Zdrowie

Domowa pielęgnacja paznokci

Domowa pielęgnacja paznokci

Codziennie myjemy zęby, czeszemy włosy i dbamy o naszą cerę. Jednak o paznokciach zapomina wiele osób i nie zdaje sobie sprawy, że ich kondycja zależy do tego, w jaki sposób je pielęgnujemy i odżywiamy. Paznokcie potrzebują zabiegów kosmetycznych i odpowiedniego odżywienia, by mogły one rozwijać się w prawidłowy sposób. Jeśli tego im nie zapewnimy, to płytka paznokcia bardzo szybko zacznie się niszczyć, rozdwajać i łamać. Zaczną się pojawiać liczne przebarwienia i białe plamki, które świadczą o nieprawidłowej pielęgnacji, a także o niedoborach witamin i minerałów.

Warto wiedzieć, że domowa pielęgnacja paznokci jest bardzo skuteczna w odżywianiu i odnawianiu płytki. Nie trzeba wiele, by paznokcie na nowo stały się mocne, długie i zdrowe. Koniecznie zapoznaj się z zasadami domowej pielęgnacji.

Rób maseczki na paznokcie

Kobiety kilka razy w tygodniu mogą robić maseczki na twarz lub włosy, a jednak nie często decydują się na zrobienie tego rodzaju zabiegu na paznokciach. Jest to błąd, jest wiele maseczek domowych i drogeryjnych, które mogą nawilżyć, odżywić i zregenerować płytkę. Robienie maseczek może w prosty sposób poprawić wygląd płytki paznokcia i przyczynić się do znaczącej poprawy jej kondycji. Najlepiej wykonywać maseczki trzy razy w tygodniu. Trzeba jednak pamiętać o regularności, tylko dzięki niej maseczki będą miały wpływ na wygląd i kondycje paznokci.

Pamiętaj o nawilżaniu

Wiele osób zapomina, że paznokcie tak samo, jak skóra potrzebują odpowiedniego nawilżenia. Konieczne jest więc zastosowanie kremów. Kiedy używamy krem do, rąk warto nakładać je również na paznokcie. Wystarczy wetrzeć krem dokładnie w płytkę paznokcia i taki zabieg będzie doskonale nawilżał.

Odżywianie paznokci to podstawa

Maseczki i kremy to jednak nie wszystko. Warto również pamiętać, że konieczne jest odpowiednie odżywienie paznokci. Tak więc należy zadbać o dobrze zbilansowaną dietę, która będzie miała wpływ na budowę i wygląd paznokci. W codziennej diecie nie może zabraknąć takich składników jak:

Wysuszenie paznokci

Kiedy myjemy naczynia lub bierzemy kąpiel, paznokcie mają kontakt z wodą. Przez to zaczynają one mięknąć i stają się słabe i bardziej narażone na uszkodzenia. Warto więc pamiętać, by podczas zmywania naczyń, czy sprzątania zakładać na dłonie rękawiczki, które będą chronić paznokcie przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Należy również po umyciu dłoni lub po kąpieli dokładnie wysuszyć paznokcie. Wilgoć może przyczyniać się do rozwoju drobnoustrojów, które sprawiają, że rozwijać się mogą różnego rodzaju schorzenia paznokci dodatkowo po każdym myciu dłoni i kąpieli można nakładać na paznokcie krem odżywiający.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zdrowie

More in Zdrowie

Sprawność fizyczna i sprawność seksualna – czy to się wyklucza?

KlaudiaStyczeń 13, 2019

Jak zadbać o pamięć bez leków?

KlaudiaStyczeń 8, 2019

Jak poprawić pamięć u dzieci?

KlaudiaStyczeń 7, 2019

Jakich rzeczy unikać, by mieć lepszą pamięć

KlaudiaStyczeń 5, 2019

Co zrobić, kiedy pojawiają się problemy z pamięcią

KlaudiaStyczeń 3, 2019

Marchewki i jabłka w diecie redukcyjnej

RedakcjaStyczeń 2, 2019

Co pogarsza pamięć? – uważaj na to co robisz

KlaudiaStyczeń 2, 2019

Choroby paznokci – jak leczyć

KlaudiaStyczeń 2, 2019

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalaczeGrudzień 27, 2018

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone