Trening

Dlaczego nie widzę efektów treningowych?

Dlaczego nie widzę efektów treningowych?

Każdy, kto uprawia sport czeka tylko na moment kiedy pojawią się pierwsze widoczne efekty. Niestety nie jest to takie proste i bywa tak, że ćwiczenia mogą trwać nawet kilka miesięcy, a efektów, jak nie było, tak nie ma. Trzeba również wiedzieć, że jak szybko widać efekty naszych starań zależy do naszego wieku. Wraz z wiekiem zmniejsza się tkanka mięśniowa w organizmie człowieka, więc jej rozbudowanie zająć może nieco dłużej niż u młodych osób.

Problem wiekowy

To prawda, im starsi jesteśmy tym trudniej będzie nam rozbudować masę mięśniową, ponieważ zwyczajnie mamy jej mniej. Do utraty masy mięśniowej dochodzi w organizmie każdego człowieka i jest to naturalny proces, który zachodzi wraz z wiekiem. Do tego procesu przyczynia się wiele czynników, jednak naukowcy wciąż nie wiedzą, co jest dokładną przyczyną tego procesu. Może okazać się, że wraz z wiekiem organizm wolniej przetrawia proteiny, przez co spowalniają procesy energetyczne, a także zmniejsza się liczba komórek nerwowych, co w konsekwencji skutkuje osłabieniem komunikacji miedzy układem nerwowym, a mięśniowym.

A jednak jest sposób, który może temu zapobiec. Zdaniem naukowców zagranicznych dobrym działanie zapobiegającym utracie masy mięśniowej, jest trening siłowy. Do tego treningu możemy wykorzystać swoje ciało, ale dobrym pomysłem jest wykorzystanie:

  • Sztangi,
  • Hantli,
  • Kettlebell

To sprawi, że nawet w podeszłym wieku będziesz w stanie wykonywać ćwiczenia nie czując przy tym dyskomfortu i nie sprawi ci to żadnego problemu.

Zła dieta

Może okazać się, że przyczyną problemów z efektywnością treningową, jest nieprawidłowa dieta. Dojść do tego może, jeżeli w organizmie brakuje cennych składników odżywczych, które dbają o zdrowie układu mięśniowo- szkieletowego. W codziennej diecie osób aktywnych fizycznie nie może zabraknąć takich składników, jak:

Jeżeli dojdzie do jakichkolwiek niedoborów, to pojawić się może problem z budowaniem masy mięśniowej, a mimo długotrwałych i regularnych treningów, nasza wytrzymałość się nie zmieni.

Nieprawidłowa regeneracja

Błędem początkujących sportowców, jest to, że narzucają oni na siebie za szybkie tempo. Niestety osiągnięcie sukcesu nie polega na przetrenowaniu organizmu, a o nauczeniu się  jego potrzeb. Tak więc trzeba wiedzieć, że każdy sportowiec, bez względu na to, jaką dyscyplinę preferuje musi dbać o regenerację. Bez niej organizm po ćwiczeniach nie będzie w stanie naprawiać uszkodzonych tkanek, a do doprowadzi do zmniejszenia się ich objętości, a także do kontuzji. Do pełnej regeneracji niezbędny jest:

  • Sen,
  • Aminokwasy,
  • Białka,
  • Odpoczynek dla mięśni,
  • Rozciąganie.
Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Trening

Zmniejszanie rozmiaru piersi podczas odchudzania

RedakcjaStyczeń 9, 2021

Masowanie: Definicja, sposób i bezpieczeństwo

SylwiaPaździernik 30, 2020

Mity na temat robienia brzuszków

KlaudiaSierpień 14, 2020

Silne mięśnie mogą wspierać układ odpornościowy

SylwiaLipiec 7, 2020

Trening cardio

RedakcjaCzerwiec 30, 2020

Czy możesz schudnąć, chodząc godzinę dziennie?

SylwiaCzerwiec 8, 2020

Odpoczynek po treningu – jak powinien wyglądać?

KlaudiaCzerwiec 4, 2020

Ćwiczenia wyszczuplające nogi

KlaudiaMaj 4, 2020

Porady dla opornych, czyli jak nie zrezygnować z treningu? 

MonikaKwiecień 24, 2020

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone