Zdrowie

Atopowe zapalenie skóry – jak zwalczać?

Atopowe zapalenie skóry – jak zwalczać?

Atopowe zapalenie skóry to choroba przewlekła, która jest uciążliwa nie tylko dla chorego, ale również dla całej jego rodziny. To dolegliwość nie tylko uciążliwa, ale również wstydliwa, jednak nie ma obaw co do jej przenoszenia się, ponieważ jest to schorzenie niezakaźne. Do tej pory uważa się, że atopowe zapalenie skóry, jest nawracającą chorobą nieuleczalną, więc jak można z nią normalnie żyć? Sprawdźmy co jeszcze warto wiedzieć o atopowym zapaleniu skóry.

Rozpoznanie choroby

Niestety rozpoznanie choroby nie jest łatwe, a to przez to, że objawy atopowego zapalenia skóry bardzo często mylone, jest z łuszczycą. Przy obu tych chorobach pojawiają się takie objawy, jak:

  • Swędzenie i świąd skóry,
  • Zmiany na skórze,
  • Okres remisji.

Jeżeli więc pojawiają się u ciebie objawy, które są charakterystyczne dla atopowego zapalenia skóry, to najlepiej jest udać się do razu na konsultację do dermatologa, a lepiej nie korzystać z pomocy internisty, ponieważ może on wystawić nieprawidłową diagnozę. Najczęściej lekarz przy diagnozie kieruje się wyglądem skóry, a także stwierdza, czy u chorego występuje swędzenie skóry. Jeżeli tak, to określa się zmiany na skórze, które są inne pod względem wieku pacjenta. Choroba ta zazwyczaj nawraca i jej objawy stają się zwiększone. Ich obecność może utrudniać pracę i zmniejszać poczucie własnej wartości.

Nie ma leku na atopowe zapalenie skóry

Niestety do tej pory nie znaleziono jeszcze sposobów na to, by zatrzymać tę chorobę i zapobiec jej nawracaniu. Zdaniem wielu specjalistów atopowe zapalenie skóry, jest chorobą nieuleczalną, która często nawraca i ma krótkie czasy remisji. Niestety nie ma jeszcze żadnego leku, który mógłby zatrzymać to schorzenie.

Dieta przy atopowym zapaleniu skóry

Jeżeli cierpisz z powodu atopowego zapalenia skóry, to konieczne jest zadbanie o prawidłową dietę. Najlepiej unikać jedzenia słodyczy, a także wysoko przetworzonych potraw, ponieważ mogą one prowadzić do zaostrzenia objawów choroby i pojawienia się reakcji alergicznej. Dieta powinna być dobrze zbilansowana, pełnowartościowa. Dobrym sposobem jest sięgnięcie po poradę dietetyka.

Dbaj o pielęgnację skóry

Skóra atopowa jest wrażliwa i często podrażniona. Przez to mogą się  na niej pojawić trądzik i łupież. Pamiętaj o tym, że pielęgnacja przy tej chorobie, jest bardzo ważna. Lepiej używać kosmetyków, które są przeznaczone do skóry atopowej, dzięki temu będzie ona prawidło nawilżona, a także odżywiona.

Poznaj reakcje swojego organizmu

Ważne, jest to, by osoba chora wiedziała co jest przyczyną zaostrzenia się objawów atopowego zapalenia skóry, a także co doprowadza do jego nawrotów. Konieczne jest to, by uniknąć nawrotów i jak najbardziej zmniejszyć objawy choroby.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Zdrowie

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024

Czy kreatyna jest bezpieczna? – skutki uboczne kreatyny

Julia Cichaczewska5 stycznia, 2024

Zdrowy styl życia – na czym polega i jak go prowadzić?

Julia Cichaczewska27 grudnia, 2023

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Poznaj korzyści płynących z regularnego uprawiania sportu

Julia Cichaczewska17 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

SIBO – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska13 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone