Bóle pleców, nadwaga i trudności z koncentracją. To tylko jedne z niewielu objawów, które mogą pojawić się u nas przez brak aktywności fizycznej w naszym codziennym życiu. Długotrwałe siedzenie za biurkiem i przed telewizorem nie jest dla nas zdrowe. A dolegliwości to dopiero początek list schorzeń, które mogą się u nas pojawić. Siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, długotrwała praca przy biurku sprawia, że w organizmie dochodzi do wielu zmian. Przez taki tryb życia dojść może do rozwoju hemoroidów, żylaków, a także wielu innych schorzeń, które zagrażają nie tylko zdrowiu, ale również życiu.
Bark aktywności fizycznej, a bóle głowy
Jeżeli pracujesz przy komputerze i przez długie godziny pochylasz się do przodu, to pojawiać się u ciebie mogą częste bóle głowy. W takiej pozycji często zaciskamy szczęki, a to tego napinamy mięśnie twarzy. Dodatkowo przy takiej pracy dojść może do niedotlenienia, więc pojawiają się kłopoty z oddychaniem i częste bóle głowy. W czasie siedzenia napinamy mięśnie brzucha, a nasze wdechy i wydechy stają się niepełne.
Brak aktywności fizycznej, za zaparcia
Brak ruchu przyczynia się do znaczącego osłabienia mięśni jamy brzusznej. Przez to pojawia się problem ze spowolnionym ruchem jelit, a także rozwojem syndromu leniwego jelita. Ten kłopot z kolei sprawia, że przestają funkcjonować mechanizmy, które są odpowiedzialne za warunkowanie odruchu wypróżniania. Warto wiedzieć, że przewlekłe zaparcia mają bardzo negatywny wpływ na organizm człowieka. Przez to dochodzi do długotrwałego gromadzenia się resztek pokarmowych w jelicie, a to sprzyja tworzeniu się toksycznych składników, które mają zły wpływ na stan samych jelit, powodują podrażnienia, a także mogą prowadzić do rozwoju stanu zapalnego.
Brak aktywności fizycznej, a hemoroidy
Hemoroidy to nic innego, jak rozszerzające się żyły w kanale odbytu. Podczas siedzenia zwiększa się ucisk jamy brzusznej, a podczas silnego parcia może pojawić się trudność z wypróżnianiem, co przyczynia się do zwiększenia nacisku na naczynia krwionośne. Z czasem mogą one rozszerzać się coraz bardziej, przez co zaczynają się uwypuklać aż wystają na zewnątrz odbytu. Hemoroidy są bolesne, powodują nieprzyjemne uczcie pieczenia, a także krwawią. Przez to, że są one stale drożne, może dojść do rozwoju stanów zapalnych.
Brak aktywności fizycznej, a żylaki
Żylaki również często pojawiają się u osób, które mają problemy z wielogodzinnym czasem spędzanym w bezruchu. Jeżeli mięśnie nóg nie pracują, to dochodzi do unieruchomienia pompy mięśniowej i zastawek, a przez to krew zalega w żyłach i zaczyna napierać na ich ścianki. A to sprawia, że ścianki żył osłabiają się i rozszerzają. Tak właśnie powstają żylaki.
Facebook
RSS