Dietetyka i zdrowe odżywianie

Dlaczego warto pić kawę – plusy i minusy

Dlaczego warto pić kawę – plusy i minusy

Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na całym świecie. Jest tysiące jej zwolenników, którzy są zdania, że jest to napój o wielu właściwościach prozdrowotnych, który ma korzystny wpływ na zdrowie. Są również osoby, które uważają, że kawa ma właściwości uzależniające i dodatkowo negatywnie wpływa na wygląd zębów, ponieważ przebarwia szkliwo. Jaka jest prawda na temat kawy? Czy warto ją pić, a jeśli tak to dlaczego?

Kawa wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej

O tym powinna wiedzieć każda osoba, która przechodzi na dietę i ma problem z nadmierną tkaną tłuszczową. Kofeina, czyli główny składnik kawy znajduje się w niemal wszystkich suplementach diety na odchudzanie. Na temat działania odchudzającego kawy przeprowadzono wiele badań naukowych. Jedne z nich wykazały, że regularnie spożywanie kofeiny sprawia, że tempo przemiany materii zaczyna się zwiększać nawet o 25 procent, a także kofeina przyczynia się do przyśpieszenia procesu spalania tkanki tłuszczowej. Jednak, by kawa miała takie działanie, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Do czarnego napoju nie powinno dodawać się cukru, słodzików, mleka, czy śmietanki. Takie dodatki to bomby kaloryczne i sprawiają, że kawa traci swoje odchudzające właściwości. Jeśli jednak pozbędziesz się tych kalorycznych i słodkich wspomagaczy, to picie kawy na pewno pomoże ci utrzymać lub uzyskać szczupłą sylwetkę.

Kawa na zmniejszenie bólu mięśni u sportowców

Każdy sportowiec i osoba aktywna fizycznie zdaje sobie sprawę, że po niektórych ćwiczeniach pojawić się może ból mięśni, który uniemożliwia wykonywanie kolejnego treningu. Zakwasy w mięśniach zdarzają się niemal u każdego z nas. Jednak okazuje się, że jest na nie świetny sposób, który może nie tylko zmniejszyć ból, ale nawet zmniejszyć ryzyko pojawienia się go. To właśnie kawa ma takie niepowtarzalne właściwości. O tym jej działaniu mówią naukowcy z Uniwersytetu w Georgii. Wykazali oni, że tylko 2 kubki kawy dziennie mogą przyczynić się do zmniejszenia bólu mięśni nawet o 50 procent. Okazuje się więc, że kawa ma silniejsze działanie niż leki przeciwbólowe, które zmniejszają ból o 20-30 procent.

Kawa zawiera wiele antyoksydantów

Nie trzeba szukać daleko, by dowiedzieć się, że picie kawy daje wiele korzyści dla każdego z nas. O tym przekonują nas naukowcy. Wiele badań wykazało, że w ziarnach kawy, tych nieprzetworzonych znajduje się aż 1000 antyoksydantów. To więc oznacza, że kawa ma cenniejszy skład od zielonej herbaty, czy nawet suszonego kakao, a przecież są to produkty, które słyną ze swojego składu bogatego w przeciwutleniacze. Trzeba wiedzieć, że przeciwutleniacze są sennymi składnikami, które są niezbędne dla zdrowia człowieka. Niwelują one wolne rodniki, a także wspomagają ich wydalanie.

Kawa dba o naszą wątrobę

Dla wielu osób jest to nowość, ale prawda jest taka, że picie kawy ma doskonały wpływ na pracę wątroby. Okazuje się, że picie tego aromatycznego napoju może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka rozwoju nowotworów, a także wielu chorób.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dietetyka i zdrowe odżywianie

More in Dietetyka i zdrowe odżywianie

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcjawrzesień 23, 2021

Czym jest deficyt kaloryczny i jak go obliczyć?

Spalacze.plwrzesień 9, 2021

Grzyby nootropowe do kawy

Redakcjawrzesień 1, 2021

Przepisy na posiłki z odżywki białkowej

Monikaczerwiec 17, 2021

Czasowa głodówka: Co to takiego? Czy warto spróbować?

Sylwiaczerwiec 16, 2021

Dietetyczne sosy – sosy zero kalorii

Redakcjaczerwiec 15, 2021

Ile kalorii spalasz w ciągu dnia?

Klaudiaczerwiec 14, 2021

Drugie śniadanie – najlepsze przepisy

Redakcjaczerwiec 2, 2021

Nieszczelne jelito co to? Objawy i leczenie.

spalaczemaj 7, 2021

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone