Suplementy i odżywki

Blokery apetytu – czy warto stosować?

Blokery apetytu – czy warto stosować?

Coraz więcej osób ma problem z podwyższonym łaknieniem. Kiedy pojawia się u nas zaostrzony apetyt, to trudno jest się powstrzymać od sięgnięcia po słodkie przekąski lub podjadania między posiłkami. Takie zachowanie jest szybką drogą do otyłości lub nadwagi. Kiedy jemy nieregularnie, a porcje naszych posiłków są za duże, to w ciągu dnia spożywamy z duże ilości kalorii. Przez to organizm nie będzie w stanie spalać wszystkich kalorii, a zaczną się one odkładać jako dodatkowa warstwa tkanki tłuszczowej. W ten sposób masa ciała szybko zacznie się zwiększać. W tym przypadku skuteczne okazać się mogą blokery apetytu.

Blokery apetytu – czym są?

Na początek warto sobie zaznaczyć, czym są blokery apetytu. Możemy je znaleźć zarówno w postaci naturalnej, jak i formie suplementów diety. Tego rodzaju spalacze tłuszczu stają się coraz popularniejsze. Problemem wielu osób jest podjadanie i nadmierne spożywanie kalorii w ciągu dnia. Blokery apetytu są stworzone na podstawie naturalnych składników, które zmniejszają uczucie łaknienia, a także składników aktywnych, które blokują uczucie głodu na długo, mając wpływ na pracę układu hormonalnego. To, jaki wybierzemy bloker apetytu, będzie miało wpływ na efekty, jakie uda nam się osiągnąć. Niektóre z suplementów diety o takim działaniu nie mają korzystnego wpływu na zdrowie, ponieważ za bardzo ingerują one w działanie układu hormonalnego.

Jak działają blokery apetytu?

To, w jaki sposób działają blokery apetytu, zależy do tego, z jakich składników są one stworzone. Bezpieczna grupa blokerów to ta, w której znajdują się błonnik i białka. To naturalne składniki, które sprawiają, że czujemy się nasyceni i nie mamy ochoty na podjadanie.

Druga grupa blokerów apetytu jest nieco mniej bezpieczna i dla niektórych osób niewskazana. To suplementy, które składają się z substancji aktywnych, które przyczyniają się do zmniejszenia poziomu hormonu głodu w organizmie. To dzięki temu, że ingerują one w pracę gospodarki hormonalnej, mają tak silne działanie, ale jednocześnie nie są bezpieczne dla każdego.

Czy warto sięgać po blokery apetytu?

Nawet osobom, które są na diecie odchudzającej, nie zawsze potrzebne są blokery apetytu. U niektórych osób problemem z nadwagą, czy otyłością nie jest niepohamowane uczucie głodu, ale zaburzenia hormonalne lub nieprawidłowa paca metabolizmu.

Jeśli jednak cały czas czujesz głód i nie możesz powstrzymać się od ciągłego podjadania, to sięgnięcie po suplementy diety, które zmniejszają apetyt, będzie dla ciebie dobrym posunięciem. Tylko w tym przypadku tego rodzaju preparaty odchudzające będą miały skuteczne działanie.

Warto jednak sprawdzić skład i najlepiej wybierać te suplementy, które mają naturalny skład i na pewno są bezpieczne dla zdrowia.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Suplementy i odżywki

Czy warto stosować spalacze tłuszczu?

Julia Cichaczewska6 lutego, 2024

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024
witamina d3 jesienią i zimą

Witamina D3 – musisz o niej pamiętać!

spalacze23 września, 2021
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalacze18 września, 2021

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2021

spalacze6 czerwca, 2021

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalacze6 maja, 2021

Ashwagandha – dlaczego warto stosować adaptogeny?

Milena9 kwietnia, 2021

T5 – Zion Labs czyli spalacz wysokiego ryzyka

spalacze7 kwietnia, 2021

Kapsaicyna – naturalny spalacz tłuszczu. W czym znajdziemy kapsaicynę?

Spalacze.pl10 marca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone