Odchudzanie

Diety znanych ludzi

Diety znanych ludzi

Szczupła sylwetka niektórych gwiazd wzbudza wśród ludzi podziw, a niekiedy także zazdrość. Należy jednak pamiętać o tym, że tylko nieliczni utrzymują niską wagę bez większego wysiłku, natomiast wiele znanych osób także musiało włożyć dużo pracy w to, aby uzyskać doskonałą figurę. Warto zatem przyjrzeć się bliżej dietom, które umożliwiły im realizację tego celu.

Jennifer Aniston

Na uwagę zasługuje dieta Jennifer Aniston, która sama określa swój sposób odżywiania jako dietę „9:1”. Najważniejszą zasadą jest opracowanie jadłospisu w taki sposób, żeby 90% stanowiło niskotłuszczowe pożywienie, dostarczające mało kalorii, natomiast pozostałe 10% mogą stanowić drobne przyjemności, takie jak musy owocowe albo dietetyczne batoniki. Ważne jest to, aby w diecie nie brakowało pokarmów będących źródłem błonnika pokarmowego i skrobi, na przykład owoców, warzyw i pełnoziarnistego pieczywa. Ten sposób odżywiania uznaje się za bezpieczny dla zdrowia i niestwarzający ryzyka efektu jojo. W tracie przebywania na tej diecie Jennifer Ainston pozbyła się w ciągu pół roku 13,5 kilograma.

Melissa McCarthy

Pośród amerykańskich aktorek, które mogą pochwalić się znaczną redukcją wagi, należy wymienić znaną komedii Melissę McCarthy. Aktorka przyznaje, że nadwaga niekorzystnie wpływała na jej pewność siebie, dlatego zdecydowała się przejść na dietę wysokobiałkową, dzięki której pozbyła się w ciągu roku 20 kilogramów. Jest to dobry wynik, ponieważ oznacza, że nie doszło do złamania zasad bezpiecznego odchudzania. Melissa McCarthy przyznaje, że istotne znacznie miała nie tylko dieta, ale i aktywny tryb życia.

Dominika Gwit

            Dominika Gwit nie należy wprawdzie to grona najpopularniejszych polskich aktorek, jednak zasługuje na uwagę, ponieważ może stanowić doskonały przykład dla młodych ludzi. 27-letnia aktorka jeszcze do niedawna angażowana była przede wszystkim do ról typowych grubasek. Dzięki diecie i aktywności fizycznej zdołała w krótkim czasie pozbyć się aż 37-kilogramów. Dominika odżywia się zgodnie z indywidualnym planem żywieniowym. Je cztery posiłki dziennie, w odstępach czterogodzinnych. Między posiłkami dopuszcza wyłącznie picie wody mineralnej. Co drugi dzień bierze udział w treningu sportowym.

Sarah Ferguson

Księżna Yorku Sarah Ferguson pozbyła się 25 nadmiernych kilogramów dzięki diecie, a raczej programowi Weight Watchers (Strażnicy Wagi). Cechą charakterystyczną tego sposobu odżywiania jest rezygnacja z liczenia kalorii i zastąpienie ich punktami. Każdego dnia można spożyć pożywienie dostarczające określonej liczby punktów, które oblicza się na podstawie płci, wieku, wzrostu, wagi, trybu pracy oraz celu stosowania diety. Ważne jest to, że niektórym produktom przypisano zerową wartość punktową, dlatego w razie głodu można sięgnąć po jedzenie, nie łamiąc zasad diety. Weight Watchers kładzie nacisk na związek pomiędzy wagą a stanem emocjonalnym. Członkowie programu regularnie spotykają się  i wspierają w walce z nadwagą.

Madonna

Madonna zawdzięcza swoją szczupłą sylwetkę diecie słoiczkowej, którą opracowała jej trenerka, Tracy Anderson. W przypadku tej diety tradycyjne posiłki zostały zastąpione daniami dla niemowląt. Baby food diet wydaje się bardzo zdrowa, ponieważ jedzenie dla dzieci jest ekologiczne, nie zawiera soli i sztucznych dodatków. Specjaliści zwracają jednak uwagę na to, że nie jest to odpowiedni sposób odżywiania dla osób dorosłych. Dieta nie dostarcza między innymi błonnika, który jest niezbędny dla dorosłego człowieka. W zależności od ilości zjedzonych słoiczków, dieta dostarcza od 500 do 1400 kcal dziennie, natomiast spadek wagi może wynieść nawet 5 kilogramów tygodniowo. Chociaż dieta słoiczkowa wzbudza wiele kontrowersji, to stosowały ją również inne gwiazdy, na przykład Gwyneth Paltrow oraz Shakira.

Cezary Żak

            Wśród osób, którym udało się ograniczyć wagę, nie brakuje mężczyzn. Duży sukces osiągnął między innymi Cezary Żak, który pozbył się 30 kilogramów. Aktor nie stosował żadnej konkretnej diety redukcyjnej, ale wprowadził kilka zmian w swoim sposobie odżywiania. Po pierwsze, wydłużył przerwy między posiłkami i zrezygnował ze spożywania między nimi przekąsek. Drugą zmianą było wyeliminowanie z jadłospisu niektórych produktów, na przykład białego pieczywa oraz ziemniaków. Cezary Żak pieczywo spożywa wyłącznie na śniadanie i zawsze wybiera to pełnoziarniste. Jego obiad najczęściej stanowią warzywa z mięsem. Czasami je kaszę gryczaną i ryż. Aktor spożywa także więcej surowych warzyw oraz potraw kuchni greckiej, na przykład sałatki z fetą albo owoców morza. Cezary Żak nie jest pasjonatem sportu, ale podkreśla fakt, że dużo wysiłku fizycznego wkłada w swoją pracę.

Podsumowując powyższe informacje, znane osoby, które mogą pochwalić się sukcesami w odchudzaniu, zdołały zrealizować swój cel dzięki diecie i aktywnemu trybowi życia. Ci, którzy zazdroszczą im sylwetki, powinni raczej zacząć ich naśladować.

2 komentarze

2 Comments

  1. Mark

    maj 11, 2016 na 3:47 pm

    Bardzo fajny artykuł pisany prostym fajnym językiem, pozdrawiam

  2. Shaper

    maj 14, 2016 na 11:17 am

    Prosty wzór – ograniczenie tłuszczy i weglowodanow = niższa kaloryka co skutkuje ubytkiem wagi – nie ma tu magi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odchudzanie

More in Odchudzanie

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcjapaździernik 18, 2021

Johimbina – afrodyzjak, który spala tłuszcz

Spalacze.plpaździernik 10, 2021

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcjawrzesień 23, 2021

Czym jest deficyt kaloryczny i jak go obliczyć?

Spalacze.plwrzesień 9, 2021

Czasowa głodówka: Co to takiego? Czy warto spróbować?

Sylwiaczerwiec 16, 2021

Jak jeździć na rowerze, by spalić tłuszcz?

Spalacze.plczerwiec 16, 2021

Dietetyczne sosy – sosy zero kalorii

Redakcjaczerwiec 15, 2021

Zmniejszanie rozmiaru piersi podczas odchudzania

Redakcjaczerwiec 9, 2021

Drugie śniadanie – najlepsze przepisy

Redakcjaczerwiec 2, 2021

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone