Zdrowie

Cynk- składnik, który wpływa na naszą urodę i zdrowie

Cynk- składnik, który wpływa na naszą urodę i zdrowie

Cynk jest jednym z pierwiastków, który jest niezbędny dla naszego organizmu. Niestety w produktach spożywczych nie znajduje się go za wiele, więc duża część naszego społeczeństwa cierpi z powodu jego niedoborów. To może objawiać się problemami z cerą, słabymi włosami, a także problemami z układem hormonalnym. Ten składnik odżywczy wpływa nie tylko na nasze zdrowie i samopoczucie, ale również na urodę. Jest on niezbędny do zachowania zdrowego wyglądu włosów, skóry i paznokci. Może nam pomóc w walce z trądzikiem, a także innymi problemami, czas więc przekonać się jak stosować cynk i kiedy jest wskazana suplementacja.

Przy wypadaniu włosów

Problemem wielu osób na całym świecie, jest nadmierne wypadanie włosów. Pojawia się on nie tylko u mężczyzn, ale również u kobiet, jednak to właśnie panowie częściej cierpią z powodu łysienia. Jeżeli w organizmie człowieka znajduje się za niskie stężenie niektórych witamin i minerałów, to włosy stają są słabe i szybko się niszczą. Do prawidłowego wzrostu są im potrzebne aminokwasy, a cynk ma za zadanie regulować ich metabolizm. Niedobór cynku może sprawić, że włosy będą dłużej rosły i szybciej wypadały, ponieważ utrudniona będzie synteza kreatyny. Warto więc uzupełnić niedobory cynku korzystając przy tym z suplementów diety.

Regeneracja skóry

Cynk jest pierwiastkiem, który jednocześnie do organizmu człowieka dostarcza cenne antyoksydanty, które zwalczają wolne rodniki. Te wolne niesparowane atomy mają bardzo zły wpływ na nasze zdrowie i wygląd, a to dlatego, że niszczą one komórki i tkanki. Przez to proces starzenia się skóry postępuje szybciej, na skórze pojawiają się zmarszczki i zwiększa się ryzyko rozwoju raka skóry. Dla zdrowia skóry warto sięgnąć po maści i kremy z cynkiem, a także uzupełnić jego niedobory za pomocą diety lub alternatywnie z pomocą suplementów. Jest to szczególnie zalecane latem, kiedy skóra jest niszczona przez promienie słoneczne, a ten cenny pierwiastek wspomoże jej regenerację.

Przyśpiesza gojenie

Po kremy i maści z cynkiem warto również sięgać, kiedy potrzebna jest na pomoc przy trudno gojących się ranach, a także do przyśpieszenia regeneracji skóry. Dla osób, które mają problemy z trądzikiem poleca się korzystać z preparatów z cynkiem, ponieważ wspomagają one leczenie wyprysków i poprawiają koloryt skóry, zapobiegając powstawaniu blizn. Bardzo często korzystanie z tych preparatów zalecają dermatolodzy, ponieważ jest to prosty sposób na łagodzenie stanów zapalnych na skórze, a także leczenie wyprysków ropnych.

Źródła cynku

Cynk znajduje się w niewielkich ilościach w produktach spożywczych, ale najwięcej jest go w owocach morza. Można go równie znaleźć w:

  • Bananach,
  • Pestkach dyni,
  • Nasionach roślin strączkowych,
  • Migdałach,
  • Kaszy gryczanej.
Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zdrowie

More in Zdrowie

Dieta ketogeniczna działa najlepiej krótkookresowo?

SylwiaLuty 5, 2020

Dieta ketogeniczna dla początkujących – FAQ

SylwiaGrudzień 29, 2019

Napoje energetyczne i ich wpływ na pracę i zdrowie serca

SylwiaGrudzień 15, 2019

Przyczyny bólu głowy

MonikaListopad 19, 2019

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalaczeListopad 6, 2019

Żeń-szeń – działanie i właściwości

MonikaPaździernik 20, 2019

Gorzka czekolada – czy jest niebezpieczna dla zdrowia?

KlaudiaPaździernik 17, 2019

Cytryna – działanie i wartości odżywcze

KlaudiaPaździernik 14, 2019

Jak naturalnie zwiększyć libido?

MonikaPaździernik 3, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone