Odchudzanie

Aktywność fizyczna w święta, czyli jak zapobiec wzrostowi wagi w Boże Narodzenie

Aktywność fizyczna w święta, czyli jak zapobiec wzrostowi wagi w Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególnie trudny dla osób dbających o szczupłą sylwetkę. Powstrzymanie się od jedzenia smacznych potraw często okazuje się zbyt dużym wyzwaniem. Warto zatem postarać się zminimalizować efekty świątecznego łakomstwa. W jaki sposób to zrobić? Najlepiej postawić na aktywność fizyczną. W święta większość miejsc takich jak kluby fitness, baseny czy siłownie jest nieczynnych, ale nie oznacza to, że nie masz możliwości trochę się poruszać.

Spacer zamiast Kevina

W wielu domach znaczną część świątecznych dni spędza się przed ekranem telewizora. Stacje telewizyjne nie dbają o urozmaicenie programu, dlatego każdego roku widzowie mogą po raz kolejny obejrzeć te same filmy. Nie stracisz zatem zbyt wiele, jeżeli na godzinę wyłączysz telewizor i wybierzesz się na długi spacer. Oczywiście, warto zaprosić na niego swoich bliskich. Wspólne spacerowanie z pewnością nie jest gorsze od wspólnego siedzenia przed ekranem telewizora lub przy pełnym jedzenia stole. Śnieg i niskie temperatury wcale nie muszą być powodem rezygnacji ze spacerów. Wystarczy dobre ubranie, nakrycie głowy i krem ochronny, który zapewni bezpieczeństwo skórze narażonej na kontakt z zimnym powietrzem.

Rodzinna zabawa na śniegu

Święta nie zawsze są białe. Jeśli jednak na ziemi uzbiera się większa warstwa śniegu, to warto z tego skorzystać, szczególnie jeżeli ma się dzieci. Wspólne lepienie bałwana, a może nawet igloo to doskonały sposób na pozbycie się nadmiernych kilogramów i zachęcenie najmłodszych do aktywnego wypoczynku. Warto także poszukać w okolicy miejsca, w którym można będzie pozjeżdżać na sankach.

Czas na trening

Nadmiar kalorii można spalić także nie wychodząc z domu. Istnieje wiele ćwiczeń, które możesz wykonać podczas domowego treningu. Przysiady, pompki, wykroki i podnoszenie ciężarków (mogą to być butelki z wodą) to tylko kilka propozycji. Jeżeli lubisz tańczyć, to możesz włączyć ulubioną muzykę i trochę się poruszać albo znaleźć w Internecie nagrania, dzięki którym nauczysz się podstawowych kroków różnych tańców. Na trening nie trzeba poświęcać wiele czasu. Dobre efekty można uzyskać już dzięki 40 minutowym ćwiczeniom. Warto jednak wybrać odpowiedni moment na trening. Bezpośrednio przed wysiłkiem nie powinno się jeść, tak więc lepiej nie rozpoczynać aktywności tuż po odejściu od świątecznego stołu. Jeżeli obawiasz się, że w ciągu dnia nie będziesz w stanie znaleźć czasu na trening, to wstań trochę wcześniej i poćwicz z rana. Pamiętaj jednak, aby nie rozpoczynać ćwiczeń zaraz po przebudzeniu, ponieważ jest do szkodliwe dla kręgosłupa.

Podsumowanie

Święta to czas, kiedy ryzyko przybrania na wadze jest szczególnie duże, ale dzięki aktywności fizycznej można spalić nadmiar spożytych kalorii. Gromadzeniu się tkanki tłuszczowej można przeciwdziałać zarówno w domu, jak i poza nim. Do treningu można zaprosić rodzinę i przyjaciół, tak wiec nie musisz tracić ani chwili z czasu, który chciałeś spędzić z najbliższymi. Warto zatem pamiętać o ruchu, aby na liście postanowień noworocznych nie znalazło się odchudzanie, tym bardziej jeżeli już raz pozbyłeś się nadwagi i wiesz z jakim wysiłkiem jest to związane.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odchudzanie

More in Odchudzanie

Iść na siłownię – najczęstsze pytania sportowców

KlaudiaPaździernik 7, 2018

Turystyka górska – sposób na odchudzanie

spalaczePaździernik 2, 2018

Jak wyszczuplić sylwetkę w miesiąc

MonikaWrzesień 30, 2018

Post Dąbrowskiej – opis diety i zasady stosowania

SylwiaWrzesień 29, 2018

Dieta 1500 kalorii – zasady i przykładowy jadłospis

SylwiaWrzesień 28, 2018

Dieta 1200 kalorii – zasady i przykładowy jadłospis

SylwiaWrzesień 27, 2018

Dieta 1000 kalorii – zasady i przykładowy jadłospis

SylwiaWrzesień 26, 2018

Czy odchudzanie wpływa na zmniejszenie odporności?

Spalacze.plWrzesień 25, 2018

Najlepsze na rynku środki do spalania tłuszczu

spalaczeWrzesień 19, 2018

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone