Suplementacja

Efedryna skuteczny sposób na odchudzanie?

Efedryna skuteczny sposób na odchudzanie?

Większość z nas niezadowolona jest ze swojego wyglądu. Zbyt duży brzuch, za szerokie biodra… Powodów, dla których nie lubimy swojej sylwetki jest naprawdę bardzo dużo. Jedni chcąc zmienić coś w swoim życiu stawiają na zdrową dietę, inni wybierają różnego rodzaju aktywność fizyczną, a jeszcze inni sięgają po tabletki na odchudzanie.

I dziś chcielibyśmy skupić się właśnie na tej trzeciej opcji, z zastosowaniem specyficznych tabletek, w których składzie znajduje się efedryna. Jest to specyfik zabroniony do zażywania w Polsce, jednak nadal w wielu miejscach można go bez problemu kupić.

Efedryna – działanie

Prawdą jest, że efedryna działa i to bardzo skutecznie. Przyspiesza ona między innymi metabolizm, jak również i powoduje szybkie spalanie tkanki tłuszczowej, a wszystko to za sprawą właściwości termogenicznych. Dawniej wykorzystywana była na potęgę powodując bardzo szybkie uzyskanie takiej sylwetki, na jakiej każdemu zależało. W latach 90 – tych XX wieku jednak zaczęto baczniej się jej przyglądać i stwierdzono, iż mimo że naprawdę działa i jest bardzo skuteczna, to jednak powoduje bardzo negatywne skutki uboczne. Działa na jedną sferę, ale zupełnie zaburza funkcjonowanie innych.

Skutki uboczne działania efedryny

Efedryna wykazuje bardzo podobne właściwości jak amfetamina. Jej działanie może powodować bardzo poważne w skutkach negatywne działania dla organizmu człowieka, zagrażające zarówno jego zdrowiu, jak również i życiu. Najbardziej niebezpiecznymi konsekwencjami jest zaburzenie układu krwionośnego. Powoduje ona między innymi przyspieszone bicie serca, zwiększa ona przepływ krwi przez tętnice wieńcowe, powoduje nieprawidłową pracę serca. Ponadto wpływa także na układ nerwowy. Jej zażywanie powoduje bóle głowy, nerwowość, nadpobudliwość, a w skrajnych przypadkach stany lękowe. Zażywanie jej działa na bezsenność, na podniesienie poziomu insuliny we krwi i wiele innych bardziej lub mniej poważnych skutków, które mają znaczenie dla całego organizmu człowieka.

Czy efedryna uzależnia?

Uzależnia. Jak wspomnieliśmy wyżej efedryna działa podobnie jak amfetamina, a więc jej zażywanie przez dłuższy czas powoduje, że nie tylko chcemy po nią sięgnąć, ale musimy! Jest to spowodowane wydzielaniem się dopaminy. Organizm ją zażywa, bo chce by tej dopaminy uwalniać więcej i więcej. Tak działają również i inne środki narkotyczne. Co więcej, dopamina powoduje również wystąpienie neurotoksyczności – działania toksycznego na komórki nerwowe.

Czy warto postawić na wymarzoną sylwetkę kosztem zdrowia?

Jak więc widać efedryna jest to specyfik bardzo skuteczny w swoim działaniu, bowiem jak mało które tabletki odchudzające działa z taką szybkością i skutecznością. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy jest sens ją zażywać, jeśli oprócz lepszej figury straci na tym nasze zdrowie? Czy jest to warte tej ceny? Może zamiast lepiej katować się środkami, które nas niszczą, lepiej postawić na karnet na siłowni, wizytę u dietetyka lub inne, bardziej bezpieczne środki na odchudzanie?

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Suplementacja

More in Suplementacja

Czy warto stosować spalacze tłuszczu?

Julia Cichaczewska6 lutego, 2024

Czy kreatyna jest bezpieczna? – skutki uboczne kreatyny

Julia Cichaczewska5 stycznia, 2024

Suplementy na lepsze trawienie – co wybrać?

Julia Cichaczewska14 grudnia, 2023

Odchudzanie – jak efektywnie spalić tłuszcz?

spalacze11 września, 2023

Jakie suplementy stosować, by nasilić spalanie tłuszczu? Przegląd najpopularniejszych i skutecznych wspomagaczy

spalacze17 marca, 2023
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalacze18 września, 2021

Koenzym Q10 – zastosowanie i korzyści. Czy koenzym może pomóc w walce z koronawirusem?

spalacze25 sierpnia, 2021

Przepisy na posiłki z odżywki białkowej

Monika17 czerwca, 2021

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2021

spalacze6 czerwca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone