Suplementy i odżywki

Czego jeszcze nie wiesz o BCAA?

Czego jeszcze nie wiesz o BCAA?

 

Aminokwasy BCAA, to suplement diety, który często wybierany jest przez początkujących i doświadczonych sportowców. Jest wiele artykułów, które mówią nam, jakie działanie aminokwasy egzogenne mają na organizm osób aktywnych fizycznie, jednak na tym nie kończy się zastosowanie tego suplementu diety. Jakie jeszcze właściwości posiadają aminokwasy BCAA i dlaczego warto je przyjmować?

BCAA – na odchudzanie

To jakie działanie ma BCAA na proces rozbudowy masy mięśniowej jest niemal dla każdego znane, ale nie wiele osób zdaje sobie sprawę, że jest to suplement diety, który wspomagać może odchudzanie. Ze względu na to, że ma on w swoim składzie aminokwas o nazwie Leucyna posiada on zdolności do spalania tkanki tłuszczowej. A jak to jest możliwe? Leucyna wspomaga proces syntezy białek, zwłaszcza jeśli w organizmie dochodzi do procesów katabolicznych. W tym czasie sprawia ona, że zamiast spalania białek w mięśniach zaczyna się proces spalania tkanki tłuszczowej. Jest to więc suplement diety, który idealnie nadaje się dla osób, które trenują, ale jednocześnie przebywają na diecie redukcyjnej. Warto również wiedzieć, że spożywanie aminokwasów reguluje poziom cukru we krwi, dzięki temu zapobiegają one pojawieniu się nagłego napadu głodu w okresie stosowania diety odchudzającej. A dodatkowo zmniejszają one ryzyko występowania efektu jo-jo. Trzeba zaznaczyć, że aminokwasy pozwalają nam na bezpieczne odchudzanie, ponieważ umożliwiają zmniejszenie się tkanki tłuszczowej bez naruszenia tkanki mięśniowej. Jeśli nie znałeś tego działanie aminokwasów BCAA, z pewnością nie wiesz o tym, że ma ono jeszcze jedną zaskakującą właściwość, która nie ma związku z procesem regeneracji i rozbudowy układu mięśniowego. A jaka to właściwość?

BCAA – na zmniejszenie zmęczenia

Nie jednemu z nas zdarzyło się nie mieć siły na nic. I mimo przespanych sześciu godzin w ciągu dnia dopada nas zmęczenie, które odbiera energię do działania. Nie trzeba zajadać się batonikami energetycznymi, czy napojami z kofeiną. Dobrym sposobem, jest wprowadzenie do diety codziennej aminokwasów rozgałęzionych. Na uczucie zmęczenia wpływa serotonina, a jest to hormon, który wytwarzany jest pod wpływem tryptofanu. Aminokwasy BCAA mogą współdziałać z tym prekursorem i wspomóc przezwyciężyć barierę między krwią i mózgiem. Trzeba pamiętać, że spożywając odpowiednie dawki aminokwasów rozgałęzionych możemy sprawić, że zmniejszy się ilość tryptofanu, który dotrze do mózgu. Dzięki temu zmniejszy się produkcja hormonu serotoniny. A to sprawi, że zmniejszy się uczucie zmęczenia. Możemy się więc pokusić na proste stwierdzenie, że im więcej aminokwasów BCAA w naszym organizmie tym później dopadnie nas uczucie zmęczenia, a nasz układ nerwowy będzie działać sprawniej na dłużej.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Suplementy i odżywki

More in Suplementy i odżywki

Czy warto stosować spalacze tłuszczu?

Julia Cichaczewska6 lutego, 2024

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024
witamina d3 jesienią i zimą

Witamina D3 – musisz o niej pamiętać!

spalacze23 września, 2021
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalacze18 września, 2021

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2021

spalacze6 czerwca, 2021

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalacze6 maja, 2021

Ashwagandha – dlaczego warto stosować adaptogeny?

Milena9 kwietnia, 2021

T5 – Zion Labs czyli spalacz wysokiego ryzyka

spalacze7 kwietnia, 2021

Kapsaicyna – naturalny spalacz tłuszczu. W czym znajdziemy kapsaicynę?

Spalacze.pl10 marca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone