Trening

Dlaczego warto jeździć na rolkach

Dlaczego warto jeździć na rolkach

Jeśli zastanawiasz się, czy warto jeździć na rolkach, to dziś poznasz odpowiedź. Jazda na rolkach, jest jednym z najzdrowszych i przyjemnych sportów dla kobiet i mężczyzn. Nie ma lepszych ćwiczeń na wzmocnienie i wyrobienie mięśni nóg i pośladków. To również sport podczas, którego szybko spalisz zbędny tłuszczyk, ponieważ przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Koniecznie poznaj powody, dla których warto jeździć na rolkach.

Spalanie tkanki tłuszczowej

Jeśli szukasz sposobu na efektowne i szybkie spalanie tkanki tłuszczowej, to warto zapoznać się z rolkami. Jeżdżenie na rolka spala tkankę tłuszczową, tak skutecznie jak bieganie. Podczas godziny jeżdżenia na rolkach możesz spalić nawet do 700 kalorii. Jeśli będziesz ćwiczyć regularnie, przynajmniej dwa razy w tygodniu, to szybko zauważysz efekty spalania tkanki tłuszczowej. Pamiętaj jednak, by podczas jazdy utrzymać regularne tempo, by odchudzanie było efektowne. Poruszaj się w tempie odpowiednim dla siebie. Tętno nie powinno być większe niż 130 uderzeń na minutę.

Poprawa kondycji

Jazda na rolkach poprawa naszą kondycję, a to wszystko dzięki temu, że jest to sport aerobowy, czyli kardio. Taki wysiłek fizyczny, wzmacnia serce oraz wpływa na układ krążenia poprawiając jego funkcjonowanie. Dzięki wzmocnieniu serca, lepiej ono pompuje krem, co sprawia, że tlen szybciej i efektowniej trafia do wszystkich tkanek w organizmie. To jeżdżenie na rolkach sprawia, że praca serca jest wzmocniona, co pozytywnie wpływa na naszą kondycję.

Modelowanie mięśni nóg i pośladków

Jeśli marzą ci się pięknie wymodelowane pośladki i nogi, to koniecznie kup rolki i zacznij na nich jeździć. Podczas jazdy na rolkach angażują się wszystkie większe grupy mięśniowe. Najbardziej zaangażowane są mięśnie nóg, szczególnie czworogłowe i mięśnie pośladków. Już po kilku rundach zauważysz efekty jazdy na rolkach. Pośladki staną się jędrne, a uda i łydki będą smuklejsze. Jednak jazda na rolkach wpływa nie tylko  na dolne partie mięśni, ale również wzmacnia mięśnie brzucha i grzbietu.

Dotlenienie organizmu

Znacznie lepiej się ćwiczy na świeżym powietrzu niż w zamkniętych pomieszczeniach. Dlatego właśnie warto wybrać jeżdżenie na rolkach. Podczas takich ćwiczeni jesteśmy bardziej odtlenieni, dzięki czemu nie męczymy się tak szybko i mamy więcej siły na dłuższe i efektowniejsze treningi. Podczas ćwiczeń w zamkniętych pomieszczeniach często czujemy się ospali i zmęczeni, a jazda na rolkach obywa się na otwartej przestrzeni, dzięki czemu mamy znacznie więcej energii. A przy okazji możesz zwiedzić parę ciekawych miejsc.

Nie obciąża stawów

Podczas biegania często cierpią stawy. Nieodpowiednia powierzchnia podłoża, czy źle dobrane buty sprawiają, że zwiększa się ciężar spadający na stawy. Tego problemu nie ma jeśli zdecydujemy się na jazdę na rolkach. Podczas jazdy na rolkach nasze ruchy są stabilne i płynne, dzięki czemu nie nakładany jest ciężar na kręgosłup, czy kolana tak jak podczas biegania.

Redukuje stres

To taka jak z bieganiem, wiele osób sądzi, że bieganie pomaga uwolnić umysł od problemów. Tak samo jest z jazdą na rolkach. Jeśli masz ciężki dzień w pracy, czy szkole, to w wolnym czasie wybierz się na przejażdżkę na rolkach. Możesz zdecydować się na szybką jazdę lub powolny przejazd. Bez względu na to jakim tempem będziesz się poruszać, jazda na rolkach cię odpręży i korzystnie wpływanie na twój nastrój oraz zdrowie.

Rolki to środek transportu

Jeśli chcesz na rolkach możesz poruszać się gdzie tylko chcesz. Wybieraj jednak tylko drogi asfaltowe i chodniki, ponieważ jazda na drogach piaszczystych może zepsuć rolki. Jeśli tylko pogoda jest odpowiednia możesz wybrać się do sklepu na rolkach. Możesz również poruszać się na rolkach do szkoły, czy pracy. W plecaku lub w torbie schowaj buty, które założysz kiedy dotrzesz do celu. Taka przejażdżka jest zdrowsza niż jazda autobusem, czy samochodem, a poruszać się będziesz szybciej niż na piechotę.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trening

More in Trening

Jak budować masę mięśniową?

Julia Cichaczewska2 lutego, 2024

Jakie czynności spalają najwięcej kalorii?

Julia Cichaczewska24 stycznia, 2024

Ćwiczenia na odchudzanie – jakie są najlepsze?

Julia Cichaczewska19 grudnia, 2023

Pierwszy raz w siłowni – przewodnik dla początkujących

Julia Cichaczewska24 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

Trening HIIT – klucz do szybkich efektów czy modny trend?

Julia Cichaczewska20 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Kobiety a trening siłowy – przełamując mity, budując siłę i pewność siebie

spalacze9 maja, 2023

Optymalizacja treningu: Jak uzyskać lepsze rezultaty i uniknąć kontuzji

spalacze14 kwietnia, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone