Trening

Czy kobiety powinny trenować mięśnie klatki piersiowej?

Czy kobiety powinny trenować mięśnie klatki piersiowej?

Nie wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że jeszcze kilka lat temu panowało przekonanie, że na siłowni powinni ćwiczyć tylko mężczyźni, a kobietom zostawiało się kluby fitness. Obecnie jednak wiele się zmienia i coraz więcej kobiet decyduje się na podjęcie treningu siłowego. Jednak i teraz pojawił się podział na ćwiczenia na siłowni dla kobiet i mężczyzn. Kobiety częściej na siłowni decydują się na ćwiczenia na nogi, a to mężczyźni korzystają ze sprzętu do wyciskania sztangi na ławeczce. Pojawiają się jednak pytania, czy kobiety też mogą trenować mięśnie klatki piersiowej? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest łatwa, ale spróbujemy wam to wyjaśnić.

Trening klatki piersiowej u kobiet – jakie ma zalety?

Ćwiczenia na mięśnie klatki piersiowej są doskonałym sposobem na to, by zwiększyć swoją wytrzymałość i siłę. To właśnie te ćwiczenia mogą sprawić, że wiele zadań domowych będziemy mogli wykonywać bez trudu. Pomagają one na przykład przy noszeniu zakupów, transporcie ciężkich przedmiotów i wiele innych. A dodatkowo to rodzaj ćwiczeń, który wzmacnia mięśnie grzbietu oraz obręczy barkowej. A to, co dla kobiet najważniejsze, ćwiczenia mięśni klatki piersiowej znacząco przyczyniają się do poprawienia proporcji ciała. Jest to szczególnie ważna kwestia dla kobiet, które mają sylwetę w kształcie gruszki, mające mocne i szerokie uda i biodra. Odpowiednio wykonywane ćwiczenia mogą nadać idealny kształt klepsydry. Kolejnym plusem takich ćwiczeń, jest to, że mają one moc podnoszenia biustu.

Treningi na mięśnie klatki piersiowej opierają się na wyciskaniu sztangi, czy masy swojego ciała, w trakcie wykonywania pompek.

Trening klatki piersiowej u kobiet – czy jest zakazany?

Ćwiczenia z wyciskaniem ciężarów na klatkę piersiową kojarzą nam się głównie z mężczyznami. To trening, który ma rozbudować mięśnie, więc raczej nie wiąże się ich z kobietami, które mają znacznie drobniejszą figurę. Jednak to, czy kobieta powinna ćwiczyć w taki sposób zależy głównie od sposobu trenowania. Jeżeli kobieta poddaje się ćwiczeniom na mięśnie klatki piersiowej raz lub dwa razy w tygodniu, to istnieje małe prawdopodobieństwo, że mięśnie te za bardzo się rozrosną.

Powszechnie uważa się, że tego rodzaju ćwiczenia przyczyniają się do zaniku piersi. Biust jest przede wszystkim zbudowany z tkanki piersiowej. Do zaniku piersi może więc dojść jedynie na dwa sposoby. Pierwszy to utrata masy ciała na skutek za niskiego bilansu kalorycznego, a kolejny sposób, to prowadzenie intensywnego treningu fizycznego. Same ćwiczenia na klatkę piersiową nie doprowadzą do tak drastycznych zmian w wyglądzie sylwetki, a nawet mogą przynieść wiele korzyści. Mogą one podnieść ułożenie biustu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Trening

Mity na temat robienia brzuszków

KlaudiaSierpień 14, 2020

Silne mięśnie mogą wspierać układ odpornościowy

SylwiaLipiec 7, 2020

Trening cardio

RedakcjaCzerwiec 30, 2020

Czy możesz schudnąć, chodząc godzinę dziennie?

SylwiaCzerwiec 8, 2020

Odpoczynek po treningu – jak powinien wyglądać?

KlaudiaCzerwiec 4, 2020

Ćwiczenia wyszczuplające nogi

KlaudiaMaj 4, 2020

Porady dla opornych, czyli jak nie zrezygnować z treningu? 

MonikaKwiecień 24, 2020

Dlaczego warto jeździć na rolkach

KlaudiaKwiecień 21, 2020

Jak bieganie wpływa na nasze zdrowie

KlaudiaKwiecień 17, 2020

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone