Suplementy i odżywki

Białko serwatkowe – dlaczego jest najlepsze

Białko serwatkowe – dlaczego jest najlepsze

 

Na rynku wiele jest suplementów diety dla sportowców, które mają uzupełniać niedobory białka w diecie. Nie łatwo więc stwierdzić, które z tych preparatów są lepsze. Czas więc dowiedzieć się jakie białko na rynku jest najlepsze i po jakie najczęściej sięgają profesjonaliści i doświadczeni sportowcy. Czy białko serwatkowe jest tym najlepszym preparatem białkowym na rynku?

Dlaczego w diecie sportowca niezbędne są białka

Białka to jeden z niezastąpionych składników w codziennej diecie. Nie może go zabraknąć, ponieważ jest to budulec wielu komórek i tkanek w naszym organizmie.  Białka składają się w aminokwasów, które łączą się ze sobą. A aminokwasy, które znajdują się w białkach dzielone są na dwa rodzaje endogenne, czyli takie, które organizm człowieka jest w stanie samodzielnie wytworzyć oraz egzogenne, czyli takich, których organizm ludzki nie jest w stanie wytworzyć, przez co konieczne jest ich dostarczenie razem z dietą. To wszystko sprawia, że białka stały się bardzo ważnym składnikiem, którego nie może zabraknąć w diecie sportowca. Odpowiadają one za budowę i regenerację układu mięśniowego, który przecież pełni bardzo ważną rolę dla osób aktywnych fizycznie. Dodatkowo białka zwiększają siłę mięśni, tak więc w przypadku ich niedoboru może dojść do zmniejszenia się wytrzymałości siłowej mięśni.

Białko serwatkowe – jak powstaje

Powstawanie odżywki białkowej z serwatki białka to długotrwały proces, który prowadzić będzie do tego, by był to jak najbardziej wartościowy preparat. Serwatka z sera na początku jest uznawana za odpad. W jej składzie nie wiele jest białek, a większość to same tłuszcze. Jednak serwatka zostaje poddawane procesowi ultrafiltracji, kiedy to białko zostaje oddzielone od innych składników, które znajdują się w płynie. Następnie białko płynne zostaje poddawane procesowi wysuszenia, czyli zamienia się  w postać suchą sproszkowaną. W takiej postaci białko z serwatki trafia na półki jako suplement diety. Pod koniec biało serwatkowe składa się niemal z osiemdziesięciu procentach z białka. Warto wiedzieć, że wszystkie procesy są wykonywane bez używania chemicznych związków, dzięki czemu białko pozostaje naturalne i w bezpiecznej dla nasz formie. Do większości suplementów diety producenci decydują się na uzupełnienie składu od dodatkowe wspomagacze smaku, czy barwniki. Zazwyczaj jednak są one naturalne i bezpieczne, dzięki czemu nie należy obawiać się spożywanie tej odżywki białkowej.

Jakie działanie ma białko serwatkowe

Jeśli chodzi o rolę białka w diecie osób aktywnych, to jego głównym zadaniem jest zahamowanie procesów katabolicznych, a rozpoczęcie procesów anabolicznych. Im szybciej składniki odżywcze wchłoną się do organizmu tym szybciej katabolizm zostanie zatrzymany, a dzięki temu mięśnie nie zmniejszą się objętościowo i nie zostają tak uszkodzone. Przyśpieszy się zaś proces regeneracji i rozbudowy mięśni. Tak więc potrzebne są nam w diecie dodatkowe porcje białka, które będzie szybko się trawiło i wchłaniało do organizmu. A jednym z najszybciej trawionych i przyswajanych białek jest właśnie to z serwatki sera. Warto również zaznaczyć, że  odżywki białkowe z serwatki są najczęściej wybierane, ponieważ dają one skuteczne i widoczne efekty w postaci szybszego wzrostu masy mięśniowej. Możemy więc uzupełnić codzienną dietę właśnie w ten suplement diety, by zwiększyć skuteczność treningów i poprawić ich efektywność.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Suplementy i odżywki

More in Suplementy i odżywki

Czy warto stosować spalacze tłuszczu?

Julia Cichaczewska6 lutego, 2024

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024
witamina d3 jesienią i zimą

Witamina D3 – musisz o niej pamiętać!

spalacze23 września, 2021
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalacze18 września, 2021

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2021

spalacze6 czerwca, 2021

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalacze6 maja, 2021

Ashwagandha – dlaczego warto stosować adaptogeny?

Milena9 kwietnia, 2021

T5 – Zion Labs czyli spalacz wysokiego ryzyka

spalacze7 kwietnia, 2021

Kapsaicyna – naturalny spalacz tłuszczu. W czym znajdziemy kapsaicynę?

Spalacze.pl10 marca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone