Dietetyka i zdrowe odżywianie

Co jeść, by  przybrać  na wadze?

Co jeść, by  przybrać  na wadze?

Dieta na przybranie na wadze to nie przelewki. Większość osób szuka doskonałego sposobu na zmniejszenie wagi na całe życie. Jednak są również osoby za szczupłe, które chcą, a nawet powinny przytyć kilka kilogramów, jednak do tego również konieczne jest zastosowanie się do zasad zdrowej diety. To właśnie dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć artykuł, w którym podpowiemy, co najlepiej jeść, by rozsądnie przytyć na wadze, a figura przybrała odpowiednich kształtów. Przekonaj się sam!

Po co przybierać na wadze?

Konieczność lub chęć przybrania na wadze może pojawić się w różnych sytuacjach. Jest to szczególnie polecane, kiedy zdiagnozowana zostanie niedowaga. Trzeba wiedzieć, że odpowiednia waga ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i nie chodzi tutaj jedynie o to, by zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej. Przyczyną wielu zaburzeń zdrowotnych może być nie tylko nadwaga, ale również niedowaga. Może ona doprowadzić do wielu zaburzeń hormonalnych, a także niekorzystnych zmian w pracy układu sercowego. A co więcej u osób o za niskiej masie ciała zmniejsza się poziom odporności, przez co organizm jest bardziej podatny na ataki bakterii i wirusów.

Co trzeba jeść, żeby przytyć?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się co najlepiej jeść, by szybko przytyć, to najlepiej na początku skontaktuj się z dietetykiem. Możemy jednak przedstawić ogólny zarys tego, jak powinna wyglądać bezpieczna dieta na zwiększenie masy ciała. Podstawowa zasada, to spożywanie pięciu posiłków dziennie. Wszystkie posiłki, a w szczególności śniadanie powinny zawierać białko, którego można szukać w:

  • Chudym mięsie,
  • Drobiu,
  • Wędlinie,
  • Jogurcie

Nie można zapominać o węglowodanach złożonych, które spotykane są w:

  • Kaszach,
  • Pieczywie pełnoziarnistym,
  • Ciemnym ryżu,
  • Makaronie pełnoziarnistym.

Niezbędna jest również odpowiednia ilość węglowodanów. W diecie na przytycie nie może zabraknąć witamin z gruby B, ponieważ są one odpowiedzialne za prawidłowy metabolizm tłuszczy, węglowodanów i białek. Dieta musi być odpowiednio zbilansowana. Należy pamiętać, że połowa zapotrzebowania dziennego na kalorie powinny zapewniać węglowodany, trzydzieści procent to tłuszcze, a dwadzieścia to białka. Trzeba również zadbać o to, by dieta była dopasowana do naszego trybu życia, a także należy wziąć pod uwagę aktywność fizyczną.

Przybranie na wadze u niektórych osób może być długotrwałym procesem, należy więc uzbroić się w cierpliwość. Przyjmuje się, że kobiety powinny spożywać około 2300-2500 kalorii, by przytyć. U mężczyzn, którzy chcą zwiększyć swoją masę ciała należy przyjmować około 3000-3500 kalorii dziennie.

Czego nie jeść, jeżeli chcesz przytyć?

Nie najlepszym pomysłem jest sięganie po węglowodany proste, fast foody i inne sycące i kaloryczne przekąski. Zawierają one bardzo dużo bezwartościowych kalorii, a także tłuszcze trans, które nie są zdrowe i powodują, że w organizmie odkłada się zbędna tkanka tłuszczowa. To nie jest zdrowy sposób na przytycie.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dietetyka i zdrowe odżywianie

More in Dietetyka i zdrowe odżywianie

Suplementy na ból głowy i migrenę

admin7 marca, 2024

Jak budować masę mięśniową?

Julia Cichaczewska2 lutego, 2024

Dieta IF – czym jest Intermittent Fasting?

Julia Cichaczewska18 stycznia, 2024

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Jak poprawić działanie spalaczy tłuszczu? – praktyczne wskazówki

Julia Cichaczewska3 listopada, 2023

Dieta bogata w białko – zalety i wady

Spalacze.pl3 października, 2023

Naturalne spalacze tłuszczu – Jakie produkty mogą wspomagać proces spalania tłuszczu?

Julia Cichaczewska22 września, 2023

Zdrowe odżywianie: klucz do sukcesu – porady dietetyczne, nowości

spalacze11 kwietnia, 2023

Zdrowe zamienniki słodyczy – sprawdź czym zastąpić słodycze

spalacze29 marca, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone