Dietetyka i zdrowe odżywianie

Czy picie wody jest zdrowe?

Czy picie wody jest zdrowe?

Zalecana ilość wypitej wody w ciągu jednego dnia to około dwóch litrów. To jednak ile wody potrzebuje nasz organizm, zależy od naszej płci, tego, jak aktywni fizycznie jesteśmy, jakie posiłki i w jakich ilościach je spożywamy, a także od stanu naszego zdrowia. Jednak niezaprzeczalne jest to, że woda jest składnikiem niezbędnym w naszej codziennej diecie.

Czy woda oczyszcza organizm?

Jednym z powodów, dla którego konieczne jest sięganie po wodę każdego dnia, jest to, że neutralizuje ona ilość toksyn, które znajdują się w naszym organizmie. Dzieje się tak, dzięki temu, że jest ona odpowiedzialna za wspomaganie pracy nerek, które przecież przyczyniają się do sprawnego oczyszczania organizmu człowieka z toksyn. Jeśli w naszym organizmie zabraknie wody, to praca nerek może zostać spowolniona, a nawet niekorzystnie zmieniona, co przyczyni się do zalegania większej ilości odpadów metabolicznym w organizmie.

Czy woda ma wpływ na skórę?

Wiele osób jest zdania, że pijąc dużą ilość wody, będą mieli gładką i doskonale nawilżoną skórę. Nie jest to jednak prawda. Picie wody nic nie zmieni w tym przypadku. Woda nie jest w stanie dotrzeć do warstwy rogowej naskórka, a więc nie ma ona wpływu na nawilżenie skóry. Tak więc picie dużej ilości wody nie jest sposobem na zapobiegnięcie wysuszeniu skóry, tak jak uważa wiele osób.

Czy picie wody ma wpływ na odchudzanie?

Sięgając po wodę każdego dnia, jesteśmy mniej narażeni na otyłość i nadwagę. Jest tak, ponieważ picie wody sprawia, że nasz żołądek jest wypełniony i dzięki temu czujemy się nasyceni na długo. Woda więc może służyć jako bloker apetytu w codziennej diecie, a zwłaszcza podczas odchudzania. Dzięki niej stracimy apetyt, a to przyczyni się do zmniejszenia ilości kalorii, jakie spożyjemy w ciągu doby. Dodatkowo pijąc wodę mamy mniejszą ochotę na sięganie po produkty słodkie i ciężkie, tak więc będziemy rzadziej jeść słodycze i niezdrowe, kaloryczne przekąski.

Czy woda ma wpływ na nasze samopoczucie?

Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, ale nawodnienie organizmu ma również wpływ na nasze samopoczucie. Ważne jest to, by codziennie pić odpowiednie ilości płynów, ponieważ bez nich możemy poczuć się znużeni, senni i osłabieni. Jeśli nie nawadniamy regularnie naszego organizmu, to pojawić się może problem z bólem głowy. Są to objawy, które alarmują nas o tym, że w organizmie za niskie jest stężenie elektrolotów. Jeśli zauważysz u siebie takie objawy, to najlepiej jest sięgnąć po wodę wysoko zmineralizowaną. Jest to woda, która dostarcza do organizmu większe dawki magnezu.

Czy woda jest zdrowa? Nie ma więc powodów, by sądzić, że woda ma zły wpływ na nasze zdrowie. Jest ona niezbędnym składnikiem w codziennej diecie i każdy człowiek powinien pić jej odpowiednie ilości. Odwodnienie jest groźne dla organizmu i prowadzi do pojawienia się wielu niekorzystnych zmian w pracy nerek, metabolizmu, mózgu, a także innych narządów i układów. Osoby nieaktywne fizycznie powinny wypijać co najmniej 2 litry wody dziennie, a sportowcy nawet do 3 litrów płynów w ciągu doby.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dietetyka i zdrowe odżywianie

More in Dietetyka i zdrowe odżywianie

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcjawrzesień 23, 2021

Czym jest deficyt kaloryczny i jak go obliczyć?

Spalacze.plwrzesień 9, 2021

Grzyby nootropowe do kawy

Redakcjawrzesień 1, 2021

Przepisy na posiłki z odżywki białkowej

Monikaczerwiec 17, 2021

Czasowa głodówka: Co to takiego? Czy warto spróbować?

Sylwiaczerwiec 16, 2021

Dietetyczne sosy – sosy zero kalorii

Redakcjaczerwiec 15, 2021

Ile kalorii spalasz w ciągu dnia?

Klaudiaczerwiec 14, 2021

Drugie śniadanie – najlepsze przepisy

Redakcjaczerwiec 2, 2021

Nieszczelne jelito co to? Objawy i leczenie.

spalaczemaj 7, 2021

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone