Suplementacja

Dieta na zdrowe paznokcie

Dieta na zdrowe paznokcie

Paznokcie do prawidłowego rozwoju potrzebują składników odżywczych. W codziennej diecie nie może zabraknąć witamin i minerałów, ponieważ są one budulcami płytki paznokcia, a także wspomagają jej regenerację i odbudowę. Dieta na zdrowie paznokcie to prosty sposób na poprawę wyglądu płytki, wzmocnienie jej oraz szybką odbudowę. O jej zasadach powinna wiedzieć każda kobieta, ponieważ to właśnie Panie najbardziej dbają o swoje paznokcie i pragną, by były one mocne, zdrowie i długie.

Dla wszystkich kobiet przygotowaliśmy listę składników, które koniecznie powinny znaleźć się w diecie na zdrowie paznokcie. Każdy z tych witamin i minerałów ma silne działanie na płytkę, a ich niedobory mogą prowadzić do jaj uszkodzenia.

Wapń

Wapń dla większości z nas kojarzy się jedynie z kośćmi i zębami. Jest to ich budulec, a jednak wapń jest również składnikiem, którego nie może zabraknąć w jadłospisie diety na zdrowie paznokcie. Jest to minerał, którego zadaniem jest przyczynić się do zwiększenia twardości płytki. Dzięki niemu paznokcie stają się silniejsze i zwiększa się ich odporność na uszkodzenia. Wiele osób cierpi z powodu niedoboru tego składnika odżywczego, a jednym z objawów jest nadmierna łamliwość i kruchość paznokci. Konieczne jest więc uzupełnienie codziennej diety w produkty, które bogate są w wapń. Będzie to miało zbawienny wpływ na zdrowie kości, zębów i paznokci.

Magnez

To kolejny minerał, który również musi znaleźć się w diecie na zdrowie paznokcie. Jest to składnik mineralny, który ma wpływ na kondycję płytki. Spożywanie magnezu w odpowiednich porcjach może przyczynić się do zwiększenia gęstości płytki paznokcia. Paznokcie wykazują silne zapotrzebowanie na ten pierwiastek, a warto wiedzieć, że wiele osób cierpi z powodu jego niedoboru. Magnez jest wytrącany z organizmu wraz z potem i moczem. W trosce o zdrowie warto więc wzbogacić codzienną dietę nie tylko o składniki bogate w magnez, ale również o suplementy diety. Spożywanie magnezu zmniejsza ryzyko łamania się i kruszenia paznokci.

Cynk

Cynk jest jednym z ważniejszych składników mineralnych, który ma wpływ na zdrowie paznokci, ale również wpływa na pracę całego organizmu. Niestety nie łatwo jest dostarczyć odpowiednie ilości cynku do organizmu, nawet przy dobrze zbilansowanej diecie. W pożywieniu nie wiele jest tego minerału, a więc w celu jego uzupełnienia najlepiej sięgnąć po suplementy diety. Cynk potrzebny jest do wzmocnienia płytki paznokcia, a także bierze on udział w procesie syntezy białek. A nie możemy zapomnieć o tym, że białka to przecież jeden z głównych budulców paznokci.

Witamina C

Jedną z ważniejszych witamin dla paznokci, jest witamina C. Jest ona odpowiedzialna za rozjaśnianie płytki i likwidowanie przebarwień. To jednak nie wszystko. Przyczynia się ona również, pobudzając organizm do wytwarzania kreatyny, a to składnik, który niezbędny jest do budowy paznokci.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Suplementacja

More in Suplementacja

Czy warto stosować spalacze tłuszczu?

Julia Cichaczewska6 lutego, 2024

Czy kreatyna jest bezpieczna? – skutki uboczne kreatyny

Julia Cichaczewska5 stycznia, 2024

Suplementy na lepsze trawienie – co wybrać?

Julia Cichaczewska14 grudnia, 2023

Odchudzanie – jak efektywnie spalić tłuszcz?

spalacze11 września, 2023

Jakie suplementy stosować, by nasilić spalanie tłuszczu? Przegląd najpopularniejszych i skutecznych wspomagaczy

spalacze17 marca, 2023
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalacze18 września, 2021

Koenzym Q10 – zastosowanie i korzyści. Czy koenzym może pomóc w walce z koronawirusem?

spalacze25 sierpnia, 2021

Przepisy na posiłki z odżywki białkowej

Monika17 czerwca, 2021

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2021

spalacze6 czerwca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone