Odchudzanie

Czy odżywki białkowe wspomagają odchudzanie?

Czy odżywki białkowe wspomagają odchudzanie?

 

Odżywki białkowe to jeden z najczęściej wybieranych suplementów diety na budowanie masy mięśniowej. W tym przypadku niemal każdy wie, że spożywanie tego suplementu diety da nam zadowalające efekty. Trzeba jednak wiedzieć, że białka mają jeszcze więcej właściwości i przynieść nam mogą szereg zalet. A jedną z nich jest pomoc w spalaniu tkanki tłuszczowej. Jeśli nie wiedziałeś o takim działaniu odżywek białkowych, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Odżywki białkowe, a odchudzanie?

Jest wiele właściwości, jakie posiadają odżywki białkowe. Trzeba wiedzieć, że jest to suplement diety, który może być stosowany nie tylko przez sportowców i osoby aktywne fizycznie, ale również te, które przebywają na diecie redukcyjnej. Czas się dowiedzieć, jak odżywki białkowe wspomagają odchudzanie i jakie białko, jest najlepsze.

Zapewniają uczucie sytości

Spożywając białka do naszego organizmu wprowadzamy grupę licznych aminokwasów, które wchłaniają się do organizmu przez układ pokarmowy. I właśnie w układzie pokarmowym dochodzi do procesu produkcji hormonów, które powodują u nas uczucie nasycenia. Dzięki temu po spożyciu odżywki białkowej zmniejsza się nasz apetyt, więc nie mamy ochoty na podjadanie między posiłkami, a to wspomaga zmniejszenie dawki kalorii, jakie spożyjemy w ciągu dnia. A im mniej kalorii spożyjemy, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo odkładania się tkanki tłuszczowej.

Odżywki białkowe jako termogeniki

Po spożyciu posiłku w organizmie człowieka dochodzi do rozpoczęcia procesów, które nazywają się termogenezą po posiłkową. Jest to proces regulacji temperatury ciała, by nie doszło do zaburzeń w jego pracy. W przypadku białek organizm musi wytworzyć znacznie więcej energii do trawienia niż w przypadku innych posiłków. To sprawia, że do pracy organizm musi pobrać tłuszcz z zapasów tkanki tłuszczowej, a dzięki temu dochodzi do jej utlenienia.

Zmniejszają poziom insuliny

Spożywanie białek sprawia, że w organizmie zmniejsza się ilość insuliny. Jest to bardzo pomocne dla osób, które przebywają na diecie, ponieważ wysoki poziom insuliny może przyczyniać się do zwiększenia apetytu. A to sprawić może, że w czasie trwania diety pojawi się u nas napad głodu, przez co sięgać będziemy po duże ilości jedzenia, czyli po produkty,  które najczęściej są wysokokaloryczne. Jeśli w diecie odchudzającej znajduje się odpowiednia ilość białek, to nie dojdzie to takiej sytuacji.

Jakie białko  najlepiej wybrać?

Jeśli zastanawiamy się po jaką odżywkę sięgnąć, by przyśpieszyć proces redukcji tkanki tłuszczowej w organizmie, to najlepszym sposobem będzie wybieranie odżywek białkowych z serwatki. Mają one największą zawartość białka i szybciej się wchłaniają przez układ pokarmowy. Lepiej unikać odżywek białkowo-węglowodanowych, ponieważ mogą się one przyczynić do zwiększenia się masy tłuszczowej.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odchudzanie

More in Odchudzanie

Tłuszcz wisceralny, tłuszcz wewnętrzny, otyłość brzuszna

Tłuszcz trzewny i podskórny: dlaczego zbyt niski poziom tłuszczu jest niezdrowy?

RedakcjaLuty 14, 2019

Ćwiczenia, które wspomagają odchudzanie

KlaudiaLuty 12, 2019

Adaptacje metaboliczne — co zrobić, gdy odchudzanie przestaje przynosić skutki?

Spalacze.plStyczeń 22, 2019

Nowy Rok i odchudzanie – jak dotrzymać postanowień noworocznych?

Spalacze.plStyczeń 9, 2019

Enzymy trawienne a odchudzanie

RedakcjaStyczeń 4, 2019

Marchewki i jabłka w diecie redukcyjnej

RedakcjaStyczeń 2, 2019

Tyję, choć mało jem

RedakcjaStyczeń 1, 2019

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalaczeGrudzień 27, 2018

Dietetyczne sosy

RedakcjaGrudzień 18, 2018

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone