Odchudzanie

Aplikacje ułatwiające odchudzanie

Aplikacje ułatwiające odchudzanie

Mobilne aplikacje towarzyszą nam niemal na każdym kroku. Niektóre z nich zapewniają rozrywkę, natomiast inne mają na celu ułatwić pracę i codzienne funkcjonowanie. Do tej drugiej kategorii można zaliczyć aplikacje, które pomagają w odchudzaniu. Okazuje się, że urządzenia mobilne mogą pomóc w realizacji marzenia o szczupłej sylwetce. Kilka przydatnych aplikacji można pobrać bezpłatnie.

Libra

Pierwszą z pomocnych aplikacji jest Libra Weight Manager, która służy do planowania diety i kontroli masy ciała. Użytkownik ustala, jaką wagę chce uzyskać, podaje aktualną masę i wzrost oraz układa plan dietetyczny, umożliwiający realizację tego celu. Aplikacja posiada przydatne funkcje, takiej jak obliczanie wskaźnika BMI, przeliczanie kalorii oraz określanie czasu, w którym można uzyskać oczekiwany spadek wagi. Swoimi postępami można pochwalić się na portalach społecznościowych. Możliwe jest także eksportowanie wyników i odczytywanie ich w Excelu. Aplikację można pobrać bezpłatnie. Opłata jest konieczna wyłącznie wtedy, gdy użytkownik chce pozbyć się wyświetlanych reklam.

Wiesz co jesz

Aplikacja Wiesz co jesz jest przeznaczona dla osób odchudzających się, jak również dla wszystkich, którzy starają się zdrowo odżywiać. Żywność, którą kupujemy w sklepach, pochodzi z różnych krajów i często jest wysoko przetworzona. Znajdują się w niej różne dodatki, a wiele z nich jest szkodliwych dla zdrowia. Wiesz co jesz to aplikacja, która umożliwia szybkie skontrolowanie składników zwartych w pożywieniu. Można zatem przekonać się, czy dany produkt jest zgodny ze stosowaną dietą. To idealna propozycja dla osób, które wyeliminowały z jadłospisu pewne składniki, ze względu na troskę o sylwetkę, stan zdrowia albo światopogląd. Aplikacja posiada funkcję Diet Store, która ułatwia dostosowanie sposobu odżywiania do indywidualnych potrzeb. Dostępne są tutaj diety przeznaczone dla osób cierpiących na pewne schorzenia i nietolerancje pokarmowe, ułożone przez doświadczonych dietetyków i specjalistów w dziedzinie żywności. Aplikacja pozwala także na ułożenie własnej diety, zgodnej z własnymi preferencjami. Inną przydatną funkcją jest OCR. To narzędzie, dzięki któremu wystarczy zrobić zdjęcie produktu spożywczego albo odczytać jego skład, aby uzyskać wszystkie ważne informacje na jego temat. Aplikację można połączyć z Facebookiem i dzielić się zdobytą wiedzą ze znajomymi.

FatSecret Licznik Kalorii

Kolejną propozycją przeznaczoną dla osób odchudzających się jest FastSecret Licznik Kalorii. Jak sama nazwa wskazuje, głównym celem tej aplikacji jest obliczanie wartości energetycznej spożywanego jedzenia. Jednak FastSecret posiada także inne przydatne funkcje Wystarczy wprowadzić informacje na temat swojej wagi, wieku, wzrostu i rodzaju wykonywanej pracy, aby uzyskać pomoc w obniżeniu albo podwyższeniu wagi.

Endomondo Sports Tracker

Jak wiadomo, zdrowe odchudzanie to połączenie odpowiedniej diety z aktywnością fizyczną. Warto zatem zwrócić uwagę na aplikacje przydatne podczas uprawiania sportu. Najpopularniejszą, a jednocześnie jedna z najlepszych jest Endomondo Sports Tracker. To aplikacja, która rejestruje informacje o aktywności fizycznej. Monitoruje czas treningu, pokonaną trasę oraz liczbę spalonych kalorii. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu GPS i map Google. Z Endomondo Sports Tracker korzystają przede wszystkim biegacze, rowerzyści i osoby trenujące nordig walking, jednak aplikacja sprawdza się także w przypadku innych sportów, na przykład podczas treningów na siłowni. Użytkownicy Endomondo Sports Tracker mogą komunikować się ze sobą. Aplikacja pozwala na dzielnie się swoimi osiągnięciami i obserwowanie znajomych. Możliwe jest podejmowanie wyzwań rzucanych przez znajomych oraz prezentowanie wyników na serwisach społecznościowych.

Workout Rainer

Na uwagę zasługuje również aplikacja Workout Rainer, która działa jak osobisty trener. To narzędzie, która prezentuje prawidłowy sposób wykonywania ćwiczeń, odlicza sekundy do końca serii, informuje o czasie rozpoczęcia i zakończenia przerwy. W trakcie wykonywania ćwiczeń użytkownik słyszy głos lektora, który wydaje takie polecenia jak trener. W aplikacji dostępne są rozmaite ćwiczenia i programy treningowe. W wersji darmowej można korzystać tylko z części z nich. Trenowanie z Workout Rainer wymaga połączenia z Internetem.

To tylko część z aplikacji, które mogą pomóc w pozbyciu się nadmiernych kilogramów. Warto je polecić w szczególności tym osobom, które nie są zadowolone z efektów odchudzania i pragną dowiedzieć się, jakie błędy popełniają. Dzięki takim programom łatwiej jest kontrolować zarówno dietę, jak i przebieg oraz efektywność treningów.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odchudzanie

More in Odchudzanie

Tłuszcz wisceralny, tłuszcz wewnętrzny, otyłość brzuszna

Tłuszcz trzewny i podskórny: dlaczego zbyt niski poziom tłuszczu jest niezdrowy?

RedakcjaLuty 14, 2019

Ćwiczenia, które wspomagają odchudzanie

KlaudiaLuty 12, 2019

Adaptacje metaboliczne — co zrobić, gdy odchudzanie przestaje przynosić skutki?

Spalacze.plStyczeń 22, 2019

Nowy Rok i odchudzanie – jak dotrzymać postanowień noworocznych?

Spalacze.plStyczeń 9, 2019

Enzymy trawienne a odchudzanie

RedakcjaStyczeń 4, 2019

Marchewki i jabłka w diecie redukcyjnej

RedakcjaStyczeń 2, 2019

Tyję, choć mało jem

RedakcjaStyczeń 1, 2019

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalaczeGrudzień 27, 2018

Dietetyczne sosy

RedakcjaGrudzień 18, 2018

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone