Trening

Czy warto udać się na siłownie?

Czy warto udać się na siłownie?

Wiele osób, które zaczynają uprawiać sport, zastanawia się, gdzie najlepiej ćwiczyć. Są osoby, które decydują się na zapisanie się na siłownie. To jednak nie dla każdego jest dobry wybór. Siłownia daje wiele korzyści. A jednak jest również wiele minusów chodzenia na treningi do takich miejsc. Dziś dowiemy się, jakie są plusy i minusy chodzenia na siłownię. Sprawdzimy również, czy lepiej ćwiczyć samemu w domu, czy poprosić po pomoc doświadczonych sportowców.

Jakie są plusy chodzenia na siłownię?

Są osoby, które stale zastanawiają się, czy chodzenie na siłownię ma sens. Jest to dobry wybór, jednak nie dla każdego. Jeśli masz dużo czas wolnego i jesteś w stanie zapłacić za zajęcia na siłowni od 100 nawet do 400 złotych za karnet na miesiąc, to siłownia z pewnością ci się spodoba. Plusem zakupienia takiego karnetu, jest to, że poczuwać się będziemy do obowiązku korzystania z niego, by nie zmarnować pieniędzy, jakie na niego przeznaczyliśmy.

Trzeba również pamiętać, że na siłowni mamy znacznie więcej sprzętu, z którego możemy korzystać, a który nie mamy do dyspozycji we własnym domu. To jednak nie oznacza, że chodzenie na siłownię gwarantuje nam lepsze wyniki treningowe i jest obowiązkowe dla każdego.

Warto pamiętać, że na początku nasza wytrzymałość siłowa jest niska, więc niepotrzebne jest duże obciążenie dla organizmu. Tak więc zapisanie się o siłowni na początku treningów nie jest nam potrzebne. Nie jest również wskazane, ponieważ możemy zacząć ćwiczyć na sprzętach, które nie są dostosowane do naszych zdolności i wytrzymałości. Przez to w łatwy sposób możemy doprowadzić do przeciążenia organizmu. A dodatkowo na początku możemy czuć się na siłowni nieswojo, ponieważ znajduje się tam wiele osób, które są bardziej wysportowane, mają więcej siły i bardziej rozbudowane mięśnie. Początkujący sportowcy mogą poczuć się gorzej w takim miejscu, a to może zniechęcić do ćwiczenia na siłowni.

Możemy również skorzystać z pomocy instruktora. Może nam on podpowiedzieć, akie ćwiczenia są dla nas najlepsze, jak powinien wyglądać nasz plan treningowy i ile czas najlepiej ćwiczyć. Taka pomoc może okazać się kluczowa u osób, które samodzielnie nie są w stanie stworzyć planu, który będzie pozwalał na osiągnięcie lepszych wyników.

Tak, więc jeśli zastanawiamy się, czy warto udać się na siłownie, to jest to dobre rozwiązanie dla nieco bardziej doświadczonych sportowców, którzy potrzebują bardziej angażujących ćwiczeń i większego obciążenia, by osiągać lepsze wyniki treningowe.

Dlaczego nie warto chodzić na siłownię?

Mimo tak dużej ilości plusów chodzenia na siłownie jest równie wiele minusów ćwiczenia w takim miejscu. Po pierwsze warto pamiętać, że konieczne jest wykupienie karnetu, co wiąże się z poniesieniem dodatkowych kosztów. Ćwicząc w domu, nie musimy za nic płacić. Trzeba także pamiętać, że nie zawsze mamy czas na ćwiczenia w wyznaczonych porach, czyli w godzinach, kiedy siłownie są otwarte. Jeśli pracujemy w godzinach niedogodnych lub jeśli siłownia nie znajduje się w pobliżu miejsca zamieszkania, to lepszym pomysłem wydaje się trenowanie w domu. Jak już wspomnieliśmy trening na siłowni, nie zawsze jest konieczny. W przypadku sportowców początkujących nie warto udawać się na siłownie, ponieważ jest to miejsce dostosowane do potrzeb osób doświadczonych. Znacznie lepiej poczujemy się w zaciszu naszego domu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trening

More in Trening

Jak budować masę mięśniową?

Julia Cichaczewska2 lutego, 2024

Jakie czynności spalają najwięcej kalorii?

Julia Cichaczewska24 stycznia, 2024

Ćwiczenia na odchudzanie – jakie są najlepsze?

Julia Cichaczewska19 grudnia, 2023

Pierwszy raz w siłowni – przewodnik dla początkujących

Julia Cichaczewska24 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

Trening HIIT – klucz do szybkich efektów czy modny trend?

Julia Cichaczewska20 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Kobiety a trening siłowy – przełamując mity, budując siłę i pewność siebie

spalacze9 maja, 2023

Optymalizacja treningu: Jak uzyskać lepsze rezultaty i uniknąć kontuzji

spalacze14 kwietnia, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone