Odchudzanie

Dlaczego chrom wspomaga odchudzanie?

Dlaczego chrom wspomaga odchudzanie?

Coraz więcej osób szuka sposobu na schudnięcie. Otyłość, to jeden z problemów zdrowotnych dwudziestego pierwszego wieku. W internecie i mediach pojawia się coraz więcej sposobów na to, jak zgubić zbędne kilogramy, jednak nie wszystkie są skuteczne i bezpieczne. Uważa się, że spożywanie chromu, jest jednym ze sposobów na walkę z nadwagą, ponieważ jest to składnik odżywczy, który skutecznie wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Na czym jednak polega działanie chromu oraz, czy jego spożywanie rzeczywiście jest bezpieczne dla zdrowia?

Jak działa chrom?

Chrom jest niezbędnym składnikiem w diecie każdego człowieka. Jego głównym zadaniem, jest regulowanie poziomu cukru we krwi, a dodatkowo wspomaga on produkcję insuliny. Trzeba tutaj zaznaczyć, że insulina, jest kluczowym składnikiem w walce z nadwagą. Dodatkowo insulina i chrom biorą udział w metabolizmie białek. Składnik ten ma wpływ na obniżanie poziomu cholesterolu we krwi. Przez to chrom jest wykorzystywany w profilaktyce miażdżycy, a także innych chorób układu sercowo-naczyniowego. Pierwiastek ten ma wpływ na łagodzenie wielu dolegliwości zaleca się jego spożywanie przy:

  • Przewlekłym zmęczeniu,
  • Stresie,
  • Przy pierwszych oznakach starzenia się organizmu.

Czy chrom wpływa na odchudzanie?

Chrom ma wpływ na pracę metabolizmu. Jeżeli dojdzie do niedoborów tego pierwiastka, to pojawić się może problem z wchłonięciem wolnych kwasów tłuszczowych przez wątrobę. Dodatkowo pierwiastek ten ma zdolność do zahamowania procesów, które prowadzą do odkładania się większej ilości tłuszczu w tkankach. Dzięki temu spożywanie chromu we właściwych stężeniach może zmniejszyć ryzyko rozwoju otyłości. Okazuje się więc, że jeżeli poziom chromu w organizmie zostanie utrzymany na właściwym poziomie, to metabolizm może znacząco przyśpieszyć, a to wspomoże odchudzanie.  Składnik ten nie jest również obojętny na metabolizm węglowodanów. Chrom bierze udział w regulacji poziomu insuliny, a dzięki temu zwiększa ilość glukozy w mięśniach. To przyczynia się do magazynowania się większej ilości glikogenu w mięśniach, a ma to wpływ na wydajność podczas aktywności fizycznej. Dodatkowo spożywanie tego pierwiastka może nam pomóc, jeżeli w czasie diety mamy problemy z niepohamowanym apetytem na słodycze. Jest to możliwe, ponieważ chrom utrzymuje poziom cukru na właściwym poziomie, a dzięki temu mamy większą kontrolę nad apetytem.

Okazuje się jednak, że chrom nie jest cudownym środkiem, który pomoże nam uzyskać wymarzoną, szczupłą sylwetkę. Co prawda pierwiastek ten sprawia, że łatwiej jest nam zahamować uporczywy apetyt na słodkie, jednak jeżeli nie mamy silnej woli i z przyzwyczajenia sięgamy po słodkie przekąski, to nawet chrom nie jest nam w stanie pomóc. Dodatkowo trzeba pamiętać, że nie istnieje żaden cudowny suplement diety, który może pomóc nam zrzucić zbędne kilogramy, jeżeli nie zaczniemy od zmiany nawyków żywieniowych.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Odchudzanie

Wpływ genów i bakterii na nadwagę

RedakcjaLipiec 3, 2019

Ćwiczenia, jako sposób na walkę z niechcianymi boczkami

KlaudiaCzerwiec 12, 2019

Poradnik redukowana tkanki tłuszczowej

KlaudiaMaj 21, 2019

Domowy trening na spalanie tkanki tłuszczowej

KlaudiaMaj 19, 2019

Jak białko wpływa na odchudzanie?

KlaudiaMaj 12, 2019

Czy basen, jest sposobem na odchudzanie?

MonikaKwiecień 11, 2019
Tłuszcz wisceralny, tłuszcz wewnętrzny, otyłość brzuszna

Tłuszcz trzewny i podskórny: dlaczego zbyt niski poziom tłuszczu jest niezdrowy?

RedakcjaLuty 14, 2019

Ćwiczenia, które wspomagają odchudzanie

KlaudiaLuty 12, 2019

Adaptacje metaboliczne — co zrobić, gdy odchudzanie przestaje przynosić skutki?

Spalacze.plStyczeń 22, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone