Odchudzanie

Czy odżywki białkowe wspomagają odchudzanie?

Czy odżywki białkowe wspomagają odchudzanie?

 

Odżywki białkowe to jeden z najczęściej wybieranych suplementów diety na budowanie masy mięśniowej. W tym przypadku niemal każdy wie, że spożywanie tego suplementu diety da nam zadowalające efekty. Trzeba jednak wiedzieć, że białka mają jeszcze więcej właściwości i przynieść nam mogą szereg zalet. A jedną z nich jest pomoc w spalaniu tkanki tłuszczowej. Jeśli nie wiedziałeś o takim działaniu odżywek białkowych, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Odżywki białkowe, a odchudzanie?

Jest wiele właściwości, jakie posiadają odżywki białkowe. Trzeba wiedzieć, że jest to suplement diety, który może być stosowany nie tylko przez sportowców i osoby aktywne fizycznie, ale również te, które przebywają na diecie redukcyjnej. Czas się dowiedzieć, jak odżywki białkowe wspomagają odchudzanie i jakie białko, jest najlepsze.

Zapewniają uczucie sytości

Spożywając białka do naszego organizmu wprowadzamy grupę licznych aminokwasów, które wchłaniają się do organizmu przez układ pokarmowy. I właśnie w układzie pokarmowym dochodzi do procesu produkcji hormonów, które powodują u nas uczucie nasycenia. Dzięki temu po spożyciu odżywki białkowej zmniejsza się nasz apetyt, więc nie mamy ochoty na podjadanie między posiłkami, a to wspomaga zmniejszenie dawki kalorii, jakie spożyjemy w ciągu dnia. A im mniej kalorii spożyjemy, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo odkładania się tkanki tłuszczowej.

Odżywki białkowe jako termogeniki

Po spożyciu posiłku w organizmie człowieka dochodzi do rozpoczęcia procesów, które nazywają się termogenezą po posiłkową. Jest to proces regulacji temperatury ciała, by nie doszło do zaburzeń w jego pracy. W przypadku białek organizm musi wytworzyć znacznie więcej energii do trawienia niż w przypadku innych posiłków. To sprawia, że do pracy organizm musi pobrać tłuszcz z zapasów tkanki tłuszczowej, a dzięki temu dochodzi do jej utlenienia.

Zmniejszają poziom insuliny

Spożywanie białek sprawia, że w organizmie zmniejsza się ilość insuliny. Jest to bardzo pomocne dla osób, które przebywają na diecie, ponieważ wysoki poziom insuliny może przyczyniać się do zwiększenia apetytu. A to sprawić może, że w czasie trwania diety pojawi się u nas napad głodu, przez co sięgać będziemy po duże ilości jedzenia, czyli po produkty,  które najczęściej są wysokokaloryczne. Jeśli w diecie odchudzającej znajduje się odpowiednia ilość białek, to nie dojdzie to takiej sytuacji.

Jakie białko  najlepiej wybrać?

Jeśli zastanawiamy się po jaką odżywkę sięgnąć, by przyśpieszyć proces redukcji tkanki tłuszczowej w organizmie, to najlepszym sposobem będzie wybieranie odżywek białkowych z serwatki. Mają one największą zawartość białka i szybciej się wchłaniają przez układ pokarmowy. Lepiej unikać odżywek białkowo-węglowodanowych, ponieważ mogą się one przyczynić do zwiększenia się masy tłuszczowej.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odchudzanie

More in Odchudzanie

Białko- wszystko o jego stosowaniu po treningu

SylwiaListopad 6, 2018

Jak nie przytyć w święta Bożego Narodzenia?

MonikaListopad 4, 2018

Czym jest termogeneza?

MonikaListopad 2, 2018

Jak powinna wyglądać dieta kopenhaska – zasady, jadłospis, efekty i przeciwwskazania

KlaudiaListopad 1, 2018

KOMPOZYCJA SYLWETKI

Julia CichaczewskaPaździernik 24, 2018

8 nawyków, które pomogą Ci zadbać o sylwetkę

Spalacze.plPaździernik 23, 2018

Wpływ progesteronu na kobiecą kompozycję sylwetki

Julia CichaczewskaPaździernik 18, 2018

Iść na siłownię – najczęstsze pytania sportowców

KlaudiaPaździernik 7, 2018

Turystyka górska – sposób na odchudzanie

spalaczePaździernik 2, 2018

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone