Suplementy i odżywki

Budowanie suchej masy mięśniowej – jakie suplementy diety wybrać?

Budowanie suchej masy mięśniowej – jakie suplementy diety wybrać?

Jest wielu sportowców, których trenują, by zwiększyć suchą masę mięśniową. Bardzo często decydują się oni na zakupienie i wprowadzenie do swojej diety różnego rodzaju odżywek, których zadaniem jest szybsze przybliżenie nas do osiągnięcia zadowalającego efektu. Po jakie suplementy diety sięgnąć i o czym musimy pamiętać?

O czym musisz pamiętać przy budowaniu suchej masy mięśniowej?

Wiele początkujących sportowców zamiast skupić się na treningach i dobrze zbilansowanej diecie, zaczynają szukać różnego rodzaju suplementów diety. Niestety nie zdają sobie oni sprawy, że odżywki to jedynie uzupełnienie codziennej diety. Nie zastąpią nam więc pełnowartościowych posiłków. Trzeba pamiętać o tym, że nawet jeśli wybierzemy najlepsze suplementy diety na budowanie masy mięśniowej, to nie zastąpią one nam diety i dobrze skonstruowanego planu treningowego. Błędne, jest myślenie, że odżywki pomogą nam osiągnąć cel. Tak naprawdę są one jedynie jedną cegiełką na ogromnej ścianie, którą musimy pobudować, by osiągnąć cel, którym jest rozbudowa masy mięśniowej.

Jakie składniki odżywcze są najważniejsze?

Jeśli decydujemy się na suplementację to na początek konieczne, jest sprawdzenie naszej codziennej diety. Jeśli ma ona jakieś niedobory to powinniśmy zacząć od zmian w zasadach żywienia, a kiedy to nie da efektów możemy sięgnąć po suplementy diety, których zadaniem, jest uzupełnienie niedoborów w codziennej diecie. Dla sportowców szczególnie ważne są białka, węglowodany i tłuszcze. Jakie więc suplementy diety powinny się znaleźć w naszych domach?

Odżywki białkowe

Białko to jeden z największych budulców układu mięśniowego i całego naszego organizmu. Nie może więc dojść do niedoboru tego ważnego składnika odżywczego, ponieważ może pojawić się problem z rozbudową masy mięśniowej. Osoby, które są aktywne fizycznie potrzebują od 2 do 2,5 grama białek na jeden kilogram masy ciała na dobę. Dieta może nie pokrywać całej tej dawki, więc warto sięgnąć po odżywki białkowe.

A jak należy je spożywać?

Najlepiej dawkę białek dzielić na trzy. Pierwszą spożywać rano, kilka godzin przed treningiem, drugą zaraz po skończonym treningu, a ostatnią zaleca się spożyć przed snem.

Odżywki węglowodanowe

Kiedy zaczynamy ćwiczyć potrzebna nam jest energia, a do tego niezbędne są węglowodany, które są jednym z największych źródeł czystej energii w organizmie.  Dodatkowo zwiększają one ilość glikogenu w mięśniach.

Jak spożywać?

Pod odżywki węglowodanowe najlepiej sięgać przed treningiem, by mięśnie w czasie ćwiczeń miały dostęp do składników energetycznych.

Kwasy tłuszczowe

W organizmie każdej osoby aktywnej fizycznie nie może zabraknąć zdrowych kwasów tłuszczowych. Dbają one o regulację pracy niemal wszystkich układów w tym mięśniowego. Należy je spożywać w dawkach jeden lub dwa razy na dzień.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Suplementy i odżywki

More in Suplementy i odżywki

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2020

spalaczeKwiecień 6, 2020

Najlepsze spalacze tłuszczu – co stosować oprócz treningu?

RedakcjaLuty 19, 2020

Niedokrwistość związana z niedoborem żelaza. Jakie są objawy, jakie skutki, jak leczyć?

SylwiaLuty 15, 2020

5 naturalnych spalaczy tłuszczu, które faktycznie działają

SylwiaStyczeń 16, 2020

T5 – Zion Labs czyli spalacz wysokiego ryzyka

spalaczeListopad 7, 2019

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalaczeListopad 6, 2019

DNP – spalacz czy trucizna?

SylwiaListopad 4, 2019

Jakie aminokwasy najlepiej przyjmować na budowanie masy mięśniowej?

MonikaPaździernik 4, 2019

Działanie EAA – czym jest dlaczego warto stosować

MonikaPaździernik 2, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone