Suplementy i odżywki

Białko serwatkowe, Dlaczego jest lepsze?

Białko serwatkowe, Dlaczego jest lepsze?

Białko serwatkowe, Dlaczego jest lepsze?

Dla wielu osób aktywnych fizycznie wybranie odpowiedniej odżywki białkowej może stanowić duży problem. Przyczyną tego jest ogromny wybór różnego rodzaju suplementów diety dla sportowców. Jednak jedną z najlepszych jest odżywka białkowa z serwatki. Jest to preparat, który skutecznie wspomaga rozbudowę masy mięśniowej. Spożywając ten suplement do organizmu człowieka dostarczone zostają ważne aminokwasy egzogenne. Rola tych składników jest niezastąpiona dla osób aktywnych fizycznie. Dziś sprawdzimy jakie działanie ma białko serwatkowe i dlaczego jest najlepsze.

Białko serwatkowe – naturalny suplement diety

Serwatka jest produktem, który zostaje wytworzony przy produkcji sera. Jest ona płynem, który na początku nie ma w sobie zbyt dużej ilości białka. W większości składa się ona z węglowodanów i tłuszczy. Do przygotowania odżywki białkowej serwatka musi przejść przez dwa etapu produkcji. Pierwszy to ultrafiltracja, czyli proces oddzielania białek od tłuszczy i węglowodanów. Kolejnym etapem jest mikro-filtracja  inaczej wysuszanie. W tym etapie białko jest oddzielane od wody. Dzięki temu białko serwatkowe pozostaje naturalnym składnikiem.  Jednak w tak podstawowej formie nie ma ono jeszcze żadnego smaku i zapachu. Dlatego wielu producentów decyduje się na zwiększenie walorów smakowych przy pomocy słodzików i aromatów. Jednak mimo tych substancji dodatkowych białko serwatkowe to nadal odżywka, która w większości przypadków składa się z osiemdziesięciu procent białka.

Czemu warto sięgnąć po białko serwatkowe?

Spożywanie właśnie tego suplementu diety skutecznie wspomaga szybką rozbudowę masy mięśniowej. A jest to możliwe dzięki temu, że dostarcza ono do organizmu aminokwasy rozgałęzione. Między innymi leucynę, walinę i izoleucynę, a są to aminokwasy które są uznawane za niezbędne, czyli egzogenne. To oznacza, że organizm człowieka nie jest w stanie ich samodzielnie wytworzyć. Dodatkowo białko serwatkowe ma bardzo podobną budowę do tego, które znajduje się naturalnie w mięśniach. Spożywając ten suplement diety dostarczymy aż dwadzieścia sześć procent aminokwasów, jest to skład, który znajduje się w mięśniach. To sprawia, że jest to odżywka, która wspomaga szybką regeneracje tkanki mięśniowej, wspiera rozbudowę i przyspiesza proces syntezy białek. Jednak to nie wszystko, białko serwatkowe wzmacnia proces anaboliczne, a hamuje katabolizm. Do procesu rozpadu białek w mięśniach dochodzi kiedy tkanka mięśniowa zostanie uszkodzona podczas wysiłku fizycznego. Kiedy po treningu spożyjemy odżywkę z białka serwatkowego, to proces kataboliczny zostanie zatrzymany. Warto również pamiętać, że białko serwatkowe szybko się wchłania do organizmu. Dzięki temu możliwa jest szybsza regeneracja tkanek mięśniowych. Wiele osób uważa nawet, że białko z serwatki przyswaja się łatwiej niż to, które znajduje się naturalnie w produktach spożywczych. Kolejnym powodem, dla którego warto wybrać tą odżywkę dla sportowców jest łatwy sposób jej przygotowania. Wystarczy, że odpowiednią dawkę białka wymieszamy z wodą lub mlekiem i gotowe.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Suplementy i odżywki

DNP – spalacz czy trucizna?

SylwiaStyczeń 4, 2021

Jakie suplementy diety dla kobiet aktywnych fizycznie?

KlaudiaPaździernik 2, 2020

Boostery metabolizmu – jakie najlepiej wybrać?

MonikaWrzesień 9, 2020

Jak działają spalacze tłuszczu?

KlaudiaWrzesień 1, 2020

Roślinne odżywki białkowe — jakie suplementy białkowe spożywać na diecie wegańskiej?

Spalacze.plSierpień 4, 2020

Berberyna a odchudzanie

spalaczeLipiec 31, 2020

Kapsaicyna – naturalny spalacz tłuszczu. W czym znajdziemy kapsaicynę?

Spalacze.plLipiec 10, 2020

Ferrytyna- za co jest odpowiedzialna, co powoduje, co w sytuacji jej nadmiaru, a co z jej niedoborem?

SylwiaMaj 29, 2020

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2020

spalaczeKwiecień 6, 2020

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone