Dietetyka i zdrowe odżywianie

Błędy w diecie, które codziennie popełniasz

Błędy w diecie, które codziennie popełniasz

 

Przechodząc na dietę oczekujesz szybkich efektów, jednak nie dostajesz ich ani po tygodniu, ani po jednym, czy kilku miesiącach? Dieta to nie prosty temat. Trzeba do niej podejść bardzo świadomie i robić wszystko tak, by była ona jak najbardziej dostosowana do twoich potrzeb. Jednak każdy z nas przechodząc na dietę popełnia kilka najbardziej podstawowych błędów. Koniecznie sprawdź, jakie to błędy, by wiedzieć, jak ich unikać.

Nieosiągalny cel

Przed rozpoczęciem diety stawiamy sobie cel, jaki chcemy osiągnąć. A jednak wiele osób stawia sobie cel, którego nie można osiągnąć, ponieważ nie ma na to sposobu. Jeśli zakładasz, że dzięki diecie dwutygodniowej twoja figura diametralnie się zmieni albo, że w ciągu tego okresu schudniesz o piętnaście kilogramów, to musisz się liczyć z tym, że już na starcie spotka cię rozczarowanie. Stawiaj sobie małe cele, które z łatwością osiągniesz, a wtedy dieta stanie się dla ciebie przyjemnością. Na początek postaw sobie cel 5 kilogramów w jeden miesiąc. Jeśli dobierzesz dobrą dietę i będziesz przestrzegać jej zasad, to z pewnością miesiąc po rozpoczęciu diety odchudzającej, stając na wadze będziesz i pięć kilogramów lżejsza. A osiągnięty cel, dla ci motywację, by walczyć dalej.

Zapominasz, że dieta to nie tylko jedzenie

Dietetycy oraz trenerzy są zadania, że skuteczna dieta odchudzająca to 70 procent diety i 30 procent aktywności fizycznej. Takie zestawienie da ci najlepsze efekty. A jednak wiele osób o tym zapomina. Przechodząc na dietę wydaje im się, że wystarczy tylko zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze i to sprawi, że w przeciągu kilku tygodni zredukujemy wagę do prawidłowej. Do szybkiego, bezpiecznego i efektownego schudnięcia potrzebna jest nie tylko dobrze zbilansowana dieta, ale również wysiłek fizyczny, który pobudzi organizm do spalania tkanki tłuszczowej.

Nie pijesz wody

Coraz więcej osób na co dzień, nie tylko podczas diety zapomina o tym, że woda to jedne z najważniejszych składników dla organizmu, który jednocześnie jest jego głównym budulcem. Jeśli nie pijesz odpowiedniej ilości wody organizm spowalnia swoją pracę, ponieważ jest przemęczony i odwodniony. Kiedy jesteśmy odwodnieni spalamy mniej kalorii, ponieważ tempo przemiany materii znacząco opada. Podczas diety pij co najmniej dwa litry wody, to sprawi, że proces odchudzania nastąpi szybciej, a ty poczujesz się lepiej.

Wybierasz napoje słodzone

Pijesz, ponieważ doskwiera ci pragnienie. Jednak zamiast po wodę, która nie ma żadnych kalorii, ty sięgasz po soki, herbaty, czy inne napoje słodzone, które mają w sobie dużo cukru i innych dodatków, które dodają im kaloryczności.

Omijasz posiłki

Dobrze zbilansowana dieta, nawet ta odchudzająca powinna składać się z pięciu posiłków. Dzięki temu organizm regularnie przyjmuje pokarm co zapewnia go, że cały czas dostanie paliwo do wytworzenia energii. A jeśli zaczniemy pomijać posiłki, to regularność dostarczania energii się zaburzy i organizm zacznie odkładać tłuszcz z pokarmów, by zabezpieczyć się na utratę „paliwa.” W efekcie czego zamiast chudnąć na naszej wadze pojawi się więcej kilogramów.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dietetyka i zdrowe odżywianie

More in Dietetyka i zdrowe odżywianie

Jak budować masę mięśniową?

Julia Cichaczewska2 lutego, 2024

Dieta IF – czym jest Intermittent Fasting?

Julia Cichaczewska18 stycznia, 2024

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Jak poprawić działanie spalaczy tłuszczu? – praktyczne wskazówki

Julia Cichaczewska3 listopada, 2023

Dieta bogata w białko – zalety i wady

Spalacze.pl3 października, 2023

Naturalne spalacze tłuszczu – Jakie produkty mogą wspomagać proces spalania tłuszczu?

Julia Cichaczewska22 września, 2023

Zdrowe odżywianie: klucz do sukcesu – porady dietetyczne, nowości

spalacze11 kwietnia, 2023

Zdrowe zamienniki słodyczy – sprawdź czym zastąpić słodycze

spalacze29 marca, 2023

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcja23 września, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone