Odchudzanie

Diety znanych ludzi

Diety znanych ludzi

Szczupła sylwetka niektórych gwiazd wzbudza wśród ludzi podziw, a niekiedy także zazdrość. Należy jednak pamiętać o tym, że tylko nieliczni utrzymują niską wagę bez większego wysiłku, natomiast wiele znanych osób także musiało włożyć dużo pracy w to, aby uzyskać doskonałą figurę. Warto zatem przyjrzeć się bliżej dietom, które umożliwiły im realizację tego celu.

Jennifer Aniston

Na uwagę zasługuje dieta Jennifer Aniston, która sama określa swój sposób odżywiania jako dietę „9:1”. Najważniejszą zasadą jest opracowanie jadłospisu w taki sposób, żeby 90% stanowiło niskotłuszczowe pożywienie, dostarczające mało kalorii, natomiast pozostałe 10% mogą stanowić drobne przyjemności, takie jak musy owocowe albo dietetyczne batoniki. Ważne jest to, aby w diecie nie brakowało pokarmów będących źródłem błonnika pokarmowego i skrobi, na przykład owoców, warzyw i pełnoziarnistego pieczywa. Ten sposób odżywiania uznaje się za bezpieczny dla zdrowia i niestwarzający ryzyka efektu jojo. W tracie przebywania na tej diecie Jennifer Ainston pozbyła się w ciągu pół roku 13,5 kilograma.

Melissa McCarthy

Pośród amerykańskich aktorek, które mogą pochwalić się znaczną redukcją wagi, należy wymienić znaną komedii Melissę McCarthy. Aktorka przyznaje, że nadwaga niekorzystnie wpływała na jej pewność siebie, dlatego zdecydowała się przejść na dietę wysokobiałkową, dzięki której pozbyła się w ciągu roku 20 kilogramów. Jest to dobry wynik, ponieważ oznacza, że nie doszło do złamania zasad bezpiecznego odchudzania. Melissa McCarthy przyznaje, że istotne znacznie miała nie tylko dieta, ale i aktywny tryb życia.

Dominika Gwit

            Dominika Gwit nie należy wprawdzie to grona najpopularniejszych polskich aktorek, jednak zasługuje na uwagę, ponieważ może stanowić doskonały przykład dla młodych ludzi. 27-letnia aktorka jeszcze do niedawna angażowana była przede wszystkim do ról typowych grubasek. Dzięki diecie i aktywności fizycznej zdołała w krótkim czasie pozbyć się aż 37-kilogramów. Dominika odżywia się zgodnie z indywidualnym planem żywieniowym. Je cztery posiłki dziennie, w odstępach czterogodzinnych. Między posiłkami dopuszcza wyłącznie picie wody mineralnej. Co drugi dzień bierze udział w treningu sportowym.

Sarah Ferguson

Księżna Yorku Sarah Ferguson pozbyła się 25 nadmiernych kilogramów dzięki diecie, a raczej programowi Weight Watchers (Strażnicy Wagi). Cechą charakterystyczną tego sposobu odżywiania jest rezygnacja z liczenia kalorii i zastąpienie ich punktami. Każdego dnia można spożyć pożywienie dostarczające określonej liczby punktów, które oblicza się na podstawie płci, wieku, wzrostu, wagi, trybu pracy oraz celu stosowania diety. Ważne jest to, że niektórym produktom przypisano zerową wartość punktową, dlatego w razie głodu można sięgnąć po jedzenie, nie łamiąc zasad diety. Weight Watchers kładzie nacisk na związek pomiędzy wagą a stanem emocjonalnym. Członkowie programu regularnie spotykają się  i wspierają w walce z nadwagą.

Madonna

Madonna zawdzięcza swoją szczupłą sylwetkę diecie słoiczkowej, którą opracowała jej trenerka, Tracy Anderson. W przypadku tej diety tradycyjne posiłki zostały zastąpione daniami dla niemowląt. Baby food diet wydaje się bardzo zdrowa, ponieważ jedzenie dla dzieci jest ekologiczne, nie zawiera soli i sztucznych dodatków. Specjaliści zwracają jednak uwagę na to, że nie jest to odpowiedni sposób odżywiania dla osób dorosłych. Dieta nie dostarcza między innymi błonnika, który jest niezbędny dla dorosłego człowieka. W zależności od ilości zjedzonych słoiczków, dieta dostarcza od 500 do 1400 kcal dziennie, natomiast spadek wagi może wynieść nawet 5 kilogramów tygodniowo. Chociaż dieta słoiczkowa wzbudza wiele kontrowersji, to stosowały ją również inne gwiazdy, na przykład Gwyneth Paltrow oraz Shakira.

Cezary Żak

            Wśród osób, którym udało się ograniczyć wagę, nie brakuje mężczyzn. Duży sukces osiągnął między innymi Cezary Żak, który pozbył się 30 kilogramów. Aktor nie stosował żadnej konkretnej diety redukcyjnej, ale wprowadził kilka zmian w swoim sposobie odżywiania. Po pierwsze, wydłużył przerwy między posiłkami i zrezygnował ze spożywania między nimi przekąsek. Drugą zmianą było wyeliminowanie z jadłospisu niektórych produktów, na przykład białego pieczywa oraz ziemniaków. Cezary Żak pieczywo spożywa wyłącznie na śniadanie i zawsze wybiera to pełnoziarniste. Jego obiad najczęściej stanowią warzywa z mięsem. Czasami je kaszę gryczaną i ryż. Aktor spożywa także więcej surowych warzyw oraz potraw kuchni greckiej, na przykład sałatki z fetą albo owoców morza. Cezary Żak nie jest pasjonatem sportu, ale podkreśla fakt, że dużo wysiłku fizycznego wkłada w swoją pracę.

Podsumowując powyższe informacje, znane osoby, które mogą pochwalić się sukcesami w odchudzaniu, zdołały zrealizować swój cel dzięki diecie i aktywnemu trybowi życia. Ci, którzy zazdroszczą im sylwetki, powinni raczej zacząć ich naśladować.

2 komentarze

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odchudzanie

More in Odchudzanie

Naturalne spalacze tłuszczu – Jakie produkty mogą wspomagać proces spalania tłuszczu?

Julia Cichaczewska22 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Odchudzanie – jak efektywnie spalić tłuszcz?

spalacze11 września, 2023

Jakie suplementy stosować, by nasilić spalanie tłuszczu? Przegląd najpopularniejszych i skutecznych wspomagaczy

spalacze17 marca, 2023

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcja18 października, 2021

Johimbina – afrodyzjak, który spala tłuszcz

Spalacze.pl10 października, 2021

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcja23 września, 2021

Czym jest deficyt kaloryczny i jak go obliczyć?

Spalacze.pl9 września, 2021

Czasowa głodówka: Co to takiego? Czy warto spróbować?

Sylwia16 czerwca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone