Suplementy i odżywki

Dieta na koncentrację – jakie suplementy diety wybrać?

Dieta na koncentrację – jakie suplementy diety wybrać?

Problemy z koncentracją mogą doprowadzać do wielu niekorzystnych zmian w naszym życiu. Jeśli nie jesteśmy się w stanie skupić  na wykonywaniu jednej czynności, to może okazać się, że zapominamy o ważnych spotkaniach, czy też nie jesteśmy w stanie wykonać swojej pracy. Jeśli pojawiają się u nas problemy z koncentracją i nie jesteśmy w stanie zapamiętać nowych informacji, to przyczyną tego może być nieprawidłowo zbilansowana dieta. Jak powinna wyglądać dieta na koncentrację? Jakie suplementy diety najlepiej wybrać w jej trakcie?

  1. Kwasy omega -3

I w naturalnej postaci i w formie suplementów diety kwasy omega-3 są jednym z ważniejszych składników odżywczych, które są niezbędne dla prawidłowej pracy mózgu. Są one składnikiem odżywczym dla komórek mózgowych, które zaczynają lepiej i sprawniej funkcjonować. Jeśli w codziennej diecie niewielka jest ilość kwasów omega-3, to pojawić się mogą problemy z koncentracją i pamięcią. Najlepiej szukać kwasów tłuszczowych w ich naturalnych źródłach, czyli w rybach, olejach i orzechach, ale dodatkowa suplementacja będzie wsparciem dla organizmu.

  1. Witaminy z grupy B

Niezwykle ważne dla mózgu człowieka są witaminy z grypy B. Są one składnikami odżywczymi, które mają niezastąpiony wpływ na pracę układu nerwowego. Ich niedobór może doprowadzić do wielu zmian w pracy tego układu, a to przyczynić się może do zaburzeń koncentracji, pamięci, a także rozdrażnienia i przemęczenia. Jeśli więc zależy nam na zachowaniu zdrowia umysłowego, to warto sięgnąć po witaminy z grupy B. Pomagają one zachować nam zdrowe psychiczne i dodatkowo regulują pracę komórek nerwowych. Dbają o dobre samopoczucie i pobudzenie mózgu do wysiłku umysłowego.

  1. Magnez

Wiele osób cierpi z powodu niedoboru tego pierwiastka. Jest on składnikiem odżywczym, który ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i efektywność umysłową. Jeśli dojdzie do jego niedoborów, to pojawić się mogą u nas problemy z bezsennością, a one doprowadzą do przemęczenia organizmu, a to z kolei prowadzi do spowolnienia pracy mózgu, problemów z koncentracją i zmniejszenia naszych umiejętności umysłowych. Niedobór magnezu sprawia, że jesteśmy rozdrażnieni.

  1. Żeń-szeń

Wiele osób narzeka, że w czasie nauki lub pracy nie są w stanie skupić się na jednej czynności, a to zdecydowanie wydłuża czas wysiłku. Trzeba wiedzieć, że organizm potrzebuje składników pobudzających i odżywiających, by móc prawidłowo funkcjonować i w pełni się skoncentrować na najważniejszych czynnościach. Jednym z najlepszych suplementów diety, który warto stosować przy diecie na koncentrację, jest żeń-szeń. To składnik pochodzenia naturalnego, który bogaty jest w witaminy i minerały, a także silne przeciwutleniacze. Poprawia koncentrację i pamięć.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Suplementy i odżywki

More in Suplementy i odżywki

Czy warto stosować spalacze tłuszczu?

Julia Cichaczewska6 lutego, 2024

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024
witamina d3 jesienią i zimą

Witamina D3 – musisz o niej pamiętać!

spalacze23 września, 2021
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalacze18 września, 2021

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2021

spalacze6 czerwca, 2021

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalacze6 maja, 2021

Ashwagandha – dlaczego warto stosować adaptogeny?

Milena9 kwietnia, 2021

T5 – Zion Labs czyli spalacz wysokiego ryzyka

spalacze7 kwietnia, 2021

Kapsaicyna – naturalny spalacz tłuszczu. W czym znajdziemy kapsaicynę?

Spalacze.pl10 marca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone