Suplementy i odżywki

Aminokwasy BCAA – po co i jak je stosować?

Aminokwasy BCAA – po co i jak je stosować?

Aminokwasy BCAA to jedne z najpopularniejszych suplementów diety, które wybierają sportowcy. Są to aminokwasy rozgałęzione, które mają wpływ na budowę masy mięśniowej. Jaki jest skład BCAA, co gwarantuje o jego skuteczności i jak stosować ten suplement diety? Na te i na inne pytania na temat BCAA odpowiemy sobie w poniższym artykule.

Czym jest suplement diety BCAA?

BCAA to suplement diety składający się z aminokwasów rozgałęzionych typu egzogennego. To oznacza, że są to aminokwasy, które niezbędne są dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, ale organizm człowieka sam nie jest w stanie ich wytworzyć. W tym suplemencie dla sportowców znajdują się trzy z ośmiu aminokwasów niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Po co stosować aminokwasy BCAA

Wiele osób zastanawia się, czy warto stosować aminokwasy BCAA podczas ćwiczeń. Warto więc wiedzieć, jakie mają one działanie na organizm sportowca. Ich najważniejsza rola zaczyna się w mięśniach. To tam zachodzi metabolizm aminokwasów, co sprawia, że suplement ten wchłania się znacznie szybciej niż aminokwasy innego rodzaju. BCAA ma silne właściwości anaboliczne, to przyczynia się do lepszego odżywienia mięśni. Dzięki temu są one silniejsze, a treningi stają się efektywniejsze. Warto stosować aminokwasy BCAA podczas diety odchudzającej. Badania wykazały, że BCAA sprawia, że to nie mięśnie są używane do wywarzania energii, a pozyskiwany jest do tego tłuszcz, co przyczynia się do zmniejszenia się tkanki tłuszczowej.

Jak dawkować aminokwasy BCAA?

Aminokwasy BCAA powinno się spożywać przed i po treningu. Suplement ten odżywia mięśnie, więc zwiększa się ich siła i wytrzymałość siłowa. A co za tym idzie w czasie treningu jesteśmy w stanie wykonać więcej powróżeń. Przyśpiesza więc rozbudowę masy mięśniowej. Specjaliści zakładają, że optymalna dawka aminokwasów BCAA na dobę to około dziesięciu gramów. Najlepiej jest spożywać pięć gram BCAA przed treningiem, by mięśnie odżywione w czasie treningu oraz pięć gram po ćwiczeniach, by mięśnie miały szansę na szybszą regenerację.

Suplementy, czy naturalne źródła aminokwasów?

Jeśli regularnie ćwiczysz, to twoje zapotrzebowanie na aminokwasy rozgałęzione znacząco wzrasta. Tak więc dostarczanie aminokwasów do organizmu wraz z pokarmem, to znaczy z naturalnych źródeł może być niewystarczające. Dlatego właśnie zaleca się spożywanie suplementów diety BCAA. Są one bezpieczne dla zdrowia, a badania nie wykazały występowania żadnych skutków ubocznych prawidłowego stosowania tego suplementu dla sportowców. Jeśli więc chcesz zadbać o zdrowie, przyśpieszyć proces regeneracji mięśni po treningu oraz ich rozbudowę i zwiększenie siły, to warto stosować dodatkową suplementację tymi składnikami odżywczymi.

 

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Suplementy i odżywki

More in Suplementy i odżywki

Czy warto stosować spalacze tłuszczu?

Julia Cichaczewska6 lutego, 2024

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024
witamina d3 jesienią i zimą

Witamina D3 – musisz o niej pamiętać!

spalacze23 września, 2021
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalacze18 września, 2021

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2021

spalacze6 czerwca, 2021

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalacze6 maja, 2021

Ashwagandha – dlaczego warto stosować adaptogeny?

Milena9 kwietnia, 2021

T5 – Zion Labs czyli spalacz wysokiego ryzyka

spalacze7 kwietnia, 2021

Kapsaicyna – naturalny spalacz tłuszczu. W czym znajdziemy kapsaicynę?

Spalacze.pl10 marca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone