Trening

Dlaczego nie widzę efektów treningowych?

Dlaczego nie widzę efektów treningowych?

Każdy, kto uprawia sport czeka tylko na moment kiedy pojawią się pierwsze widoczne efekty. Niestety nie jest to takie proste i bywa tak, że ćwiczenia mogą trwać nawet kilka miesięcy, a efektów, jak nie było, tak nie ma. Trzeba również wiedzieć, że jak szybko widać efekty naszych starań zależy do naszego wieku. Wraz z wiekiem zmniejsza się tkanka mięśniowa w organizmie człowieka, więc jej rozbudowanie zająć może nieco dłużej niż u młodych osób.

Problem wiekowy

To prawda, im starsi jesteśmy tym trudniej będzie nam rozbudować masę mięśniową, ponieważ zwyczajnie mamy jej mniej. Do utraty masy mięśniowej dochodzi w organizmie każdego człowieka i jest to naturalny proces, który zachodzi wraz z wiekiem. Do tego procesu przyczynia się wiele czynników, jednak naukowcy wciąż nie wiedzą, co jest dokładną przyczyną tego procesu. Może okazać się, że wraz z wiekiem organizm wolniej przetrawia proteiny, przez co spowalniają procesy energetyczne, a także zmniejsza się liczba komórek nerwowych, co w konsekwencji skutkuje osłabieniem komunikacji miedzy układem nerwowym, a mięśniowym.

A jednak jest sposób, który może temu zapobiec. Zdaniem naukowców zagranicznych dobrym działanie zapobiegającym utracie masy mięśniowej, jest trening siłowy. Do tego treningu możemy wykorzystać swoje ciało, ale dobrym pomysłem jest wykorzystanie:

  • Sztangi,
  • Hantli,
  • Kettlebell

To sprawi, że nawet w podeszłym wieku będziesz w stanie wykonywać ćwiczenia nie czując przy tym dyskomfortu i nie sprawi ci to żadnego problemu.

Zła dieta

Może okazać się, że przyczyną problemów z efektywnością treningową, jest nieprawidłowa dieta. Dojść do tego może, jeżeli w organizmie brakuje cennych składników odżywczych, które dbają o zdrowie układu mięśniowo- szkieletowego. W codziennej diecie osób aktywnych fizycznie nie może zabraknąć takich składników, jak:

Jeżeli dojdzie do jakichkolwiek niedoborów, to pojawić się może problem z budowaniem masy mięśniowej, a mimo długotrwałych i regularnych treningów, nasza wytrzymałość się nie zmieni.

Nieprawidłowa regeneracja

Błędem początkujących sportowców, jest to, że narzucają oni na siebie za szybkie tempo. Niestety osiągnięcie sukcesu nie polega na przetrenowaniu organizmu, a o nauczeniu się  jego potrzeb. Tak więc trzeba wiedzieć, że każdy sportowiec, bez względu na to, jaką dyscyplinę preferuje musi dbać o regenerację. Bez niej organizm po ćwiczeniach nie będzie w stanie naprawiać uszkodzonych tkanek, a do doprowadzi do zmniejszenia się ich objętości, a także do kontuzji. Do pełnej regeneracji niezbędny jest:

  • Sen,
  • Aminokwasy,
  • Białka,
  • Odpoczynek dla mięśni,
  • Rozciąganie.
Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Trening

Jak nauczyć się pływać – porady ekspertów

MonikaKwiecień 14, 2019

Jak przygotować się do długiej trasy na rowerze?

Spalacze.plLuty 23, 2019

Motywacja do ćwiczeń na nowy rok

KlaudiaLuty 21, 2019

Jaki strój do biegania wybrać w chłodne dni?

MonikaLuty 20, 2019

Jak zapobiec kontuzjom w treningu siłowym?

Spalacze.plLuty 18, 2019

Jak zacząć ćwiczyć po świętach?

MonikaLuty 18, 2019

Jaki trening może wspomóc odchudzanie?

MonikaLuty 18, 2019

10 tys. kroków dziennie — czy warto podjąć wyzwanie?

Spalacze.plLuty 13, 2019

Najważniejsze zasady treningowe

MonikaStyczeń 25, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone