Dietetyka i zdrowe odżywianie

Działanie zielonej kawy – jakie ma właściwości, w jakich dawkach przyjmować?

Działanie zielonej kawy – jakie ma właściwości, w jakich dawkach przyjmować?

Zielona kawa to suplement  diety na bazie surowej kawy, której kolor jest właśnie zielony. Jest to jeden ze skutecznych suplementów, który wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej, jednak ma również inne cenne właściwości lecznicze. Od wielu lat zielona kawa zyskuje na popularności i coraz więcej osób decyduje się nie tylko na jej suplementację, ale również picie. Jakie właściwości ma te substancja i czym różni się do czarnej kawy, którą najczęściej pijemy?

Zielona kawa – co musisz wiedzieć

Zielona kawa to inaczej kawa surowa. Jej ziarna niepoddawane są paleniu, dzięki czemu nie tracą one cennych składników odżywczych. To właśnie dlatego zielona kawa stała się tak ceniona i popularna na rynku suplementów diety. Jest produktem, który może dostarczyć do organizmu liczne witaminy i minerały. A większość składników odżywczych, które znajdują się w surowych ziarnach, nieobecne są w kawie parzonej. Dojrzałe, ale surowe nasiona mają kolor zielony, są bogatsze smakowo i odżywczo i to właśnie odróżnia je od kawy czarnej, która najczęściej pijemy. Po ten suplement diety i napary z zielonej kawy najczęściej sięgają osoby, które chcą schudnąć lub z jakiegoś powodu nie mogą pić kawy czarnej.

Zielona kawa – suplement diety o bogatym składzie

Mimo tego, że suplementy diety to zazwyczaj preparaty z jednym składnikiem, to dostarczają one do organizmu liczne witaminy takie, jak:

  • Witamina B1,
  • Witamina B2,
  • Witamina B12,
  • Witamina C,
  • Kwas foliowy,

Jest to również produkt bogaty w cenne składniki mineralne, które niezbędne są dla naszego organizmu:

Jednak to nie wszystko, zielona kawa zawiera w sobie również liczne kawy, które wspierają pracę organizmu. Najwięcej jest w niej kwasu chlorogenowego. To właśnie on jest odpowiedzialny za szybsze spalanie tkanki tłuszczowej w organizmie. Nie zabraknie w niej również kofeiny, która wspomaga odchudzanie, przyśpieszając metabolizm, a także dodaje energii.

Zielona kawa – suplement diety na odchudzanie

Jeszcze do niedawna o suplementach diety z ekstraktem z zielonej kawy nie wiele się słyszało. Jednak teraz stają się one coraz bardziej popularne. Osoby, które zmagają się z nadwagą i otyłością, mogą po nie sięgać, ponieważ zawierają one kwas chlorogenowy, który przyczynia się do szybszego spalania tkanki tłuszczowej i wydalania jej z organizmu. Nie możemy również zapomnieć, że jest to suplement diety bogaty w kofeinę, która przyśpiesza pracę metabolizmu, więc również uskutecznia procesy odchudzania i redukcji masy ciała.

Suplement diety dla sportowców

Zielona kawa nie jest jedynie preparatem, który daje zadowalające efekty tylko podczas odchudzania. Jest ona również pomocna dla osób aktywnych fizycznie, ponieważ ma w sobie składniki o działaniu pobudzającym. Tak więc spożywanie tego suplementu diety dodaje energii.

Suplement diety o działaniu antynowotworowym

W zielonej kawie znajdują się polifenole, które mają tak samo skuteczne działanie, jak przeciwutleniacze. To więc oznacza, że przyczyniają się od do walki z wolnymi rodnikami, a także stresem oksydacyjnym. To sprawia, że ten preparat ma działanie antynowotworowe i może zmniejszać ryzyko rozwoju różnego rodzaju chorób cywilizacyjnych.

Jak dawkować zieloną kawę?

Napar z zielonej kawy należy przygotowywać zgodnie z zaleceniem producenta. Jej zasady przygotowywania nie różnią się od parzenia kawy czarnej. Jeśli decydujemy się na przyjmowanie suplementów diety z zieloną kawą, to należy spożywać dawki zalecane przez producenta. Pierwsze efekty jej stosowania można zauważyć już po miesiącu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dietetyka i zdrowe odżywianie

More in Dietetyka i zdrowe odżywianie

Zastosowanie awokado

KlaudiaCzerwiec 18, 2019

Odchudzanie a dieta wegańska – co trzeba wiedzieć?

Spalacze.plCzerwiec 17, 2019

Niedokrwistość związana z niedoborem żelaza. Jakie są objawy, jakie skutki, jak leczyć?

SylwiaCzerwiec 15, 2019

Czy warto jeść truskawki?

KlaudiaCzerwiec 11, 2019

Co trzeba jeść podczas długiego i krótkiego treningu?

KlaudiaCzerwiec 10, 2019

Co jeść, by  przybrać  na wadze?

KlaudiaCzerwiec 8, 2019

Len – właściwości, zastosowanie i wartości

MonikaMaj 26, 2019

Bób – działanie i właściwości

MonikaMaj 25, 2019

Skrobia – gdzie występuje i jakie ma właściwości?

MonikaMaj 24, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone