyśleć o zamianie jej na wagę analityczną. Dzięki niej można poznać zawartość tkanki tłuszczowej w swoim organizmie. Można zatem śledzić zmiany, jakie zachodzą w nim podczas odchudzania. Czasami okazuje się, że poziom tkanki tłuszczowej zmniejszył się, podczas gdy ogólna masa ciała pozostała niezmieniona, co może być związane z przyrostem tkanki mięśniowej.

Opaska na czoło albo na rękę

Wśród przedmiotów przydatnych podczas treningów należy wymienić opaski na czoło albo na rękę. W trakcie wysiłku organizm wytwarza duże ilości potu, co stanowi przyczynę dyskomfortu. Opaski dla osób aktywnych fizycznie są wykonane z materiału, który bardzo dobrze wchłania pot, dlatego można w każdej chwili wytrzeć na przykład spocone czoło.

Odzież termoaktywna

Jak wiadomo, jakość odzieży ma ogromny wpływ na wygodę i bezpieczeństwo podczas treningu. Najlepszym rozwiązaniem jest odzież termoaktywna, która bardzo dobrze przylega do ciała i sprawdza się zarówno w chłodne, jak i w upalne dni. Przy niskiej temperaturze odzież termoaktywna ogrzewa działo, zapobiegając wychłodzeniu, które jest często przyczyną przeziębienia. W cieplejsze dni odzież termoaktwyna pochłania wilgoć i eliminuje nieprzyjemny zapach potu.

Pulsometr

W przypadku treningu cardio potrzebny jest pulsometr, który umożliwia kontrolowanie pracy serca poprzez poziom tętna. Urządzenie zapisuje minimalny oraz maksymalny puls w trakcie treningu, dlatego jest bardzo pomocne przy ocenie kondycji.

Stoper

Podczas niektórych treningów należy mierzyć czas wykonywania pojedynczych ćwiczeń oraz przerwy pomiędzy nimi. Przydatny będzie zatem stoper. Oczywiście, zamiast pulsometru i stopera można zakupić urządzenie, które umożliwia zarówno pomiar tętna, jak i odmierzanie czasu.

Odtwarzacz muzyki

Wiele osób narzeka na to, że ćwiczenia fizyczne są nudne. Zamiast zmuszać się do nużących treningów można poszukać sposobów na to, aby stały się one bardziej interesujące. Niektórym pomaga słuchanie muzyki podczas ćwiczeń. Warto zatem zaopatrzyć się w odtwarzacz z słuchawkami, na przykład mp3. Oczywiście, bardzo dobrym odtwarzaczem muzycznym może być smartfon.

Przedstawione powyżej przedmioty nie są niezbędne podczas odchudzania, ale ułatwiają pracę nad szczupłą sylwetką. Przydają się zarówno osobom odchudzającym, jak i wszystkim, którzy starają się prowadzić zdrowy, aktywny tryb życia.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dietetyka i zdrowe odżywianie

More in Dietetyka i zdrowe odżywianie

Zdrowe zamienniki słodyczy – sprawdź czym zastąpić słodycze

spalaczemarzec 29, 2023

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcjawrzesień 23, 2021

Czym jest deficyt kaloryczny i jak go obliczyć?

Spalacze.plwrzesień 9, 2021

Grzyby nootropowe do kawy

Redakcjawrzesień 1, 2021

Przepisy na posiłki z odżywki białkowej

Monikaczerwiec 17, 2021

Czasowa głodówka: Co to takiego? Czy warto spróbować?

Sylwiaczerwiec 16, 2021

Dietetyczne sosy – sosy zero kalorii

Redakcjaczerwiec 15, 2021

Ile kalorii spalasz w ciągu dnia?

Klaudiaczerwiec 14, 2021

Drugie śniadanie – najlepsze przepisy

Redakcjaczerwiec 2, 2021

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone