Suplementy i odżywki

Dlaczego warto stosować odżywki białkowe

Dlaczego warto stosować odżywki białkowe

 

Odżywki białkowe są produktem przeznaczonym dla osób aktywnych fizycznie i przede wszystkim dla sportowców. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów odżywek białkowych, jednak za numer jeden uznaje się białko serwatki. Jest to odżywka, którą mogą stosować osoby, które chcą rozbudować masę mięśniową lub ci, którzy chcą zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej. Dziś dowiemy się jak stosować odżywki białkowe, czy jest to potrzebne oraz jakie mogą wystąpić skutki uboczne po ich spożyciu.

Jakie jest zastosowanie odżywek białkowych

To nie tylko sportowcy i osoby aktywne fizycznie powinny zdać o uzupełnienie diety w białko. Każdy z nas go potrzebuje. Białko, które spożywamy jest jednym z największych źródeł aminokwasów, a są one niezbędne do rozwoju i wzrostu wszystkich tkanek w całym organizmie. A dodatkowo białko jest niezbędnym produktem do budowy ważnych cząsteczek takich jak hormony, czy DNA. Osoby, które są mało aktywne potrzebują codziennie przyjmować 1,5 grama białka na jeden kilogram masy ciała. Jest to tak minimalna ilość, ponieważ tkanka mięśniowa nie jest prawie w ogóle obciążona i nie dochodzi do jej częstego uszkodzenia. Sportowcy i osoby aktywne fizycznie powinny spożywać znaczenie więcej białka, ponieważ zapotrzebowanie na białko wzrasta wraz z wysiłkiem fizycznym. Sportowcy powinni spożywać 4 gramy białka na kilogram masy ciała w ciągu doby. Dobrym rozwiązaniem jest spożywanie produktów, które zwierają białko. Niestety w wielu z nich znajdują się również tłuszcze i węglowodany. A jeśli zjemy ich zbyt dużo, że nie przekształcą się one w mięśnie, a w tkankę tłuszczową. Warto więc włączyć do diety odżywki białkowe, jednak białko nie powinno być dostarczane jedynie za ich pośrednictwem. Najlepiej połączyć naturalne źródła białka i te z odżywki białkowej.

Jak wybrać najlepszą odżywkę białkową

W dzisiejszych czasach może pojawić się trudność w wyborze odpowiedniego dla nas suplementu. Na rynku dostępne jest wiele rodzajów odżywek białkowych od różnych producentów. Mamy więc w czym wybierać, jednak pojawia się problem, jak wybrać najlepszą? Podczas wybierania musisz pamiętać, by sprawdzić najważniejsze kryteria, które powinna spełniać każda odżywka białkowa. A jakie są to kryteria?

  • Aminokwasy – w każdej odżywcze białkowej powinny znaleźć się aminokwasy. Należą do nich walona, lizyna, izoleucyna, treonina. One powinny znajdować się w składzie odżywki białkowej, ponieważ są to składniki niezbędne dla organizmu, których sam nie może wytworzyć i to musimy mu je dostarczyć wraz z pożywieniem.
  • Przyswajalność – najlepiej przyswajalnym białkiem jest białko serwatkowe. Wchłania się ono najszybciej, a dodatkowo wspomaga proces spalania tkanki tłuszczowej.
  • Cena – przy wyborze odżywki białkowej nie warto zwracać uwagi na cenę. To, że wybierzemy drogi produkt, nie oznacza, że jest to produkt dobrej jakości. Najlepiej dobrze sprawdzić skład odżywki białkowej i to pomoże nam wybrać tą najlepszą.

Jakie korzyści wynikają ze stosowania odżywek białkowych?

Odżywki białkowe w swoim składzie mają wiele aminokwasów BCAA, a są one niezbędnym składnikiem dla osób, które chcą rozbudować swoją masę mięśniową lub zmniejszyć tkankę tłuszczową. A dodatkowym plusem z korzystania z odżywek białkowych, jest to, że zwiększają one poziom glutationu, który uważany jest za jedne z najsilniejszych aminokwasów. A co więcej białko serwatkowe ma pozytywny wpływ na układ odpornościowy. Zwiększa on zdolność organizmu do zwalczania czynników zewnętrznych. A dodatkowo może pomóc zmniejszyć ilość cholesterolu we krwi. Dzięki spożywaniu odżywek białkowych poprawia się jakość tkanki mięśniowej, a proces redukcji tkanek tłuszczowych znacząco wzrasta. Kolejnym plusem jest to, że zwiększają one naszą wytrzymałość, dzięki czemu mamy więcej energii i siły na dłuższe i efektowniejsze treningi. Konieczna jest również obecność odżywek białkowych jeśli chcemy zadbać o regenerację mięśni.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Suplementy i odżywki

More in Suplementy i odżywki

Czy warto stosować spalacze tłuszczu?

Julia Cichaczewska6 lutego, 2024

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024
witamina d3 jesienią i zimą

Witamina D3 – musisz o niej pamiętać!

spalacze23 września, 2021
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalacze18 września, 2021

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2021

spalacze6 czerwca, 2021

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalacze6 maja, 2021

Ashwagandha – dlaczego warto stosować adaptogeny?

Milena9 kwietnia, 2021

T5 – Zion Labs czyli spalacz wysokiego ryzyka

spalacze7 kwietnia, 2021

Kapsaicyna – naturalny spalacz tłuszczu. W czym znajdziemy kapsaicynę?

Spalacze.pl10 marca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone