Suplementacja

Działanie BCAA i EAA – co jest lepsze?

Działanie BCAA i EAA – co jest lepsze?

Na rynku suplementów diety, jednymi z najpopularniejszych preparatów są aminokwasy. Są to składniki odżywcze, które przyczyniają się do szybszej rozbudowy tkanki mięśniowej oraz wspomagają jej sprawniejszą regenerację po treningu. Jest wiele rodzajów aminokwasów dla sportowców. Najczęściej wybierane są aminokwasy BCAA rozgałęzione. Jednak pojawiają się także aminokwasy EAA. Jakie suplementy diety są więc najlepsze i po które najlepiej sięgać? O tym dowiemy się w poniższym artykule. Dowiemy się również, jakie działanie mają poszczególne aminokwasy na nasz organizm i kiedy najlepiej rozpocząć ich suplementację.

Aminokwasy BCAA – aminokwasy rozgałęzione

BCAA to jeden z najczęściej wybieranych suplementów diety przez sportowców. Jest to odżywka, z której korzystają nie tylko osoby, które są doświadczonymi sportowcami. Na spożywanie BCAA decydują się również początkujący sportowcy. W składzie tego preparatu znajdziemy:

  • Leucynę,
  • Walinę.
  • Izoleucynę

Są to aminokwasy o charakterze egzogennym, co oznacza, że nasz organizm nie jest w stanie ich samodzielnie wytworzyć. To  więc oznacza, że stają się one składnikami niezbędnymi w naszej codziennej diecie. Naszym obowiązkiem, jest dostarczanie tych składników odżywczych wraz z pokarmem lub przy pomocy suplementów diety takich jak BCAA. Na korzyść tego suplementu diety działa to, że został on wielokrotnie przebadany. A wyniki badań mówią, że jest to preparat nie tylko skuteczny w swoim działaniu, ale również bezpieczny dla zdrowia. Tak, więc jeśli spożywać go będziemy w odpowiednich porcjach, to będzie niósł on jedynie korzyści dla naszego organizmu.

Sportowcy powinni sięgać po ten suplement diety, ponieważ wspomaga on organizm podczas wysiłku fizycznego. Badania udowodniły, że osoby aktywne fizycznie, które regularnie przyjmują ten suplement diety, są mniej narażone na przemęczenie podczas treningów. To jednak nie koniec plusów z korzystania tego preparatu. Daje on również szybszą regenerację, a jest to szczególnie ważne, ponieważ proces odbudowy tkanek mięśniowych po wysiłku fizycznym umożliwia jej rozbudowę. Tak, więc jeśli naszym celem treningowym, jest zwiększenia masy mięśniowej, to warto sięgać po aminokwasy BCAA.

Aminokwasy EAA – aminokwasy egzogenne

Nieco mniej popularnym suplementem diety na rynku, są aminokwasy EAA. Nie wiele osób  zdaje sobie sprawę z istnienia, a ich działanie nie jest potwierdzone tak licznymi badaniami, jak jest w przypadku BCAA. To jednak nie oznacza, że jest to gorszy suplement diety. Ma on sprawdzone działanie na organizm osób aktywnych fizycznie. Aminokwasy EAA to zbiór aminokwasów egzogennych, czyli tych, których nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie syntezować. Jeśli więc chcemy w szybki sposób uzupełnić niedobory tych składników odżywczych w diecie, to warto sięgnąć po EAA. W tym suplemencie znajdują się jedynie aminokwasy egzogenne, przez co staje się on cennym preparatem o wartościowym składzie. Tak samo, jak w przypadku BCAA, wspomaga on regenerację tkanki mięśniowej, która zostaje uszkodzona w trakcie wysiłku fizycznego. Nie możemy również zapominać, że idealnie sprawi się jego suplementacja u kulturystów, ponieważ wspomaga on rozbudowę masy mięśniowej.

Podsumowanie

Jeśli nie wiemy, jaki suplement diety najlepiej wybrać w tym przypadku, to najsłuszniejszym wyborem będą aminokwasy BCAA. Jest to suplement diety przebadany wielokrotnie, a jego suplementacja jest bezpieczna dla zdrowia. Warto również pamiętać, że nie bez powodu jest jednym z najpopularniejszych preparatów dla sportowców. Daje widoczne i zadowalające efekty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Suplementacja

More in Suplementacja

Rodzaje spalaczy tłuszczu

KlaudiaLuty 22, 2019

Suplementy prozdrowotne – jakie mają działanie?

KlaudiaStyczeń 29, 2019

Szafran – czy to skuteczny suplement diety?

KlaudiaStyczeń 28, 2019

Mity na temat suplementów diety

MonikaStyczeń 21, 2019

Witamina H – jakie jest jej działanie, czym jest i dlaczego warto suplementować

KlaudiaStyczeń 19, 2019

Słaba pamięć, a dieta

KlaudiaStyczeń 18, 2019

Efedryna skuteczny sposób na odchudzanie?

SylwiaStyczeń 17, 2019

Przedtreningówki – jaki jest ich skład?

MonikaStyczeń 15, 2019

Przedtreningówi – rodzaje przedtreningówek

MonikaStyczeń 15, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone