Trening

Czy warto udać się na siłownie?

Czy warto udać się na siłownie?

Wiele osób, które zaczynają uprawiać sport, zastanawia się, gdzie najlepiej ćwiczyć. Są osoby, które decydują się na zapisanie się na siłownie. To jednak nie dla każdego jest dobry wybór. Siłownia daje wiele korzyści. A jednak jest również wiele minusów chodzenia na treningi do takich miejsc. Dziś dowiemy się, jakie są plusy i minusy chodzenia na siłownię. Sprawdzimy również, czy lepiej ćwiczyć samemu w domu, czy poprosić po pomoc doświadczonych sportowców.

Jakie są plusy chodzenia na siłownię?

Są osoby, które stale zastanawiają się, czy chodzenie na siłownię ma sens. Jest to dobry wybór, jednak nie dla każdego. Jeśli masz dużo czas wolnego i jesteś w stanie zapłacić za zajęcia na siłowni od 100 nawet do 400 złotych za karnet na miesiąc, to siłownia z pewnością ci się spodoba. Plusem zakupienia takiego karnetu, jest to, że poczuwać się będziemy do obowiązku korzystania z niego, by nie zmarnować pieniędzy, jakie na niego przeznaczyliśmy.

Trzeba również pamiętać, że na siłowni mamy znacznie więcej sprzętu, z którego możemy korzystać, a który nie mamy do dyspozycji we własnym domu. To jednak nie oznacza, że chodzenie na siłownię gwarantuje nam lepsze wyniki treningowe i jest obowiązkowe dla każdego.

Warto pamiętać, że na początku nasza wytrzymałość siłowa jest niska, więc niepotrzebne jest duże obciążenie dla organizmu. Tak więc zapisanie się o siłowni na początku treningów nie jest nam potrzebne. Nie jest również wskazane, ponieważ możemy zacząć ćwiczyć na sprzętach, które nie są dostosowane do naszych zdolności i wytrzymałości. Przez to w łatwy sposób możemy doprowadzić do przeciążenia organizmu. A dodatkowo na początku możemy czuć się na siłowni nieswojo, ponieważ znajduje się tam wiele osób, które są bardziej wysportowane, mają więcej siły i bardziej rozbudowane mięśnie. Początkujący sportowcy mogą poczuć się gorzej w takim miejscu, a to może zniechęcić do ćwiczenia na siłowni.

Możemy również skorzystać z pomocy instruktora. Może nam on podpowiedzieć, akie ćwiczenia są dla nas najlepsze, jak powinien wyglądać nasz plan treningowy i ile czas najlepiej ćwiczyć. Taka pomoc może okazać się kluczowa u osób, które samodzielnie nie są w stanie stworzyć planu, który będzie pozwalał na osiągnięcie lepszych wyników.

Tak, więc jeśli zastanawiamy się, czy warto udać się na siłownie, to jest to dobre rozwiązanie dla nieco bardziej doświadczonych sportowców, którzy potrzebują bardziej angażujących ćwiczeń i większego obciążenia, by osiągać lepsze wyniki treningowe.

Dlaczego nie warto chodzić na siłownię?

Mimo tak dużej ilości plusów chodzenia na siłownie jest równie wiele minusów ćwiczenia w takim miejscu. Po pierwsze warto pamiętać, że konieczne jest wykupienie karnetu, co wiąże się z poniesieniem dodatkowych kosztów. Ćwicząc w domu, nie musimy za nic płacić. Trzeba także pamiętać, że nie zawsze mamy czas na ćwiczenia w wyznaczonych porach, czyli w godzinach, kiedy siłownie są otwarte. Jeśli pracujemy w godzinach niedogodnych lub jeśli siłownia nie znajduje się w pobliżu miejsca zamieszkania, to lepszym pomysłem wydaje się trenowanie w domu. Jak już wspomnieliśmy trening na siłowni, nie zawsze jest konieczny. W przypadku sportowców początkujących nie warto udawać się na siłownie, ponieważ jest to miejsce dostosowane do potrzeb osób doświadczonych. Znacznie lepiej poczujemy się w zaciszu naszego domu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Trening

More in Trening

Jak przygotować się do długiej trasy na rowerze?

Spalacze.plLuty 23, 2019

Motywacja do ćwiczeń na nowy rok

KlaudiaLuty 21, 2019

Jaki strój do biegania wybrać w chłodne dni?

MonikaLuty 20, 2019

Jak zapobiec kontuzjom w treningu siłowym?

Spalacze.plLuty 18, 2019

Jak zacząć ćwiczyć po świętach?

MonikaLuty 18, 2019

Jaki trening może wspomóc odchudzanie?

MonikaLuty 18, 2019

10 tys. kroków dziennie — czy warto podjąć wyzwanie?

Spalacze.plLuty 13, 2019

Najważniejsze zasady treningowe

MonikaStyczeń 25, 2019

Jak poprawić kondycję przed sezonem rowerowym?

Spalacze.plStyczeń 21, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone