Dietetyka i zdrowe odżywianie

Czy picie wody jest zdrowe?

Czy picie wody jest zdrowe?

Zalecana ilość wypitej wody w ciągu jednego dnia to około dwóch litrów. To jednak ile wody potrzebuje nasz organizm, zależy od naszej płci, tego, jak aktywni fizycznie jesteśmy, jakie posiłki i w jakich ilościach je spożywamy, a także od stanu naszego zdrowia. Jednak niezaprzeczalne jest to, że woda jest składnikiem niezbędnym w naszej codziennej diecie.

Czy woda oczyszcza organizm?

Jednym z powodów, dla którego konieczne jest sięganie po wodę każdego dnia, jest to, że neutralizuje ona ilość toksyn, które znajdują się w naszym organizmie. Dzieje się tak, dzięki temu, że jest ona odpowiedzialna za wspomaganie pracy nerek, które przecież przyczyniają się do sprawnego oczyszczania organizmu człowieka z toksyn. Jeśli w naszym organizmie zabraknie wody, to praca nerek może zostać spowolniona, a nawet niekorzystnie zmieniona, co przyczyni się do zalegania większej ilości odpadów metabolicznym w organizmie.

Czy woda ma wpływ na skórę?

Wiele osób jest zdania, że pijąc dużą ilość wody, będą mieli gładką i doskonale nawilżoną skórę. Nie jest to jednak prawda. Picie wody nic nie zmieni w tym przypadku. Woda nie jest w stanie dotrzeć do warstwy rogowej naskórka, a więc nie ma ona wpływu na nawilżenie skóry. Tak więc picie dużej ilości wody nie jest sposobem na zapobiegnięcie wysuszeniu skóry, tak jak uważa wiele osób.

Czy picie wody ma wpływ na odchudzanie?

Sięgając po wodę każdego dnia, jesteśmy mniej narażeni na otyłość i nadwagę. Jest tak, ponieważ picie wody sprawia, że nasz żołądek jest wypełniony i dzięki temu czujemy się nasyceni na długo. Woda więc może służyć jako bloker apetytu w codziennej diecie, a zwłaszcza podczas odchudzania. Dzięki niej stracimy apetyt, a to przyczyni się do zmniejszenia ilości kalorii, jakie spożyjemy w ciągu doby. Dodatkowo pijąc wodę mamy mniejszą ochotę na sięganie po produkty słodkie i ciężkie, tak więc będziemy rzadziej jeść słodycze i niezdrowe, kaloryczne przekąski.

Czy woda ma wpływ na nasze samopoczucie?

Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, ale nawodnienie organizmu ma również wpływ na nasze samopoczucie. Ważne jest to, by codziennie pić odpowiednie ilości płynów, ponieważ bez nich możemy poczuć się znużeni, senni i osłabieni. Jeśli nie nawadniamy regularnie naszego organizmu, to pojawić się może problem z bólem głowy. Są to objawy, które alarmują nas o tym, że w organizmie za niskie jest stężenie elektrolotów. Jeśli zauważysz u siebie takie objawy, to najlepiej jest sięgnąć po wodę wysoko zmineralizowaną. Jest to woda, która dostarcza do organizmu większe dawki magnezu.

Czy woda jest zdrowa? Nie ma więc powodów, by sądzić, że woda ma zły wpływ na nasze zdrowie. Jest ona niezbędnym składnikiem w codziennej diecie i każdy człowiek powinien pić jej odpowiednie ilości. Odwodnienie jest groźne dla organizmu i prowadzi do pojawienia się wielu niekorzystnych zmian w pracy nerek, metabolizmu, mózgu, a także innych narządów i układów. Osoby nieaktywne fizycznie powinny wypijać co najmniej 2 litry wody dziennie, a sportowcy nawet do 3 litrów płynów w ciągu doby.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dietetyka i zdrowe odżywianie

More in Dietetyka i zdrowe odżywianie

Suplementy na ból głowy i migrenę

admin7 marca, 2024

Jak budować masę mięśniową?

Julia Cichaczewska2 lutego, 2024

Dieta IF – czym jest Intermittent Fasting?

Julia Cichaczewska18 stycznia, 2024

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Jak poprawić działanie spalaczy tłuszczu? – praktyczne wskazówki

Julia Cichaczewska3 listopada, 2023

Dieta bogata w białko – zalety i wady

Spalacze.pl3 października, 2023

Naturalne spalacze tłuszczu – Jakie produkty mogą wspomagać proces spalania tłuszczu?

Julia Cichaczewska22 września, 2023

Zdrowe odżywianie: klucz do sukcesu – porady dietetyczne, nowości

spalacze11 kwietnia, 2023

Zdrowe zamienniki słodyczy – sprawdź czym zastąpić słodycze

spalacze29 marca, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone