Zdrowie

Co warto wiedzieć o wodzie?

Co warto wiedzieć o wodzie?

To, czym jest woda, wie każdy z nas. Jednak czy na pewno wiemy na jej temat wszystko, co powinniśmy? To, że woda jest dla człowieka składnikiem niezbędnym, wiemy wszyscy, bez niej życie na naszej planecie nie byłoby możliwe. To samo tyczy się wszystkich reakcji chemicznych i biochemicznych. Bez wody nie ma możliwości tworzenia się nowych związków chemicznych.

Woda jest doskonałym składnikiem, który sprawdza się w roli rozpuszczalnika, jednak ma ona takie działanie tylko w przypadku substancji polarnych. Woda to oczywiście związek chemiczny, który zwany jest również H2O. W standardowych warunkach moda występuje w stanie ciekłym, w stanie stałym występuje ona w postaci lodu, a w stanie gazowym, jako para wodna. Te ciekawostki o wodzie większość ludzi na świecie zna już za czasów szkolnych. Co więc więcej o wodzie, powinien wiedzieć każdy z nas?

Woda jest dostępna na ziemi, jako woda słona, i jest jej bardzo dużo, ponieważ stanowi ona ponad 97 procent. Ten rodzaj wody zawiera w sobie wiele rozpuszczalnych soli, a najwięcej w niej znajduje się chlorku sodu. Mimo tego, że woda jest składnikiem niezbędnym do życia, to zanim ją spożyjemy, musi ona zostać poddana ważnemu procesowi, który zwany jest uzdatnieniem. To sposób na oczyszczenie wody, a jest na to wiele możliwości. Woda może zostać oczyszczona w sposób biologiczny, chemiczny, mechaniczny. W przypadku chemicznego oczyszczania najczęściej stosuje się metodę chlorowania ozonowego. Jeśli chodzi o metodę mechaniczną oczyszczania wody, to między innymi używa się filtracji, krystalizacji lub destylacji.

Oto kilka małych faktów na temat wody. Jest ona bezwonna, ma kolor jasnoniebieski, ale dla ludzkiego oka w małych objętościach jest ona bezbarwna. Woda ma barwę jasnoniebieską, a to dzięki temu, że pochłania ona promieniowanie elektromagnetyczne, a pochodzi ono z zakresu światła, które ma barwę czerwoną, a jest ono widzialne dla ludzkiego oka.

Dla człowieka woda jest niezbędnym składnikiem, bez którego życie nie mogłoby istnieć. Bierze ona udział w rozpuszczaniu związków ustrojowych. Pełni ona również wiele ważnych funkcji w przebiegu licznych procesów reakcji metabolicznych. Ma ona wpływ na regulowanie temperatury ciała. Służy ona jako środek transportu dla enzymów, hormonów, produktów przemiany materii, czy też substancji odżywczych. Woda jest więc transporterem wewnątrzustrojowym. Człowiek niemal w 80 procentach składa się z wody. Ważne jest to, że woda jest składnikiem osocza krwi aż w 95 procentach. W owocach woda stanowi aż 90 procent składu, a w 70 procentach limfa składa się w wody. Okazuje się, że jest to również duża część całej Ziemi, ponieważ pokrywa ona ją aż w 70 procentach.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdrowie

More in Zdrowie

Zdrowe zamienniki słodyczy – sprawdź czym zastąpić słodycze

spalaczemarzec 29, 2023

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcjapaździernik 18, 2021

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcjawrzesień 23, 2021
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalaczewrzesień 18, 2021

Grzyby nootropowe do kawy

Redakcjawrzesień 1, 2021

Uzależnienie od napojów energetycznych: wszystko, co musisz wiedzieć

Sylwiaczerwiec 17, 2021

Powody, dla których potas jest ważny dla zdrowia

Klaudiamaj 9, 2021

Nieszczelne jelito co to? Objawy i leczenie.

spalaczemaj 7, 2021

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalaczemaj 6, 2021

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone