Dietetyka i zdrowe odżywianie

Domowe sposoby na odciski

Domowe sposoby na odciski

Kiedy na stopie lub na dłoni pojawi się odcisk, to niestety utrudnia nam to normalne funkcjonowanie. Do powstawania odcisku najczęściej dochodzi przez zakładanie niewłaściwego, źle dobranego obuwia. Skóra zostaje napięta i nakładany jest na nią nadmierny ucisk. Jeżeli chcemy w szybkim tempie pozbyć się odcisków, to warto skorzystać z domowych sposobów, które sprawią, że zgrubiona skóra ulegnie zmiękczeniu.

Jak powstają odciski?

Na początek warto wyjaśnić sobie, jak powstają odciski na skórze. To nie jest jedynie defekt kosmetyczny, odciski mogą wywołać ogromny dyskomfort, a nawet ból,  który utrudnia nam wykonywanie podstawowych czynności. Zgrubienia, które powstają na skórze są tak zwaną reakcją obronną naszego organizmu. Zadaniem tej reakcji, jest pozbycie się uszkodzonej tkanki. Może dojść do pojawienia się rdzenia w środku zgrubienia, może on sięgać naprawdę głęboko, a doprowadza on do pieczenia i ostrego bólu. Powstawanie odcisków nie zawsze jest naszą winą. Może to być uwarunkowane genetycznie, a także nieprawidłową postawą ciał, chodzeniem, nadwagą, a także wieloma innymi czynnikami.

Jak w domowy sposób leczyć odciski?

Jeżeli na skórze pojawiają się odciski, to warto wiedzieć, jakie są domowe sposoby na ich leczenie i przyśpieszenie gojenia. Ich celem jest zmiękczenie naskórka, a także ułatwienie usunięcia go. Jak więc usunąć odcisk?

  • Odciski bardzo często pojawiają się na naszych stopach. Tak więc podstawą jest noszenie dobrze dobranego obuwia. Lepiej dobrać idealne buty, które są wygodne i nie są za ciasne, czy też za luźne na nasze stopy. U kobiet warto pamiętać, by unikać chodzenia w szpilkach na długie dystanse,
  • Usuwanie odcisków i przyśpieszenie ich gojenia może odbyć się przy pomocy odpowiedniej pielęgnacji skóry. Przy odciskach warto zadbać o to, by skóra zawsze była prawidłowo nawilżona.
  • Warto złuszczać naskórek, dzięki czemu szybciej usuniemy odcisk i dodatkowo zapobiegniemy nagromadzeniu się zrogowaciałego naskórka.
  • Raz na tydzień możemy moczyć stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem soli do kąpieli, która doskonale zmiękcza naskórek, a dzięki temu łatwiej będzie nam usunąć odcisk przy pomocy pumeksu. Do pielęgnacji odcisku można używać naturalnych ziół ( rumianku, witaminy A, kwasy salicylowego)
  • Doskonale sprawdzają się plastry na odciski, a mają one skuteczne działanie, ponieważ bogate są w składniki, które pomagają pielęgnować i usunąć ze skóry odciski.
  • Domowym sposobem na odciski, jest również robienie okładów z czosnku, cytryny i soku z aloesu.
  • Dobrze sprawdzi się również robienie okładów z mieszanki aspiryny rozrobionej w wodzie. Powstałą pastę można nałożyć na zgrubienie na skórze i zostawić ją na dwadzieścia minut.
  • W drogeriach można znaleźć złuszczające skarpetki, które również skutecznie pomagają nam pozbyć się odcisków.
Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dietetyka i zdrowe odżywianie

More in Dietetyka i zdrowe odżywianie

Czy warto jeść truskawki?

KlaudiaCzerwiec 11, 2019

Co trzeba jeść podczas długiego i krótkiego treningu?

KlaudiaCzerwiec 10, 2019

Co jeść, by  przybrać  na wadze?

KlaudiaCzerwiec 8, 2019

Len – właściwości, zastosowanie i wartości

MonikaMaj 26, 2019

Bób – działanie i właściwości

MonikaMaj 25, 2019

Skrobia – gdzie występuje i jakie ma właściwości?

MonikaMaj 24, 2019

Białka jaj – aminokwasy dla sportowców

MonikaMaj 24, 2019

Mleko sojowe – skład, wartości i zastosowanie

MonikaMaj 23, 2019

Gluten- kiedy jest szkodliwy dla zdrowia?

MonikaMaj 23, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone