Suplementy i odżywki

Cała prawda o białku wołowym

Cała prawda o białku wołowym

Powszechnie uważa się, że białko wołowe, jest pozyskiwane z wołowiny, a dzięki temu stanowi najlepszy z możliwych budulec dla mięśni. To jednak jak zareaguje organizm na białko wołowe, jest kwestą indywidualną. U niektórych osób jego suplementacja będzie dawała zadowalające efekty, a u kogoś innego nie będzie skutkowała w ogóle. Białko wołowe jest produkowane z wołowiny – to się zgadza. Jest to MOM, czyli Mięso Oddzielane Mechanicznie. Metoda ta jest związana z hydrolizą enzymatyczną, a więc producenci białek wołowych mogą określać je, że są one poddawane hydrolizie.

Czy warto stosować białko wołowe?

Oczywiście uznaje się, że biała pochodzenia zwierzęcego, a zwłaszcza te wołowe są najlepsze, ponieważ zawierają one cały komplet aminokwasów egzogennych, które mają ogromne znaczenie na proces budowania masy mięśniowej. To właśnie one przyczyniają się do poprawy pracy stawów, które dodatkowo będą wzmocnione. Będą one miały dobry wpływ na układ kostny, a przecież to właśnie on jest fundamentem, który pozwala nam na przeprowadzenie ciężkich treningów siłowych.

Kluczowe jest jednak posiadanie umiejętności określania, czy dane biało ma podwyższoną zawartość kolagenu. Nie jest to trudne zadanie, ponieważ w tym wypadku szczególną rolę ma tutaj profil aminokwasowy. Jeżeli producent nie ujawnia, jaki jest skład aminokwasowy w danym preparacie, to może to świadczyć o jego wątpliwym składzie, a co za tym idzie niskiej jakości produktu. Wiele osób sięga po odżywki z białek wołowych, ale nie zdają sobie oni spraw z tego, że również takie suplementy diety mogą mieć wątpliwą jakość i skuteczność. Należy więc dokładnie sprawdzić dany preparat, zanim zdecydujemy się na jego zakupienie, ponieważ po fakcie może okazać się, że nie jest on skuteczny. Jest to szczególnie ważne w przypadku białek wołowych, ponieważ są to suplementy białkowe, które uznawane są za te najlepsze, ale jednocześnie ich cena jest zdecydowanie wyższa, niż w przypadku innego rodzaju odżywek białkowych. Lepiej więc dobrze przemyśleć swoją decyzję i przeznaczyć swoje pieniądze na preparat, który daje rzeczywiste efekty, a jego skład jest ujawniany, co gwarantuje wysoka jakość.

Dlaczego białka wołowe?

Szacuje się, że najwięcej osób decyduje się na zakupienie białek serwetkowych. Jednak to białka pochodzenia wołowego uznawane są za te najlepsze, które znacząco przyspieszają i ułatwiają rozbudowę masy mięśniowej. Za ich największe zalety uważa się:

  • Łatwość przyswajania – jest to składnik, który jako jeden z nielicznych najszybciej przyswaja się do organizmu, a jest to kwestia kluczowa dla każdego sportowca.
  • Zawiera dodatkowe składniki odżywcze – poza tym, że białka wołowe mają pełen profil aminokwasowy, dodatkowo dostarczają do organizmu bezcenne witaminy z grupy B, a także L-karnitynę.
  • Jakość alaniny i żelatyny – składniki te zwarte w mięsie wołowym mają znacznie większą jakość, niż te, które znajdują się w mięsie drobiowym lub wieprzowym.
Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Suplementy i odżywki

Czy warto stosować spalacze tłuszczu?

Julia Cichaczewska6 lutego, 2024

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024
witamina d3 jesienią i zimą

Witamina D3 – musisz o niej pamiętać!

spalacze23 września, 2021
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalacze18 września, 2021

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2021

spalacze6 czerwca, 2021

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalacze6 maja, 2021

Ashwagandha – dlaczego warto stosować adaptogeny?

Milena9 kwietnia, 2021

T5 – Zion Labs czyli spalacz wysokiego ryzyka

spalacze7 kwietnia, 2021

Kapsaicyna – naturalny spalacz tłuszczu. W czym znajdziemy kapsaicynę?

Spalacze.pl10 marca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone