Suplementy i odżywki

Blokery apetytu – czy warto stosować?

Blokery apetytu – czy warto stosować?

Coraz więcej osób ma problem z podwyższonym łaknieniem. Kiedy pojawia się u nas zaostrzony apetyt, to trudno jest się powstrzymać od sięgnięcia po słodkie przekąski lub podjadania między posiłkami. Takie zachowanie jest szybką drogą do otyłości lub nadwagi. Kiedy jemy nieregularnie, a porcje naszych posiłków są za duże, to w ciągu dnia spożywamy z duże ilości kalorii. Przez to organizm nie będzie w stanie spalać wszystkich kalorii, a zaczną się one odkładać jako dodatkowa warstwa tkanki tłuszczowej. W ten sposób masa ciała szybko zacznie się zwiększać. W tym przypadku skuteczne okazać się mogą blokery apetytu.

Blokery apetytu – czym są?

Na początek warto sobie zaznaczyć, czym są blokery apetytu. Możemy je znaleźć zarówno w postaci naturalnej, jak i formie suplementów diety. Tego rodzaju spalacze tłuszczu stają się coraz popularniejsze. Problemem wielu osób jest podjadanie i nadmierne spożywanie kalorii w ciągu dnia. Blokery apetytu są stworzone na podstawie naturalnych składników, które zmniejszają uczucie łaknienia, a także składników aktywnych, które blokują uczucie głodu na długo, mając wpływ na pracę układu hormonalnego. To, jaki wybierzemy bloker apetytu, będzie miało wpływ na efekty, jakie uda nam się osiągnąć. Niektóre z suplementów diety o takim działaniu nie mają korzystnego wpływu na zdrowie, ponieważ za bardzo ingerują one w działanie układu hormonalnego.

Jak działają blokery apetytu?

To, w jaki sposób działają blokery apetytu, zależy do tego, z jakich składników są one stworzone. Bezpieczna grupa blokerów to ta, w której znajdują się błonnik i białka. To naturalne składniki, które sprawiają, że czujemy się nasyceni i nie mamy ochoty na podjadanie.

Druga grupa blokerów apetytu jest nieco mniej bezpieczna i dla niektórych osób niewskazana. To suplementy, które składają się z substancji aktywnych, które przyczyniają się do zmniejszenia poziomu hormonu głodu w organizmie. To dzięki temu, że ingerują one w pracę gospodarki hormonalnej, mają tak silne działanie, ale jednocześnie nie są bezpieczne dla każdego.

Czy warto sięgać po blokery apetytu?

Nawet osobom, które są na diecie odchudzającej, nie zawsze potrzebne są blokery apetytu. U niektórych osób problemem z nadwagą, czy otyłością nie jest niepohamowane uczucie głodu, ale zaburzenia hormonalne lub nieprawidłowa paca metabolizmu.

Jeśli jednak cały czas czujesz głód i nie możesz powstrzymać się od ciągłego podjadania, to sięgnięcie po suplementy diety, które zmniejszają apetyt, będzie dla ciebie dobrym posunięciem. Tylko w tym przypadku tego rodzaju preparaty odchudzające będą miały skuteczne działanie.

Warto jednak sprawdzić skład i najlepiej wybierać te suplementy, które mają naturalny skład i na pewno są bezpieczne dla zdrowia.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Suplementy i odżywki

Niedokrwistość związana z niedoborem żelaza. Jakie są objawy, jakie skutki, jak leczyć?

SylwiaCzerwiec 15, 2019

Kazeina – kiedy warto stosować – jakie ma działanie?

MonikaMaj 26, 2019

Pompa mięśniowa — jak ją osiągnąć?

Spalacze.plMaj 24, 2019

Suplementy diety wspierające układ kostno-stawowy

KlaudiaMaj 22, 2019

5 zalet cytruliny, które wykorzystasz w treningu siłowym

Spalacze.plMaj 11, 2019

Cała prawda o białku wołowym

KlaudiaMaj 8, 2019

Co można przygotować z odżywki białkowej?

Spalacze.plKwiecień 7, 2019

Suplementy diety termogeniczne

KlaudiaLuty 23, 2019

Suplementy diety modelujące nogi

KlaudiaLuty 23, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone