Zdrowie

Dlaczego masz problemy z koncentracją?

Dlaczego masz problemy z koncentracją?

Dobra koncentracja i pamięć są nam potrzebne do wydajnej pracy i sprawnej nauki. Jednak obecnie zaburzenia koncentracji to częsty problem, który pojawia się nie tylko u osób młodszych, ale również dorosłych. Przyczyn zaburzenia koncentracji, jest wiele warto więc pamiętać, o tym, by zadbać o zdrowie układu nerwowego, który odpowiada między innymi za sprawność naszego mózgu. Do prawidłowej koncentracji konieczne jest również zadbanie o doskonałe warunki do pracy. Jeżeli o tym zapominasz, to często w pracy lub w czasie nauki nie jesteś w stanie skupić się na wykonywanym zadaniu, a nawet najdrobniejszy szmer jest w stanie cię rozproszyć i odciągnąć uwagę.

  1. Jesteś niedotleniony

Praca mózgu nie będzie prawidłowa, jeżeli organizm i układ nerwowy nie są prawidłowo dotlenione. Trzeba wiedzieć, że podczas pracy i nauki warto przebywać w pomieszczeniach z otwartym oknem. Dzięki temu organizm ma stały dostęp do tlenu, a to przyczyni się do sprawniejszej pracy mózgu, poprawienia pamięci i zwiększenia naszej zdolności do skupienia. Jeżeli jednak przebywamy w pomieszczeniach zamkniętych, a to tego w pokoju jest duszno i gorąca, to znacznie trudnej jest nam się skupić na wykonywanym zadaniu. Pojawić się może rozproszenie i trudności ze skupieniem się na jednej czynności.

Tak więc w czasie pracy i nauki warto zadbać o to, by organizm miał stały dostęp do tlenu. Wystarczy lekko uchylić okno, a jeżeli jest to możliwe, wyjdź na zewnątrz.

  1. Przemęczony organizm

Obecnie wiele osób nakłada na siebie zbyt wiele obowiązków, do tego pojawia się nadmierna aktywność fizyczna i przez to dochodzi do przemęczenia organizmu. Jeżeli pojawi się u ciebie uczucie zmęczenia, to koncentracja znacząco się zmniejsza i pojawia się problem ze skupieniem uwagi na dłużej. Do przemęczenia może dojść, jeżeli nie przesypiamy odpowiedniej  ilości godzin. Przez to zaburza się praca układu nerwowego, a mózg nie ma wystarczająco dużo czasu na regenerację.

  1. Nieprawidłowo się odżywiasz

Przywiązywanie uwagi do tego, jak się odżywiamy, jest bardzo ważne. Należy pamiętać, że dieta ma ogromny wpływ na pracę całego organizmu. Jeżeli nie dostarczamy do ustroju wszystkich niezbędnych składników, to pojawić się może wiele kłopotów zdrowotnych. Wiele witamin i minerałów, jest niezbędne do prawidłowej pracy mózgu, a więc do zachowania sprawności umysłowej, koncentracji i pamięci. W diecie na zdrowie mózgu nie może zabraknąć witamin z grupy B, kwasów tłuszczowych omega-3, witaminy A, witaminy D, a także węglowodanów. Te wszystkie składnik regulują pracę układu nerwowego i dostarczają składniki energetyczne do mózgu, które są niezbędne, by jego praca była prawidłowa.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Zdrowie

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024

Czy kreatyna jest bezpieczna? – skutki uboczne kreatyny

Julia Cichaczewska5 stycznia, 2024

Zdrowy styl życia – na czym polega i jak go prowadzić?

Julia Cichaczewska27 grudnia, 2023

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Poznaj korzyści płynących z regularnego uprawiania sportu

Julia Cichaczewska17 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

SIBO – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska13 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone