Suplementy i odżywki

Białko serwatkowe, Dlaczego jest lepsze?

Białko serwatkowe, Dlaczego jest lepsze?

Białko serwatkowe, Dlaczego jest lepsze?

Dla wielu osób aktywnych fizycznie wybranie odpowiedniej odżywki białkowej może stanowić duży problem. Przyczyną tego jest ogromny wybór różnego rodzaju suplementów diety dla sportowców. Jednak jedną z najlepszych jest odżywka białkowa z serwatki. Jest to preparat, który skutecznie wspomaga rozbudowę masy mięśniowej. Spożywając ten suplement do organizmu człowieka dostarczone zostają ważne aminokwasy egzogenne. Rola tych składników jest niezastąpiona dla osób aktywnych fizycznie. Dziś sprawdzimy jakie działanie ma białko serwatkowe i dlaczego jest najlepsze.

Białko serwatkowe – naturalny suplement diety

Serwatka jest produktem, który zostaje wytworzony przy produkcji sera. Jest ona płynem, który na początku nie ma w sobie zbyt dużej ilości białka. W większości składa się ona z węglowodanów i tłuszczy. Do przygotowania odżywki białkowej serwatka musi przejść przez dwa etapu produkcji. Pierwszy to ultrafiltracja, czyli proces oddzielania białek od tłuszczy i węglowodanów. Kolejnym etapem jest mikro-filtracja  inaczej wysuszanie. W tym etapie białko jest oddzielane od wody. Dzięki temu białko serwatkowe pozostaje naturalnym składnikiem.  Jednak w tak podstawowej formie nie ma ono jeszcze żadnego smaku i zapachu. Dlatego wielu producentów decyduje się na zwiększenie walorów smakowych przy pomocy słodzików i aromatów. Jednak mimo tych substancji dodatkowych białko serwatkowe to nadal odżywka, która w większości przypadków składa się z osiemdziesięciu procent białka.

Czemu warto sięgnąć po białko serwatkowe?

Spożywanie właśnie tego suplementu diety skutecznie wspomaga szybką rozbudowę masy mięśniowej. A jest to możliwe dzięki temu, że dostarcza ono do organizmu aminokwasy rozgałęzione. Między innymi leucynę, walinę i izoleucynę, a są to aminokwasy które są uznawane za niezbędne, czyli egzogenne. To oznacza, że organizm człowieka nie jest w stanie ich samodzielnie wytworzyć. Dodatkowo białko serwatkowe ma bardzo podobną budowę do tego, które znajduje się naturalnie w mięśniach. Spożywając ten suplement diety dostarczymy aż dwadzieścia sześć procent aminokwasów, jest to skład, który znajduje się w mięśniach. To sprawia, że jest to odżywka, która wspomaga szybką regeneracje tkanki mięśniowej, wspiera rozbudowę i przyspiesza proces syntezy białek. Jednak to nie wszystko, białko serwatkowe wzmacnia proces anaboliczne, a hamuje katabolizm. Do procesu rozpadu białek w mięśniach dochodzi kiedy tkanka mięśniowa zostanie uszkodzona podczas wysiłku fizycznego. Kiedy po treningu spożyjemy odżywkę z białka serwatkowego, to proces kataboliczny zostanie zatrzymany. Warto również pamiętać, że białko serwatkowe szybko się wchłania do organizmu. Dzięki temu możliwa jest szybsza regeneracja tkanek mięśniowych. Wiele osób uważa nawet, że białko z serwatki przyswaja się łatwiej niż to, które znajduje się naturalnie w produktach spożywczych. Kolejnym powodem, dla którego warto wybrać tą odżywkę dla sportowców jest łatwy sposób jej przygotowania. Wystarczy, że odpowiednią dawkę białka wymieszamy z wodą lub mlekiem i gotowe.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Suplementy i odżywki

Czy warto stosować spalacze tłuszczu?

Julia Cichaczewska6 lutego, 2024

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024
witamina d3 jesienią i zimą

Witamina D3 – musisz o niej pamiętać!

spalacze23 września, 2021
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalacze18 września, 2021

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2021

spalacze6 czerwca, 2021

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalacze6 maja, 2021

Ashwagandha – dlaczego warto stosować adaptogeny?

Milena9 kwietnia, 2021

T5 – Zion Labs czyli spalacz wysokiego ryzyka

spalacze7 kwietnia, 2021

Kapsaicyna – naturalny spalacz tłuszczu. W czym znajdziemy kapsaicynę?

Spalacze.pl10 marca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone