Suplementy i odżywki

Chlorella – działanie, właściwości – po co suplementować i jak dawkować?

Chlorella – działanie, właściwości – po co suplementować i jak dawkować?

Chlorella jest wyjątkową algą, której liczne właściwości prozdrowotne są już znane od wieków. Zawiera ona w sobie wiele składników odżywczych i to właśnie dzięki nim ma ona tak wyjątkowe działanie. Od pewnego czasu staje się ona popularna dzięki temu, że ma silne działanie odchudzające i pomogła ona już schudnąć tysiącom osób na całym świecie. Jej dodatkowym działaniem, jest to, że przyczynia się ona do zmniejszenia dolegliwości związanymi z kacem, a nawet może nas przed nim uchronić. Warto również wiedzieć, że chlorella jest polecana dla kobiet w ciąży, ponieważ zmniejsza ona ryzyko anemii, a jednak to nie wszystkie jej właściwości.

Chlorella – składniki odżywcze

Zanim dowiemy się, jakie działanie ma ta niezwykła alga, warto dowiedzieć się, jakie zawiera ona w sobie składniki odżywcze. Jest tego naprawdę wiele, dlatego można ją nazwać skarbnicą witamin i minerałów. W stu gramach tej algi znajdują się liczne makroskładniki:

  • Białka – 58 g,
  • Tłuszcze 9g,
  • Węglowodany 23g,
  • Błonnik 0,3 g.

Jest to porcja białek, która dostarcza do organizmu liczne aminokwasy, a te przyczyniają się do budowy komórek i tkanek w organizmie. Taka porcja tłuszczu oraz węglowodanów to duża dawka energii, która jest niezbędna do wykonywania bieżących czynności. A błonnik przyczynia się do oczyszczania organizmu. Jednak to nie wszystko, chlorella to również:

Działanie chlorelli – dlaczego warto ją przyjmować?

Jest wiele powodów, dla których warto sięgać po suplementy diety z tą algą. Ma ona wiele właściwości prozdrowotnych. Doskonale nadaje się ona do oczyszczania organizmu. Już w medycynie alternatywnej chlorella jest uznawana za jedne z najlepszych składników o silnym działaniu detoksykującym. Wspomaga ona wydalanie z organizmu alkoholi, metali ciężkich, wolnych rodników i innych substancji ciężkich.

Ma ona również zdolność do zmniejszenia nieprzyjemnego zapachu w ustach, a także sprawia, że zapach potu zmienia się na mniej nieprzyjemny i drażniący. Warto sięgać po chlorelle, by móc uniknąć kaca. Wiele osób jest zdania, że przyjęcie nawet małej ilości chlorelli przez spożyciem alkoholu zmniejsza ryzyko występowania kaca. Warto jednak pamiętać, że to działanie algi rozpoczyna się, kiedy zaczynamy przyjmować dawki chlorelli co najmniej dwie godziny przez planowaną imprezą. Alga ta ma również zbawienny wpływ na pracę układu pokarmowego i trawiennego. Jej spożywanie pomaga na trawienie i zapobiega zaparciom.

Chlorella – jak dawkować

Jeśli decydujemy się na przyjmowanie chlorelli to konieczne jest stosowanie się do zaleceń producenta suplementu diety. Należy to robić bez względu na to, jaką formę suplementy wybierzemy.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Suplementy i odżywki

More in Suplementy i odżywki

Niedokrwistość związana z niedoborem żelaza. Jakie są objawy, jakie skutki, jak leczyć?

SylwiaCzerwiec 15, 2019

Kazeina – kiedy warto stosować – jakie ma działanie?

MonikaMaj 26, 2019

Pompa mięśniowa — jak ją osiągnąć?

Spalacze.plMaj 24, 2019

Suplementy diety wspierające układ kostno-stawowy

KlaudiaMaj 22, 2019

5 zalet cytruliny, które wykorzystasz w treningu siłowym

Spalacze.plMaj 11, 2019

Cała prawda o białku wołowym

KlaudiaMaj 8, 2019

Co można przygotować z odżywki białkowej?

Spalacze.plKwiecień 7, 2019

Suplementy diety termogeniczne

KlaudiaLuty 23, 2019

Suplementy diety modelujące nogi

KlaudiaLuty 23, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone