Zdrowie

Czy sport pomaga w rzuceniu palenia?

Czy sport pomaga w rzuceniu palenia?

Palenie jest nałogiem, który ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Mimo tego, że każdy zdaje sobie z tego sprawę, to nie wiele osób decyduje się na rzucenie palenia. Poza tym nie jest to takie proste, ponieważ nawet po wielu miesiącach może nie udać, się pożegnać z nałogiem, a co więcej może pojawić się problem z nawracaniem nałogu. To ciągnąć może się latami, a może jednak nie? Może jest szansa na sprawne pożegnanie się z nałogiem palenia papierosów? Czy sport może nam w tym pomóc?

Jak rzucić palenie?

Rzucenie nałogu palenia papierosów nie należy do najłatwiejszych. Jednak ważne jest to, by znaleźć sobie dobrą motywację do walki. Dla jednych dobrym powodem będzie naleganie partnera, ale dla innych nie będzie to wystarczająca motywacja. Trudno jest wiec powiedzieć, jaka jest najlepsza recepta, która pozwoli nam na poradzenie sobie z tym nałogiem. Warto pamiętać, że wiele jest powodów, przez które palenie nie jest zdrowe. I trzeba sobie o tym przypominać, kiedy pojawiają się wątpliwości, czy w ogóle warto walczyć?

Można rzucić palenie dla niej lub dla niego.  Na początek trzeba po prostu znaleźć motywację do tego, by mieć siłę na zwalczanie nałogu. Jeżeli mamy motywację do działania, to można przejść do następnych korków.

Zamiast papierosa napij się wody

Jak już wspomnieliśmy, jest wiele sposobów, które pomagają rzucić palenie. Jedne z nich okazują się mniej skuteczne inne bardziej. Dużo zależy od nas samych i naszych chęci do walki. Dobrym sposobem może okazać się zastąpienie papierosa innym składnikiem. Lepiej jednak nie sięgać po batonika zamiast po papierosa, ponieważ lecząc się z nałogu możemy doprowadzić do otyłości. Zamiast tego, wybrać możemy po prostu wodę. Kiedy pojawi się  potrzeba zapalenia papierosa, zamiast to zrobić, należy sięgnąć po wodę i napić się kilka większych łyków. To trudne, ale możliwe i dla wielu osób ten sposób naprawdę okazał się ratunkiem.

A może bieganie?

Często chęć zapalenia papierosa pojawia się przez pojawiający się stres. Jednak palenie nie jest przecież jedynym sposobem na radzenie sobie ze stresem. Doskonale sprawdzają się również inne techniki, które są zdecydowanie zdrowsze i bezpieczniejsze. Idealnym sposobem na radzenie sobie ze stresem, jest bieganie. Aktywność fizyczna sprawia, że w organizmie zwiększa się stężenie serotoniny, a są to hormony szczęścia, więc poprawiają one humor. Co więcej, aktywność sprawia, że zmniejsza się poziom kortyzolu w ustroju, a więc stres zmniejsza się, a nawet znika. Jest jeszcze więcej zalet aktywności fizycznej uprawianej regularnie. Warto więc skorzystać z mocy tego działania, przy rzucaniu palenia. Aktywność fizyczną można połączyć z innymi metodami na pożegnanie się z nałogiem, a nasze szanse na osiągnięcie sukcesu znacząco się zwiększają.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zdrowie

More in Zdrowie

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalaczeListopad 6, 2019

Jak naturalnie zwiększyć libido?

MonikaPaździernik 3, 2019

Witamina D rozwiązaniem na wszystko?

MonikaWrzesień 15, 2019

Suche powietrze w domu – sprawdź czym może grozić

MonikaWrzesień 15, 2019

Podkrążone oczy – dlaczego masz sińce pod oczami?

MonikaWrzesień 13, 2019

Miesiączka – fakty i mity na temat miesiączki

MonikaWrzesień 12, 2019

Dlaczego masz problemy z koncentracją?

KlaudiaSierpień 17, 2019

Bor – jakie ma działanie i właściwości?

MonikaSierpień 13, 2019

Czynniki, które odpowiadają za otyłość u dzieci

KlaudiaSierpień 12, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone