Odchudzanie

Aktywność fizyczna w święta, czyli jak zapobiec wzrostowi wagi w Boże Narodzenie

Aktywność fizyczna w święta, czyli jak zapobiec wzrostowi wagi w Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególnie trudny dla osób dbających o szczupłą sylwetkę. Powstrzymanie się od jedzenia smacznych potraw często okazuje się zbyt dużym wyzwaniem. Warto zatem postarać się zminimalizować efekty świątecznego łakomstwa. W jaki sposób to zrobić? Najlepiej postawić na aktywność fizyczną. W święta większość miejsc takich jak kluby fitness, baseny czy siłownie jest nieczynnych, ale nie oznacza to, że nie masz możliwości trochę się poruszać.

Spacer zamiast Kevina

W wielu domach znaczną część świątecznych dni spędza się przed ekranem telewizora. Stacje telewizyjne nie dbają o urozmaicenie programu, dlatego każdego roku widzowie mogą po raz kolejny obejrzeć te same filmy. Nie stracisz zatem zbyt wiele, jeżeli na godzinę wyłączysz telewizor i wybierzesz się na długi spacer. Oczywiście, warto zaprosić na niego swoich bliskich. Wspólne spacerowanie z pewnością nie jest gorsze od wspólnego siedzenia przed ekranem telewizora lub przy pełnym jedzenia stole. Śnieg i niskie temperatury wcale nie muszą być powodem rezygnacji ze spacerów. Wystarczy dobre ubranie, nakrycie głowy i krem ochronny, który zapewni bezpieczeństwo skórze narażonej na kontakt z zimnym powietrzem.

Rodzinna zabawa na śniegu

Święta nie zawsze są białe. Jeśli jednak na ziemi uzbiera się większa warstwa śniegu, to warto z tego skorzystać, szczególnie jeżeli ma się dzieci. Wspólne lepienie bałwana, a może nawet igloo to doskonały sposób na pozbycie się nadmiernych kilogramów i zachęcenie najmłodszych do aktywnego wypoczynku. Warto także poszukać w okolicy miejsca, w którym można będzie pozjeżdżać na sankach.

Czas na trening

Nadmiar kalorii można spalić także nie wychodząc z domu. Istnieje wiele ćwiczeń, które możesz wykonać podczas domowego treningu. Przysiady, pompki, wykroki i podnoszenie ciężarków (mogą to być butelki z wodą) to tylko kilka propozycji. Jeżeli lubisz tańczyć, to możesz włączyć ulubioną muzykę i trochę się poruszać albo znaleźć w Internecie nagrania, dzięki którym nauczysz się podstawowych kroków różnych tańców. Na trening nie trzeba poświęcać wiele czasu. Dobre efekty można uzyskać już dzięki 40 minutowym ćwiczeniom. Warto jednak wybrać odpowiedni moment na trening. Bezpośrednio przed wysiłkiem nie powinno się jeść, tak więc lepiej nie rozpoczynać aktywności tuż po odejściu od świątecznego stołu. Jeżeli obawiasz się, że w ciągu dnia nie będziesz w stanie znaleźć czasu na trening, to wstań trochę wcześniej i poćwicz z rana. Pamiętaj jednak, aby nie rozpoczynać ćwiczeń zaraz po przebudzeniu, ponieważ jest do szkodliwe dla kręgosłupa.

Podsumowanie

Święta to czas, kiedy ryzyko przybrania na wadze jest szczególnie duże, ale dzięki aktywności fizycznej można spalić nadmiar spożytych kalorii. Gromadzeniu się tkanki tłuszczowej można przeciwdziałać zarówno w domu, jak i poza nim. Do treningu można zaprosić rodzinę i przyjaciół, tak wiec nie musisz tracić ani chwili z czasu, który chciałeś spędzić z najbliższymi. Warto zatem pamiętać o ruchu, aby na liście postanowień noworocznych nie znalazło się odchudzanie, tym bardziej jeżeli już raz pozbyłeś się nadwagi i wiesz z jakim wysiłkiem jest to związane.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odchudzanie

More in Odchudzanie

Naturalne spalacze tłuszczu – Jakie produkty mogą wspomagać proces spalania tłuszczu?

Julia Cichaczewska22 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Odchudzanie – jak efektywnie spalić tłuszcz?

spalacze11 września, 2023

Jakie suplementy stosować, by nasilić spalanie tłuszczu? Przegląd najpopularniejszych i skutecznych wspomagaczy

spalacze17 marca, 2023

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcja18 października, 2021

Johimbina – afrodyzjak, który spala tłuszcz

Spalacze.pl10 października, 2021

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcja23 września, 2021

Czym jest deficyt kaloryczny i jak go obliczyć?

Spalacze.pl9 września, 2021

Czasowa głodówka: Co to takiego? Czy warto spróbować?

Sylwia16 czerwca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone