Odchudzanie

Czy basen, jest sposobem na odchudzanie?

Czy basen, jest sposobem na odchudzanie?

Wiele osób zastanawia się, jak schudnąć i dobrze się przy tym bawić. Dla wielu osób odchudzanie to udręka i długotrwały proces, a przecież nie musi tak być. Jeżeli chcesz się przy tym dobrze bawić, to możesz wybrać pływanie, ponieważ jest to trening, który naprawdę pomoże ci schudnąć, a ty przy tym nie stracisz chęci i zapału do walki.

Pływanie – idealny trening na odchudzanie

Zdaniem specjalistów, spędzanie czasu na basenie może nam dać wiele korzyści zdrowotnych, a to odróżnia pływanie od innych dyscyplin sportowych. Dla osób, które chcą szybko schudnąć, to właśnie basen powinien być miejscem do dbania o sylwetkę, ponieważ podczas wpływania organizm spala więcej tkanki tłuszczowej niż na lądzie. Dla niedowiarków przygotowaliśmy wyjaśnienie, jak to jest możliwe.

Odchudzanie na basenie jest skuteczniejsze, ponieważ w wodzie, ciało do ruchu potrzebuje więcej energii, praca mięśni jest agresywniejsza, a to sprawia, że w organizmie nasilają się procesy metaboliczne. Tak jak przy każdej aktywności fizycznej, po dwudziestu minutach organizm zaczyna spalać tkankę tłuszczową, ponieważ zaczyna z niej pobierać energię. To właśnie dzięki temu tracimy zbędę kilogramy, ale w wodzie następuje to znacznie szybciej niż na lądzie.

Warto również pamiętać, że pływanie usprawnia krążenie krwi, a dzięki temu doskonale sprawdza się, jako sposób na redukcję tkanki tłuszczowej, która powodować może powstawanie cellulitu. Dla kobiet, które walczą z cellulitem i nadwagą, mamy dobrą wiadomość – po kilku tygodniach pływania możesz mieć pewność, że nieestetyczne dołki na skórze i nadmiar tkanki tłuszczowej znikną, a skóra stanie się gładka i elastyczna.

Ile spalamy kalorii na basenie?

To ile spalimy kalorii na basenie zależy od tego, jak długi jest nasz trening, jaki dystans pokonasz, a także ile masz przerw w czasie ćwiczeń. Liczy się również to jakim stylem pływasz, od jaką tego temperaturę ma woda i jaka jest twoja masa ciała. Przykładowo dla osoby, która waży 60 kilogramów, godzinny trening to 1000 spalonych kalorii. Jednak jeśli ćwiczenia są mniej intensywne i aerobowe to taka osoba może w ciągu godziny spalić od 400 do 700 kalorii.

Jak odchudzać się na basenie?

Istnieją pewne zasady, które decydują o tym, czy nasze treningi na basenie będą skuteczne, czy też nie. Musisz o nich wiedzieć i pamiętać o nich, jeżeli pływanie ma być twoim sposobem na odchudzanie. Pamiętaj, że treningi powinny odbywać się trzy-cztery razy w ciągu tygodnia. To dobre dla początkujących, a każdy trening powinien trwać co najmniej pół godziny. Liczy się również, to jakim stylem pływasz. A okazuje się, że im bardziej urozmaicasz pływanie, tym szybciej schudniesz.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odchudzanie

More in Odchudzanie

Tłuszcz wisceralny, tłuszcz wewnętrzny, otyłość brzuszna

Tłuszcz trzewny i podskórny: dlaczego zbyt niski poziom tłuszczu jest niezdrowy?

RedakcjaLuty 14, 2019

Ćwiczenia, które wspomagają odchudzanie

KlaudiaLuty 12, 2019

Adaptacje metaboliczne — co zrobić, gdy odchudzanie przestaje przynosić skutki?

Spalacze.plStyczeń 22, 2019

Nowy Rok i odchudzanie – jak dotrzymać postanowień noworocznych?

Spalacze.plStyczeń 9, 2019

Enzymy trawienne a odchudzanie

RedakcjaStyczeń 4, 2019

Marchewki i jabłka w diecie redukcyjnej

RedakcjaStyczeń 2, 2019

Tyję, choć mało jem

RedakcjaStyczeń 1, 2019

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalaczeGrudzień 27, 2018

Dietetyczne sosy

RedakcjaGrudzień 18, 2018

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone