Dietetyka i zdrowe odżywianie

Czy warto jeść młody jęczmień?

Czy warto jeść młody jęczmień?

Młody jęczmień stał się popularnym suplementem diety. Dostępny jest w formie wygodnych tabletek, kapsułek, a także proszku, który należy wymieszać z wodą lub sokiem. Producenci tych preparatów zalecają zielony jęczmień jako środek, który wspomaga leczenie wielu schorzeń i dolegliwości. Uważa się, że jęczmień zielony ma tak szerokie zastosowanie, że może on zwalczać problemy od nadwagi do nowotworów. Warto się jednak przekonać, czy sięgnięcie po tego rodzaju suplementy diety jest wskazane?

Zielony jęczmień – cała prawda

Ostatnimi czasy zielony jęczmień cieszy się wysoką popularnością. Na tego rodzaju suplementach diety można zobaczyć, że jest to preparat, który ma szerokie zastosowanie i może on pomóc przy mniej lub bardziej dokuczliwych problemach zdrowotnych. Zdaniem producentów zielony jęczmień może pomóc w zmniejszeniu uczucia głodu, ponieważ jego spożywanie zapewnia długotrwałe nasycenie. Preparaty te mają rzekomo dodawać nam energii, a także zwiększać i dbać o naszą witalność. To jednak nie wszystko- producenci owych suplementów diety zapewniają nas, że mają one korzystny wpływ na pracę układu immunologicznego, a także sercowo-naczyniowego. Okazuje się również, że wiele osób sięga po młody jęczmień, mając nadzieję, że jest to suplement diety, który przyczyni się do zmniejszenia masy tłuszczowej ciała. Czas się przekonać, czy zielony jęczmień naprawdę ma takie działanie i kiedy najlepiej po niego sięgać?

Młody jęczmień wspomaga walkę z wolnymi rodnikami

Młody jęczmień i jego zielone pędy są cenione przede wszystkim za to, że wspomagają one walkę z wolnymi rodnikami. Wole rodniki to komórki, które tworzą się w organizmie człowieka i umiejscawiają się w tkankę tłuszczowej. Przyczyniają się one do przyśpieszenia procesów starzenia się organizmu, a także zwiększają ryzyko rozwoju nowotworów. Nie bez powodu uważa się, że zielony jęczmień może być skuteczny w walce z wolnymi rodnikami. W jego składzie znajduje się witamina C, E i A, tak więc dostarcza on do organizmu cenne składniki, które mają działanie przeciwutleniające, czyli walczą one z wolnymi rodnikami i wspomagają ich wydalanie. Dodatkowo warto wiedzieć, że na temat działania młodego jęczmienia na organizm człowieka wykonano wiele badań i wykazują one, że preparat ten ma silne działanie antynowotworowe.

Młody jęczmień na odchudzanie

Zielony jęczmień przez wiele osób uważany jest za jeden z najlepszych preparatów na odchudzanie. Co prawda w jego składnie znajduje się wiele witamin z grupy B, które mają największy wpływ na pracę układu nerwowego. Jednak w składzie zielonego jęczmienia nie brakuje białek i błonnika, czyli składników, które wspierają i regulują pracę układu trawiennego. Nie ma co się jednak oszukiwać, jęczmień nie ma tak silnego działania, że schudniemy tylko dzięki temu, że go spożywamy. Do schudnięcia potrzebne są nie tylko odpowiednie składniki odżywcze, ale również więcej ruchu, a także dobrze zbilansowana dieta redukcyjna. Tylko łącząc te wszystkie rzeczy, jęczmień może mieć silne i skuteczne działanie odchudzające.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dietetyka i zdrowe odżywianie

More in Dietetyka i zdrowe odżywianie

Zastosowanie awokado

KlaudiaCzerwiec 18, 2019

Odchudzanie a dieta wegańska – co trzeba wiedzieć?

Spalacze.plCzerwiec 17, 2019

Niedokrwistość związana z niedoborem żelaza. Jakie są objawy, jakie skutki, jak leczyć?

SylwiaCzerwiec 15, 2019

Czy warto jeść truskawki?

KlaudiaCzerwiec 11, 2019

Co trzeba jeść podczas długiego i krótkiego treningu?

KlaudiaCzerwiec 10, 2019

Co jeść, by  przybrać  na wadze?

KlaudiaCzerwiec 8, 2019

Len – właściwości, zastosowanie i wartości

MonikaMaj 26, 2019

Bób – działanie i właściwości

MonikaMaj 25, 2019

Skrobia – gdzie występuje i jakie ma właściwości?

MonikaMaj 24, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone