Uroda

Dlaczego nie wolno wstydzić się swojej wagi?

Dlaczego nie wolno wstydzić się swojej wagi?

Wiele osób wstydzi się swojej wagi. Nadwaga, czy otyłość nie jest akceptowana w naszym społeczeństwie. Wiele osób krytykuje nadwagę i otyłość, a osoby, które borykają się z tym problemem często nie akceptują siebie i wstydzą się swojej sylwetki. Czy są ku temu powody? Dziś sprawdzimy dlaczego nie warto wstydzić się swojej wagi.

To nie zawsze zależy od ciebie

Nie wszystkie osoby otyłe i z nadwagą same doprowadziły się do takiego stanu. Otyłość nie zawsze spowodowana jest lenistwem i nieodpowiednią dietą. U niektórych osób problemy z otyłością i nadwagą jest winą genów. To osoby, które mają w rodzinie kogoś otyłego są bardziej narażone na występowanie tej właśnie przypadłości. Pamiętaj więc, że osoba, którą mijasz na ulicy nie koniecznie jest otyła przez to, że sama się doprowadziła do takiego stanu, a w większości jest to spowodowane predyspozycją genetyczną.

Problemy hormonalne nie ułatwiają odchudzania

O tym również musimy pamiętać. Jeśli masz problem z nadwagą mimo tego, że stosujesz się do zaleceń dietetyków, prowadzisz zdrową dietę i prowadzisz aktywny tryb życia, to przyczyną otyłości mogą być problemy hormonalne. Warto w takiej sytuacji udać się na badania hormonalne, by określić, czy to właśnie zaburzenia pracy układu hormonalnego są przyczyną problemów z nadwagą. Ten problem pojawia się najczęściej u osób, które mają problemy z tarczycą. Przez chorobę tarczycy wiele osób ma nadwagę i niestety nie są w stanie niczego z tym zrobić.

Leki hormonalne i inne

Często zapominamy, że leki mogą przyczyniać się do zwiększenia masy ciała. Problem ten najczęściej spotykany jest u kobiet, które zdecydowały się na antykoncepcję hormonalną. W wielu kobiet pojawiają się problemy z nadwagą zaraz po tym, jak zaczynają spożywać tabletki antykoncepcyjne. Przyczyną jest dobranie nieodpowiedniej kuracji. Jeśli lekarz źle dobierze antykoncepcje, to pojawiać się mogą nie tylko problemy z nadwagą, ale również cerą, samopoczuciem, a także zdrowiem. Jeśli ten problem pojawił się u ciebie, to koniecznie udaj się do lekarza, by dobrał on dla ciebie inny rodzaj tabletek, które nie będą wywoływać takich skutków ubocznych.

Zaakceptuj siebie

Nie każdy z nas może być szczupły, czy chudy. Nie każdemu podobają się szczupłe osoby. Są mężczyźni i kobiety, którym podobają się partnerzy, którzy mają nieco więcej ciałka. Tak więc nie przejmuj się tym, że jesteś większy niż inni. Dopóki twoja waga nie jest szkodliwa dla twojego zdrowia, nie masz się czym przejmować. Akceptuj siebie takiego jakim jesteś, a dzięki temu inni również cię zaakceptują. Pamiętaj również, że wszyscy widzą cię tak samo jak ty widzisz siebie. Więc jeśli będziesz mówić sam o sobie, że masz nadwagę lub, że jesteś za chudy, to inni również będą widzieć cię właśnie w taki sposób.

Jesteś sobą – nie porównuj siebie do innych

Jeśli porównujesz siebie do innych, to sposób katastrofę. Każdy z nas znajdzie osoby, które są ładniejsze i lepsze od nas. Jednak nie warto szukać takich osób. Ty jesteś sobą, masz swoją wagę i powinieneś porównywać się tylko do siebie.

 

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Uroda

Suplementy diety a uroda – czy warto stosować

Julia Cichaczewska7 grudnia, 2023

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcja18 października, 2021

Zmniejszanie rozmiaru piersi podczas odchudzania

Redakcja9 czerwca, 2021

Do czego używać oleju kokosowego?

Klaudia20 października, 2020

Czy możesz schudnąć, chodząc godzinę dziennie?

Sylwia8 czerwca, 2020

Piękna, zadbana cera

Sylwia9 grudnia, 2019

Kwasy omega-3 dla zdrowia skóry

Monika11 września, 2019

Jak zregenerować włosy po zimie?

Monika17 kwietnia, 2019

Jak regenerować skórę po zimie?

Monika14 kwietnia, 2019

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone