Dietetyka i zdrowe odżywianie

Czy idealna dieta odchudzająca istnieje?

Czy idealna dieta odchudzająca istnieje?

Planujesz rozpoczęcie diety odchudzającej i zaczynasz liczyć kalorię? Rezygnujesz z tłuszczy, słodyczy i węglowodanów. A jednak to nie są zasady idealnej diety. Wiele osób decyduje się na zastosowanie diety odchudzającej, ale nie zdaje sobie sprawy, że nie wszystkie diety są dla każdego odpowiednie. Przed odchudzaniem koniecznie musisz określić, jaki jest twój cel i na podstawie tego musisz określić jaka dieta jest dla ciebie idealna. Jednak dziś nie o tym jaką dietę najlepiej wybrać, ale o tym, czy istnieje dieta idealna?

Kiedy zacząć dietę odchudzającą?

Nie każdy, kto decyduje się na stosowanie diety odchudzającej musi się odchudzać. Szacuje się, że nawet połowa osób przechodzących na dietę odchudzającą, wcale tego nie potrzebuje. O otyłości możemy mówić, kiedy mamy wysoką nadwagę, czyli taką, która sięga kilka kilogramów nadwagi. Jednak warto wiedzieć, że osoby, które mają jeden lub dwa kilogramy nadwagi statystycznie żyją dłużej niż te, które stale trzymają się odpowiedniej wagi. Pamiętać też trzeba, że zbyt duża nadwyżka kilogramów może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie i w takich wypadkach konieczne jest zastosowanie diety odchudzającej. Jednak nie zawsze takim osobą udaje się wybrać dietę bezpieczną, zdrową i dopasowaną do ich potrzeb. Dieta dla osób, które chcą schudnąć powinna być stworzona dla każdego indywidualnie.

Jak działają diety cud?

W internecie dużo się słyszy na temat diet cud, które pomagają nam schudnąć nawet więcej niż dziesięć kilogramów w ciągu jednego tygodnia. Takie diety zachęcają wiele osób, ponieważ w szybkim czasie umożliwiają zmniejszenie masy ciała o kilkanaście kilogramów, a to dla osób z nadwagą ogromna różnica. Wydaje nam się, że takie diety są dla nas najlepsze. Przecież w szybkim tempie pomagają nam zredukować masę ciała do odpowiedniej, a to powinno pozytywnie wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie. A jednak diety cud często są restrykcyjne i mogą wprowadzić wiele negatywnych zaburzeń pracy całego organizmu, co odbije się na zdrowiu.

Efekt jo-jo

Ten efekt występuje zazwyczaj po zastosowaniu tak zwanych diet cud. Dzięki temu, że dzięki nimi chudniemy tak szybko, równie szybko rezygnujemy z diety, ponieważ w szybkim tempie udaje nam się osiągnąć wyznaczony przez nas cel. Jednak szybka rezygnacja z diety sprawia, że zaczynamy jeść tak jak zwykle, czyli najczęściej nie stosując się do zasad zdrowego odżywiania. A to sprawia, że bardzo szybko zaczynamy tyć i wracamy do naszej wagi sprzed rozpoczęcia procesu odchudzającego. Może się również zdarzyć, że po diecie tyjemy jeszcze więcej i nasza waga niebezpiecznie wzrasta. W takiej sytuacji najczęściej decydujemy się na zastosowanie diety cud, a po jej zakończeniu spotykamy się po raz kolejny z efektem jo-jo.

Dieta idealna?

Możemy więc sobie odpowiedzieć szczerze, że dieta idealna nie istnieje, a każdy ktoś chce przejść na dietę odchudzającą powinien stworzyć swój własny plan diety. Jeśli jednak nie wiesz jak to zrobić, możesz poprosić o pomoc specjalisty. Razem z dietetykiem uda ci się stworzyć idealną dietę odchudzającą.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dietetyka i zdrowe odżywianie

More in Dietetyka i zdrowe odżywianie

Jak budować masę mięśniową?

Julia Cichaczewska2 lutego, 2024

Dieta IF – czym jest Intermittent Fasting?

Julia Cichaczewska18 stycznia, 2024

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Jak poprawić działanie spalaczy tłuszczu? – praktyczne wskazówki

Julia Cichaczewska3 listopada, 2023

Dieta bogata w białko – zalety i wady

Spalacze.pl3 października, 2023

Naturalne spalacze tłuszczu – Jakie produkty mogą wspomagać proces spalania tłuszczu?

Julia Cichaczewska22 września, 2023

Zdrowe odżywianie: klucz do sukcesu – porady dietetyczne, nowości

spalacze11 kwietnia, 2023

Zdrowe zamienniki słodyczy – sprawdź czym zastąpić słodycze

spalacze29 marca, 2023

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcja23 września, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone