Odchudzanie

Ćwiczenia, jako sposób na walkę z niechcianymi boczkami

Ćwiczenia, jako sposób na walkę z niechcianymi boczkami

Oponki, boczki i zbędny tłuszczyk pojawia się często w okresie zimowym, a wiele osób chce zacząć z nimi walczyć przed latem. Zaczyna się marzenie o szczupłej talii, płaskim brzuchu, a także doskonale zarysowanej linii pleców. Uważa się, że najlepszym ćwiczeniem, które pomaga nam osiągnąć taki efekt, to brzuszki, ale są również inne możliwości. Schudnięcie z brzucha nie polega jedynie na wykonywaniu ćwiczeń, które obejmują tę jedną partię ciała. Czas się przekonać co należy zrobić i jak ćwiczyć, by pozbyć się nadmiaru tłuszczu z brzucha raz na zawsze.

Jak ćwiczyć, żeby schudnąć z brzucha?

Jeżeli naszym celem, jest schudnięcie z brzucha, to najlepszym rozwiązaniem będzie trening aerobowy, który zwany jest również tlenowym. Jest to długi wysiłek, który powinien trwać nawet ponad czterdzieści minut, jednak trening ten jest o umiarkowanej intensywności i wykonuje się go w stałym tempie. Trening ten składać się może z marszu, truchtu, a także nieszybkiego biegu, czy jazdy na rowerze.

Idealnie sprawdza się również wysiłek interwałowy, który sprawnie przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej. Jest on krótki, ale bardzo intensywny. Polega on na wykonywaniu ćwiczeń ze zmienną intensywnością. Takie ćwiczenia przyczyniają się do zwiększenia stężenia hormonu wzrostu w organizmie, a dzięki temu przyczyniają się do przyśpieszenia przemiany materii.

Jak ćwiczyć na płaski brzuch?

Czy warto wykonywać ćwiczenia na płaski brzuch? Z pewnością warto, ponieważ pomagają one spalić tkankę tłuszczową z okolić brzucha. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie płaskiego brzucha i doskonale zarysowanej linii mięśni brzucha i pleców. Dodatkowo ćwiczenia tego rodzaju przyczyniają się do wzmocnienia mięśni brzucha, a to ma dobry wpływ na stabilizację kręgosłupa. Ćwiczenia na płaski brzuch mają również przeciwdziałać pojawieniu się bólu w okolicy lędźwiowym. Jest to więc sposób, który przyczynia się nie tylko do poprawy naszego wyglądu, a co za tym idzie samopoczucia. Wpływają one również na nasze zdrowie i kondycję.

Jakie ćwiczenia wykonywać na płaski brzuch?

Istnieje wiele ćwiczeń, które skutecznie wspomagają zgubienie zbędnych i nieestetycznych boczków. Nie zawsze plan treningowy na spalanie tkanki tłuszczowej z brzucha zamyka się na wykonywaniu brzuszków. Doskonałym ćwiczeniem, jest unoszenie bioder z podporu z bokiem ćwiczenie to wykonuje się siedząc na biodrze, opierając się dłońmi na podłodze, a także uginając nogi. Biodra należy unieść wysoko, a następnie powrócić do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie to najlepiej wykonać piętnaście razy na jedną stronę. Idealnie na pozbycie się boczków, sprawdzi się podpór bokiem. Jest to ćwiczenie wykonywane w pozycji, podczas której należy podpierać się na przedramieniu i ustawić stopę na stopie. Biodra muszą być uniesione wysoko, a nogi wyprostowane, w takiej pozycji trzeba wytrzymać nawet 30 sekund. Następnie można zmienić stronę. Ćwiczenie warto wykonywać osiem razy na jedną stronę. Podczas jego wykonywania nie można zapominać o tym, by angażować do pracy poprzeczne mięśnie brzucha.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Odchudzanie

Wpływ genów i bakterii na nadwagę

RedakcjaLipiec 3, 2019

Dlaczego chrom wspomaga odchudzanie?

MonikaLipiec 2, 2019

Poradnik redukowana tkanki tłuszczowej

KlaudiaMaj 21, 2019

Domowy trening na spalanie tkanki tłuszczowej

KlaudiaMaj 19, 2019

Jak białko wpływa na odchudzanie?

KlaudiaMaj 12, 2019

Czy basen, jest sposobem na odchudzanie?

MonikaKwiecień 11, 2019
Tłuszcz wisceralny, tłuszcz wewnętrzny, otyłość brzuszna

Tłuszcz trzewny i podskórny: dlaczego zbyt niski poziom tłuszczu jest niezdrowy?

RedakcjaLuty 14, 2019

Ćwiczenia, które wspomagają odchudzanie

KlaudiaLuty 12, 2019

Adaptacje metaboliczne — co zrobić, gdy odchudzanie przestaje przynosić skutki?

Spalacze.plStyczeń 22, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone