Suplementy i odżywki

Dieta przy treningu na wzrost masy mięśniowej

Dieta przy treningu na wzrost masy mięśniowej

 

Większość sportowców ćwiczy, by zwiększyć swoją masę mięśniową. To dlatego wielu mężczyzn decyduje się na stosowanie treningu siłowego, którego głównym celem jest zaangażowanie mięśni do pracy ich wyczerpanie, a następnie regeneracja, która ma za zadanie odbudować i jednocześnie rozbudować mięśnie. Jednak do tego zadania potrzebne są nie tylko ćwiczenia i dobrze ułożony plan treningowy, ale również odpowiednio zbilansowana dieta. Jak powinna ona wyglądać? Jakie składniki powinny się z naleźć w diecie sportowa, który chce zwiększyć masę mięśniową?

Dieta dla sportowca

Najczęściej dieta na wzrost masy mięśniowej opiera się na tym, że je się więcej wszystkiego. I nie jest to problem dla żadnego sportowca. To jednak nie oznacza, że osiągniemy sukces i rzeczywiście uda nam się rozbudować mięśnie, by były one wyrzeźbionej uwidocznione. Nieprawidłowo zbilansowana dieta nawet przy treningu siłowym może przynieść odwrotne skutki, ponieważ mięśnie mogą obrosnąć w tłuszcz. Konieczne jest więc spożywanie jak największej ilości produktów, które zawierają cenne aminokwasy, które wbudowane zostaną w mięśnie, a to skutecznie powiększy ich rozmiary. To nie ćwiczenia są podstawą procesu rozbudowy masy mięśniowej. Kluczowa w tym zadaniu jest dieta. Powinny naleźć się w niej białka, która wspomagają regenerację i rozbudowę mięśnie. Białka to źródło aminokwasów, dlatego nie może och zabraknąć w diecie sportowca. Warto szukać białka nie tylko w odżywkach białkowych, na które decyduje się tak wielu sportowców, ale również w produktach mlecznych i mięsie.

Węglowodany

Oprócz białek w diecie na rozbudowę masy mięśniowej powinny znaleźć się węglowodany. Są one źródłem energii i dostarczają dużą ilość kalorii do organizmu, co jest ważne podczas procesu rozbudowy mięśni. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie węglowodany i tłuszcze są dla nas odpowiednie. Podczas treningu siłowego warto wybierać odżywki węglowodanowe, które zmieszane są z odpowiednią ilością tłuszczu i białka. Są to wartościowe suplementy diety, które dostarczą do organizmu produkty wysokiej jakości, które pozytywnie wpłyną na rozbudowę mięśni.

Kiedy ćwiczysz najlepiej spożywać co najmniej 2 gramy białka na kilogram masy ciała. To ile białka powinieneś spożyć zleży głównie od tego jak dużą masę tłuszczową posiadasz. Jeśli jesteś szczupły, to odpowiednia dawka dla ciebie to 2,3 gramy białka na każdy kilogram masy ciała. Jednak kiedy masz dużą tkankę tłuszczową, to warto zmniejszyć tę ilość do 1,8 grama na jeden kilogram masy ciała. Przed stworzeniem idealnej diety na rozbudowę mięśni koniecznie sprawdź jakie masz BMI. Dzięki temu sprawdzisz, czy masz nadwagę, czy twoja waga jest w normie. To ile ważysz będzie decydować ile białka, węglowodanów i tłuszczów znajduje się w twojej diecie. Osoby szczupłe powinny spożywać więcej węglowodanów i białek. A osoby z nadwagą powinny zwiększyć ilość tłuszczy w diecie.

 

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Suplementy i odżywki

More in Suplementy i odżywki

Czy warto stosować spalacze tłuszczu?

Julia Cichaczewska6 lutego, 2024

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024
witamina d3 jesienią i zimą

Witamina D3 – musisz o niej pamiętać!

spalacze23 września, 2021
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalacze18 września, 2021

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2021

spalacze6 czerwca, 2021

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalacze6 maja, 2021

Ashwagandha – dlaczego warto stosować adaptogeny?

Milena9 kwietnia, 2021

T5 – Zion Labs czyli spalacz wysokiego ryzyka

spalacze7 kwietnia, 2021

Kapsaicyna – naturalny spalacz tłuszczu. W czym znajdziemy kapsaicynę?

Spalacze.pl10 marca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone