Trening

Ćwiczenia wyszczuplające nogi

Ćwiczenia wyszczuplające nogi

Kobiety na całym świecie marzą o pięknych i zgranych nogach. Niestety wiele z nich nie wie, jak można osiągnąć to marzenie. Nie jest to łatwe zadanie, a jednak jest to możliwe, jeśli będziemy gotowe na drobny wysiłek. Jak wiadomo modelowanie naszego ciała może być skuteczne jedynie przy odpowiedniej aktywności fizycznej, tak samo jest, jeśli chcemy wyszczuplić nogi. Potrzebny jest więc plan treningowy, który będzie dbał o nasze łydki oraz uda. Jeśli więc chcesz przekonać się, jakie są najlepsze ćwiczenia wyszczuplające nogi, to koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem.

Przysiady na zgrabne uda

Jednym z popularnych ćwiczeń dla kobiet są przysiady. Najczęściej wykonywane są one, jeśli naszym celem jest wyrzeźbienie pośladków. Jednak przysiady idealnie sprawdzą się również, jeśli chcemy wyszczuplić uda. A to dzięki temu, że przy każdym ruchu, jaki wykonywany jest podczas przysiadów, mięśnie ud zaczynają pracować i zmieniać kształt.

Podczas tego ćwiczenia należy pamiętać, że stopy nie powinny odrywać się od podłoża, jeśli wykonujemy przysiad. Takie ćwiczenia możemy wykonywać codziennie w trzech seriach, a każda seria powinna mieć po piętnaście powtórzeń.

Półprzysiady na szczupłe uda

To kolejne ćwiczenie, które pomoże nam wyszczuplić uda. Idealnie sprawdzi się dla kobiet, które pragną mieć zgrabne nogi, a efekty chcą osiągnąć w szybkim tempie. Jest to ćwiczenie skuteczne, które daje efekty już po pierwszym miesiącu.

To ćwiczenie na początek może wydawać się trudne, ale to ze względu na to, że mięśnie nie są wytrzymałe. Jednak po miesiącu stosowania wytrzymałość w mięśniach zwiększa się, więc podczas treningów nie odczuwa się już uciążliwego dyskomfortu.

Podczas półprzysiadów należy ustawić się w lekkim rozkroku i wykonywać półprzysiady. Trzeba również pamiętać, by podczas wykonywania przysiadu kolana nie wychodziły poza linię, jaką wyznaczają stopy. Jest to ważne, ponieważ jeśli wykonywać będziemy to ćwiczenie w niepoprawny sposób, to jego efektowność znacząco się zmniejszy. Półprzysiady na zgrabne uda warto wykonywać codziennie w trzech seriach. Każda seria powinna mieć co najmniej dwadzieścia powtórzeń. Z każdym tygodniem treningowym możemy zwiększać ilość powtórzeń w seriach.

Bieganie na zgrabne nogi

Bieganie to aktywność fizyczna, która wpływa na pracę mięśni niemal na całym ciele. Jednak to właśnie mięśnie nóg są najbardziej angażowane do pracy. To więc sprawia, że podczas biegania możemy w szybkim czasie wyszczuplić nasze nogi i poprawić kondycję całego ciała. Trzeba jednak pamiętać, by biegać w odpowiednich butach oraz kierować się na drogi piaszczyste. Dobry, wyborem będą więc ścieżki leśne, ponieważ poruszając się po takich podłożach, nasze stawy nie są tak silnie obciążone.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Trening

Nordic walking – dlaczego cieszy się tak dużą popularnością?

Redakcjapaździernik 19, 2021

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcjapaździernik 18, 2021

Zmniejszanie rozmiaru piersi podczas odchudzania

Redakcjaczerwiec 9, 2021

Masowanie: Definicja, sposób i bezpieczeństwo

Sylwiapaździernik 30, 2020

Mity na temat robienia brzuszków

Klaudiasierpień 14, 2020

Silne mięśnie mogą wspierać układ odpornościowy

Sylwialipiec 7, 2020

Trening cardio

Redakcjaczerwiec 30, 2020

Czy możesz schudnąć, chodząc godzinę dziennie?

Sylwiaczerwiec 8, 2020

Odpoczynek po treningu – jak powinien wyglądać?

Klaudiaczerwiec 4, 2020

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone