Trening

Ćwiczenia na dolne partie brzucha

Ćwiczenia na dolne partie brzucha

 

To na brzuchu najczęściej odkłada się tłuszcz. Najczęściej „oponka” występuje u kobiet. Ćwiczenia na dolne partie brzucha najczęściej poruszają mięśnie zlokalizowane tuż nad spojenie łonowym. Niestety sama dieta nie wystarczy, by spalić tkankę tłuszczową. Jednak ćwiczenia na dolne partie brzucha nie sprawią, że tłuszcz zniknie z brzucha. Ćwiczenia te mogą jednak przyśpieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej oraz wspomóc ujędrnienie skóry.

Ćwiczenia na dolne partie brzucha – jak je wykonywać?

Pamiętaj, że wszystkie wymienione poniżej ćwiczenia nie są jedynym sposobem na zmniejszenie tkanki tłuszczowej na brzuchu. Do ćwiczeń możesz wykorzystać również odpowiednią dietę wspomagającą spalanie tkanki tłuszczowej. Są to ćwiczenia, które wspomogą zgubienie oponki i boczków. Co prawda poruszają one wszystkie partie mięśni brzucha, jednak najbardziej wysilone są  mięśnie dolne brzucha, a górne mięśnie są angażowane, ale w znacznie mniejszym stopniu. Jeśli chcesz, by ćwiczenia były bardziej skutecznie pamiętaj, że podczas ćwiczeń musisz napinać mięśnie brzucha, by były one jeszcze bardziej angażowane. Nie zapominaj również o oddechu. Podczas wykonywania powtórzeń nie wstrzymuj oddechu, ponieważ mięśnie potrzebują powietrza, by stały się lepiej odżywione. Wszystkie ćwiczenia powinny być regularnie wykonywane. Najlepiej wykonywać je w pięciu lub dziesięciu powtórzeniach. Pomiędzy powtórzeniami można robić sobie kilkuminutowe przerwy. Ćwiczenia najlepiej wykonywać w trzech seriach.

Rolowanie

Podczas tego ćwiczenia musisz pamiętać o oddechu. Najlepiej połóż się na płasko na podłodze. Jeśli nie masz maty ułóż się na dywanie lub kocu, by nie wywoływać dyskomfortu podczas ćwiczenia. Nogi unieś do góry. Zacznij się podnosić aż do momentu aż usiądziesz. Podczas podnoszenia się, unieś ramiona go góry, by sobie pomóc. Ruchy powinny być wykonywane powoli nie gwałtownie, ponieważ wtedy mięśnie nie będą wykorzystywane w tym samym natężeniu. Kiedy uniesiesz się już do pozycji siedzącej, zacznij się z powrotem na mate. Rób to powili. Kiedy jesteś już w połowie w pozycji leżącej możesz się zatrzymać na kilka sekund. To będzie dla ciebie prawdziwe wyzwanie, ale znacząco poprawi efektowność całego ćwiczenia. Rób powtórzenie dziesięć razy w trzech seriach.

Unoszenie nóg

To również ćwiczenie, które wykonuje się leżąc na macie na plecach. Połóż się prosto, dociskając dłonie do tułowia. Nogi proste zacznij powoli unosić. Podczas tego ćwiczenia poczujesz, jak napinają się twoje mięśnie brzucha. Nogi najlepiej unieść trzymając je pod kątem 90 stopni. Utrzymaj nogi w tej pozycji na kilka sekund, a następnie powoli zacznij je opuszczać. Podczas wykonywania tego ćwiczenia nie możesz odrywać tułowia oraz dłoni od maty.

Nożyce na leżąco

Nożyce to również bardzo skuteczne ćwiczenia, które angażują do pracy dolne partie brzucha. Przy tym ćwiczeniu musisz ułożyć się na płasko na macie. Tułów musi być płasko ułożone na macie. Dłonie powinny być przyciśnięte do tułowia. Nogi należy lekko unieść, aż do momentu gdy poczujesz napinające się mięśnie. Nogi w takiej pozycji zacznij je krzyżować. To tak zwane nożyce. Wykonuj dziesięć powtórzeń. Takie ćwiczenie jest bardzo skuteczne. Podczas każdego skrzyżowana wykonuj głębokie wdechy. Nie możesz zapominać o oddychaniu, ponieważ mięśnie znacznie szybciej się niszczą, kiedy są niedotlenione.

Świeca

To popularne ćwiczenie, które pomaga wyrzeźbić mięśnie brzucha. Połóż się na macie na plecach. Dłonie połóż płasko na macie. Przed uniesieniem nóg, lekko je ugnij, by ułatwić sobie zadanie. Unieś biodra razem z nogami, a podczas tego ruchu nabierz powietrza w płuca i napnij mięśnie. Nie podpieraj bioder rękami, ponieważ ćwiczenie nie będzie miała tak efektywnego działania.

Brzuszki

Tego ćwiczenia oczywiście nie może zabraknąć w naszym zestawie. To ćwiczenie również możesz wykonywać na macie. Zahacz  palce u stóp i kant łóżka, dzięki temu łatwiej ci się będzie unosić. Podnosi się do pozycji siedzącej, i wracaj do pozycji leżącej. Nie wykonuj tego ćwiczenia zbyt szybko.

 

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Trening

Jak budować masę mięśniową?

Julia Cichaczewska2 lutego, 2024

Jakie czynności spalają najwięcej kalorii?

Julia Cichaczewska24 stycznia, 2024

Ćwiczenia na odchudzanie – jakie są najlepsze?

Julia Cichaczewska19 grudnia, 2023

Pierwszy raz w siłowni – przewodnik dla początkujących

Julia Cichaczewska24 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

Trening HIIT – klucz do szybkich efektów czy modny trend?

Julia Cichaczewska20 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Kobiety a trening siłowy – przełamując mity, budując siłę i pewność siebie

spalacze9 maja, 2023

Optymalizacja treningu: Jak uzyskać lepsze rezultaty i uniknąć kontuzji

spalacze14 kwietnia, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone