Dietetyka i zdrowe odżywianie

Domowe sposoby na odciski

Domowe sposoby na odciski

Kiedy na stopie lub na dłoni pojawi się odcisk, to niestety utrudnia nam to normalne funkcjonowanie. Do powstawania odcisku najczęściej dochodzi przez zakładanie niewłaściwego, źle dobranego obuwia. Skóra zostaje napięta i nakładany jest na nią nadmierny ucisk. Jeżeli chcemy w szybkim tempie pozbyć się odcisków, to warto skorzystać z domowych sposobów, które sprawią, że zgrubiona skóra ulegnie zmiękczeniu.

Jak powstają odciski?

Na początek warto wyjaśnić sobie, jak powstają odciski na skórze. To nie jest jedynie defekt kosmetyczny, odciski mogą wywołać ogromny dyskomfort, a nawet ból,  który utrudnia nam wykonywanie podstawowych czynności. Zgrubienia, które powstają na skórze są tak zwaną reakcją obronną naszego organizmu. Zadaniem tej reakcji, jest pozbycie się uszkodzonej tkanki. Może dojść do pojawienia się rdzenia w środku zgrubienia, może on sięgać naprawdę głęboko, a doprowadza on do pieczenia i ostrego bólu. Powstawanie odcisków nie zawsze jest naszą winą. Może to być uwarunkowane genetycznie, a także nieprawidłową postawą ciał, chodzeniem, nadwagą, a także wieloma innymi czynnikami.

Jak w domowy sposób leczyć odciski?

Jeżeli na skórze pojawiają się odciski, to warto wiedzieć, jakie są domowe sposoby na ich leczenie i przyśpieszenie gojenia. Ich celem jest zmiękczenie naskórka, a także ułatwienie usunięcia go. Jak więc usunąć odcisk?

  • Odciski bardzo często pojawiają się na naszych stopach. Tak więc podstawą jest noszenie dobrze dobranego obuwia. Lepiej dobrać idealne buty, które są wygodne i nie są za ciasne, czy też za luźne na nasze stopy. U kobiet warto pamiętać, by unikać chodzenia w szpilkach na długie dystanse,
  • Usuwanie odcisków i przyśpieszenie ich gojenia może odbyć się przy pomocy odpowiedniej pielęgnacji skóry. Przy odciskach warto zadbać o to, by skóra zawsze była prawidłowo nawilżona.
  • Warto złuszczać naskórek, dzięki czemu szybciej usuniemy odcisk i dodatkowo zapobiegniemy nagromadzeniu się zrogowaciałego naskórka.
  • Raz na tydzień możemy moczyć stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem soli do kąpieli, która doskonale zmiękcza naskórek, a dzięki temu łatwiej będzie nam usunąć odcisk przy pomocy pumeksu. Do pielęgnacji odcisku można używać naturalnych ziół ( rumianku, witaminy A, kwasy salicylowego)
  • Doskonale sprawdzają się plastry na odciski, a mają one skuteczne działanie, ponieważ bogate są w składniki, które pomagają pielęgnować i usunąć ze skóry odciski.
  • Domowym sposobem na odciski, jest również robienie okładów z czosnku, cytryny i soku z aloesu.
  • Dobrze sprawdzi się również robienie okładów z mieszanki aspiryny rozrobionej w wodzie. Powstałą pastę można nałożyć na zgrubienie na skórze i zostawić ją na dwadzieścia minut.
  • W drogeriach można znaleźć złuszczające skarpetki, które również skutecznie pomagają nam pozbyć się odcisków.
Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dietetyka i zdrowe odżywianie

More in Dietetyka i zdrowe odżywianie

Jak budować masę mięśniową?

Julia Cichaczewska2 lutego, 2024

Dieta IF – czym jest Intermittent Fasting?

Julia Cichaczewska18 stycznia, 2024

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Jak poprawić działanie spalaczy tłuszczu? – praktyczne wskazówki

Julia Cichaczewska3 listopada, 2023

Dieta bogata w białko – zalety i wady

Spalacze.pl3 października, 2023

Naturalne spalacze tłuszczu – Jakie produkty mogą wspomagać proces spalania tłuszczu?

Julia Cichaczewska22 września, 2023

Zdrowe odżywianie: klucz do sukcesu – porady dietetyczne, nowości

spalacze11 kwietnia, 2023

Zdrowe zamienniki słodyczy – sprawdź czym zastąpić słodycze

spalacze29 marca, 2023

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcja23 września, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone