Odchudzanie

Czy basen, jest sposobem na odchudzanie?

Czy basen, jest sposobem na odchudzanie?

Wiele osób zastanawia się, jak schudnąć i dobrze się przy tym bawić. Dla wielu osób odchudzanie to udręka i długotrwały proces, a przecież nie musi tak być. Jeżeli chcesz się przy tym dobrze bawić, to możesz wybrać pływanie, ponieważ jest to trening, który naprawdę pomoże ci schudnąć, a ty przy tym nie stracisz chęci i zapału do walki.

Pływanie – idealny trening na odchudzanie

Zdaniem specjalistów, spędzanie czasu na basenie może nam dać wiele korzyści zdrowotnych, a to odróżnia pływanie od innych dyscyplin sportowych. Dla osób, które chcą szybko schudnąć, to właśnie basen powinien być miejscem do dbania o sylwetkę, ponieważ podczas wpływania organizm spala więcej tkanki tłuszczowej niż na lądzie. Dla niedowiarków przygotowaliśmy wyjaśnienie, jak to jest możliwe.

Odchudzanie na basenie jest skuteczniejsze, ponieważ w wodzie, ciało do ruchu potrzebuje więcej energii, praca mięśni jest agresywniejsza, a to sprawia, że w organizmie nasilają się procesy metaboliczne. Tak jak przy każdej aktywności fizycznej, po dwudziestu minutach organizm zaczyna spalać tkankę tłuszczową, ponieważ zaczyna z niej pobierać energię. To właśnie dzięki temu tracimy zbędę kilogramy, ale w wodzie następuje to znacznie szybciej niż na lądzie.

Warto również pamiętać, że pływanie usprawnia krążenie krwi, a dzięki temu doskonale sprawdza się, jako sposób na redukcję tkanki tłuszczowej, która powodować może powstawanie cellulitu. Dla kobiet, które walczą z cellulitem i nadwagą, mamy dobrą wiadomość – po kilku tygodniach pływania możesz mieć pewność, że nieestetyczne dołki na skórze i nadmiar tkanki tłuszczowej znikną, a skóra stanie się gładka i elastyczna.

Ile spalamy kalorii na basenie?

To ile spalimy kalorii na basenie zależy od tego, jak długi jest nasz trening, jaki dystans pokonasz, a także ile masz przerw w czasie ćwiczeń. Liczy się również to jakim stylem pływasz, od jaką tego temperaturę ma woda i jaka jest twoja masa ciała. Przykładowo dla osoby, która waży 60 kilogramów, godzinny trening to 1000 spalonych kalorii. Jednak jeśli ćwiczenia są mniej intensywne i aerobowe to taka osoba może w ciągu godziny spalić od 400 do 700 kalorii.

Jak odchudzać się na basenie?

Istnieją pewne zasady, które decydują o tym, czy nasze treningi na basenie będą skuteczne, czy też nie. Musisz o nich wiedzieć i pamiętać o nich, jeżeli pływanie ma być twoim sposobem na odchudzanie. Pamiętaj, że treningi powinny odbywać się trzy-cztery razy w ciągu tygodnia. To dobre dla początkujących, a każdy trening powinien trwać co najmniej pół godziny. Liczy się również, to jakim stylem pływasz. A okazuje się, że im bardziej urozmaicasz pływanie, tym szybciej schudniesz.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odchudzanie

More in Odchudzanie

Wpływ genów i bakterii na nadwagę

RedakcjaLipiec 3, 2019

Dlaczego chrom wspomaga odchudzanie?

MonikaLipiec 2, 2019

Ćwiczenia, jako sposób na walkę z niechcianymi boczkami

KlaudiaCzerwiec 12, 2019

Poradnik redukowana tkanki tłuszczowej

KlaudiaMaj 21, 2019

Domowy trening na spalanie tkanki tłuszczowej

KlaudiaMaj 19, 2019

Jak białko wpływa na odchudzanie?

KlaudiaMaj 12, 2019
Tłuszcz wisceralny, tłuszcz wewnętrzny, otyłość brzuszna

Tłuszcz trzewny i podskórny: dlaczego zbyt niski poziom tłuszczu jest niezdrowy?

RedakcjaLuty 14, 2019

Ćwiczenia, które wspomagają odchudzanie

KlaudiaLuty 12, 2019

Adaptacje metaboliczne — co zrobić, gdy odchudzanie przestaje przynosić skutki?

Spalacze.plStyczeń 22, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone