Odchudzanie

Czy basen, jest sposobem na odchudzanie?

Czy basen, jest sposobem na odchudzanie?

Wiele osób zastanawia się, jak schudnąć i dobrze się przy tym bawić. Dla wielu osób odchudzanie to udręka i długotrwały proces, a przecież nie musi tak być. Jeżeli chcesz się przy tym dobrze bawić, to możesz wybrać pływanie, ponieważ jest to trening, który naprawdę pomoże ci schudnąć, a ty przy tym nie stracisz chęci i zapału do walki.

Pływanie – idealny trening na odchudzanie

Zdaniem specjalistów, spędzanie czasu na basenie może nam dać wiele korzyści zdrowotnych, a to odróżnia pływanie od innych dyscyplin sportowych. Dla osób, które chcą szybko schudnąć, to właśnie basen powinien być miejscem do dbania o sylwetkę, ponieważ podczas wpływania organizm spala więcej tkanki tłuszczowej niż na lądzie. Dla niedowiarków przygotowaliśmy wyjaśnienie, jak to jest możliwe.

Odchudzanie na basenie jest skuteczniejsze, ponieważ w wodzie, ciało do ruchu potrzebuje więcej energii, praca mięśni jest agresywniejsza, a to sprawia, że w organizmie nasilają się procesy metaboliczne. Tak jak przy każdej aktywności fizycznej, po dwudziestu minutach organizm zaczyna spalać tkankę tłuszczową, ponieważ zaczyna z niej pobierać energię. To właśnie dzięki temu tracimy zbędę kilogramy, ale w wodzie następuje to znacznie szybciej niż na lądzie.

Warto również pamiętać, że pływanie usprawnia krążenie krwi, a dzięki temu doskonale sprawdza się, jako sposób na redukcję tkanki tłuszczowej, która powodować może powstawanie cellulitu. Dla kobiet, które walczą z cellulitem i nadwagą, mamy dobrą wiadomość – po kilku tygodniach pływania możesz mieć pewność, że nieestetyczne dołki na skórze i nadmiar tkanki tłuszczowej znikną, a skóra stanie się gładka i elastyczna.

Ile spalamy kalorii na basenie?

To ile spalimy kalorii na basenie zależy od tego, jak długi jest nasz trening, jaki dystans pokonasz, a także ile masz przerw w czasie ćwiczeń. Liczy się również to jakim stylem pływasz, od jaką tego temperaturę ma woda i jaka jest twoja masa ciała. Przykładowo dla osoby, która waży 60 kilogramów, godzinny trening to 1000 spalonych kalorii. Jednak jeśli ćwiczenia są mniej intensywne i aerobowe to taka osoba może w ciągu godziny spalić od 400 do 700 kalorii.

Jak odchudzać się na basenie?

Istnieją pewne zasady, które decydują o tym, czy nasze treningi na basenie będą skuteczne, czy też nie. Musisz o nich wiedzieć i pamiętać o nich, jeżeli pływanie ma być twoim sposobem na odchudzanie. Pamiętaj, że treningi powinny odbywać się trzy-cztery razy w ciągu tygodnia. To dobre dla początkujących, a każdy trening powinien trwać co najmniej pół godziny. Liczy się również, to jakim stylem pływasz. A okazuje się, że im bardziej urozmaicasz pływanie, tym szybciej schudniesz.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odchudzanie

More in Odchudzanie

Naturalne spalacze tłuszczu – Jakie produkty mogą wspomagać proces spalania tłuszczu?

Julia Cichaczewska22 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Odchudzanie – jak efektywnie spalić tłuszcz?

spalacze11 września, 2023

Jakie suplementy stosować, by nasilić spalanie tłuszczu? Przegląd najpopularniejszych i skutecznych wspomagaczy

spalacze17 marca, 2023

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcja18 października, 2021

Johimbina – afrodyzjak, który spala tłuszcz

Spalacze.pl10 października, 2021

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcja23 września, 2021

Czym jest deficyt kaloryczny i jak go obliczyć?

Spalacze.pl9 września, 2021

Czasowa głodówka: Co to takiego? Czy warto spróbować?

Sylwia16 czerwca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone