Zdrowie

Brak ruchu, jest zagrożeniem dla zdrowia

Brak ruchu, jest zagrożeniem dla zdrowia

Bóle pleców, nadwaga i trudności z koncentracją. To tylko jedne z niewielu objawów, które mogą pojawić się u nas przez brak aktywności fizycznej w naszym codziennym życiu. Długotrwałe siedzenie za biurkiem i przed telewizorem nie jest dla nas zdrowe. A dolegliwości to dopiero początek list schorzeń, które mogą się u nas pojawić. Siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, długotrwała praca przy biurku sprawia, że w organizmie dochodzi do wielu zmian. Przez taki tryb życia dojść może do rozwoju hemoroidów, żylaków, a także wielu innych schorzeń, które zagrażają nie tylko zdrowiu, ale również życiu.

Bark aktywności fizycznej, a bóle głowy

Jeżeli pracujesz przy komputerze i przez długie godziny pochylasz się do przodu, to pojawiać się u ciebie mogą częste bóle głowy. W takiej pozycji często zaciskamy szczęki, a to tego napinamy mięśnie twarzy. Dodatkowo przy takiej pracy dojść może do niedotlenienia, więc pojawiają się kłopoty z oddychaniem i częste bóle głowy. W czasie siedzenia napinamy mięśnie brzucha, a nasze wdechy i wydechy stają się niepełne.

Brak aktywności fizycznej, za zaparcia

Brak ruchu przyczynia się do znaczącego osłabienia mięśni jamy brzusznej. Przez to pojawia się problem ze spowolnionym ruchem jelit, a także rozwojem syndromu leniwego jelita. Ten kłopot z kolei sprawia, że przestają funkcjonować mechanizmy, które są odpowiedzialne za warunkowanie odruchu wypróżniania. Warto wiedzieć, że przewlekłe zaparcia mają bardzo negatywny wpływ na organizm człowieka. Przez to dochodzi do długotrwałego gromadzenia się resztek pokarmowych w jelicie, a to sprzyja tworzeniu się toksycznych składników, które mają zły wpływ na stan samych jelit, powodują podrażnienia, a także mogą prowadzić do rozwoju stanu zapalnego.

Brak aktywności fizycznej, a hemoroidy

Hemoroidy to nic innego, jak rozszerzające się żyły w kanale odbytu. Podczas siedzenia zwiększa się ucisk jamy brzusznej, a podczas silnego parcia może pojawić się trudność z wypróżnianiem, co przyczynia się do zwiększenia nacisku na naczynia krwionośne. Z czasem mogą one rozszerzać się coraz bardziej, przez co zaczynają się uwypuklać aż wystają na zewnątrz odbytu. Hemoroidy są bolesne, powodują nieprzyjemne uczcie pieczenia, a także krwawią. Przez to, że są one stale drożne, może dojść do rozwoju stanów zapalnych.

Brak aktywności fizycznej, a żylaki

Żylaki również często pojawiają się u osób, które mają problemy z wielogodzinnym czasem spędzanym w bezruchu. Jeżeli mięśnie nóg nie pracują, to dochodzi do unieruchomienia pompy mięśniowej i zastawek, a przez to krew zalega w żyłach i zaczyna napierać na ich ścianki. A to sprawia, że ścianki żył osłabiają się i rozszerzają. Tak właśnie powstają żylaki.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Zdrowie

Jak naturalnie zwiększyć libido?

MonikaPaździernik 3, 2019

Witamina D rozwiązaniem na wszystko?

MonikaWrzesień 15, 2019

Suche powietrze w domu – sprawdź czym może grozić

MonikaWrzesień 15, 2019

Podkrążone oczy – dlaczego masz sińce pod oczami?

MonikaWrzesień 13, 2019

Miesiączka – fakty i mity na temat miesiączki

MonikaWrzesień 12, 2019

Dlaczego masz problemy z koncentracją?

KlaudiaSierpień 17, 2019

Bor – jakie ma działanie i właściwości?

MonikaSierpień 13, 2019

Czynniki, które odpowiadają za otyłość u dzieci

KlaudiaSierpień 12, 2019

Cynk- składnik, który wpływa na naszą urodę i zdrowie

KlaudiaLipiec 27, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone