Suplementacja

Efedryna skuteczny sposób na odchudzanie?

Efedryna skuteczny sposób na odchudzanie?

Większość z nas niezadowolona jest ze swojego wyglądu. Zbyt duży brzuch, za szerokie biodra… Powodów, dla których nie lubimy swojej sylwetki jest naprawdę bardzo dużo. Jedni chcąc zmienić coś w swoim życiu stawiają na zdrową dietę, inni wybierają różnego rodzaju aktywność fizyczną, a jeszcze inni sięgają po tabletki na odchudzanie.

I dziś chcielibyśmy skupić się właśnie na tej trzeciej opcji, z zastosowaniem specyficznych tabletek, w których składzie znajduje się efedryna. Jest to specyfik zabroniony do zażywania w Polsce, jednak nadal w wielu miejscach można go bez problemu kupić.

Efedryna – działanie

Prawdą jest, że efedryna działa i to bardzo skutecznie. Przyspiesza ona między innymi metabolizm, jak również i powoduje szybkie spalanie tkanki tłuszczowej, a wszystko to za sprawą właściwości termogenicznych. Dawniej wykorzystywana była na potęgę powodując bardzo szybkie uzyskanie takiej sylwetki, na jakiej każdemu zależało. W latach 90 – tych XX wieku jednak zaczęto baczniej się jej przyglądać i stwierdzono, iż mimo że naprawdę działa i jest bardzo skuteczna, to jednak powoduje bardzo negatywne skutki uboczne. Działa na jedną sferę, ale zupełnie zaburza funkcjonowanie innych.

Skutki uboczne działania efedryny

Efedryna wykazuje bardzo podobne właściwości jak amfetamina. Jej działanie może powodować bardzo poważne w skutkach negatywne działania dla organizmu człowieka, zagrażające zarówno jego zdrowiu, jak również i życiu. Najbardziej niebezpiecznymi konsekwencjami jest zaburzenie układu krwionośnego. Powoduje ona między innymi przyspieszone bicie serca, zwiększa ona przepływ krwi przez tętnice wieńcowe, powoduje nieprawidłową pracę serca. Ponadto wpływa także na układ nerwowy. Jej zażywanie powoduje bóle głowy, nerwowość, nadpobudliwość, a w skrajnych przypadkach stany lękowe. Zażywanie jej działa na bezsenność, na podniesienie poziomu insuliny we krwi i wiele innych bardziej lub mniej poważnych skutków, które mają znaczenie dla całego organizmu człowieka.

Czy efedryna uzależnia?

Uzależnia. Jak wspomnieliśmy wyżej efedryna działa podobnie jak amfetamina, a więc jej zażywanie przez dłuższy czas powoduje, że nie tylko chcemy po nią sięgnąć, ale musimy! Jest to spowodowane wydzielaniem się dopaminy. Organizm ją zażywa, bo chce by tej dopaminy uwalniać więcej i więcej. Tak działają również i inne środki narkotyczne. Co więcej, dopamina powoduje również wystąpienie neurotoksyczności – działania toksycznego na komórki nerwowe.

Czy warto postawić na wymarzoną sylwetkę kosztem zdrowia?

Jak więc widać efedryna jest to specyfik bardzo skuteczny w swoim działaniu, bowiem jak mało które tabletki odchudzające działa z taką szybkością i skutecznością. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy jest sens ją zażywać, jeśli oprócz lepszej figury straci na tym nasze zdrowie? Czy jest to warte tej ceny? Może zamiast lepiej katować się środkami, które nas niszczą, lepiej postawić na karnet na siłowni, wizytę u dietetyka lub inne, bardziej bezpieczne środki na odchudzanie?

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Suplementacja

More in Suplementacja

ZMA – na poprawę snu i jakość ćwiczeń

KlaudiaMaj 18, 2019

MSM – na problemy ze stawami

KlaudiaMaj 15, 2019

Jakie skuteczne boostery testosteronu wybrać?

KlaudiaMaj 14, 2019

Jak dawkować BCAA i EAA

KlaudiaMaj 12, 2019

Jabłczan kreatyny – poznaj jego działanie

KlaudiaMaj 11, 2019

Pompa mięśniowa — jak ją osiągnąć?

Spalacze.plKwiecień 24, 2019

5 zalet cytruliny, które wykorzystasz w treningu siłowym

Spalacze.plKwiecień 11, 2019

Rodzaje spalaczy tłuszczu

KlaudiaLuty 22, 2019

Suplementy prozdrowotne – jakie mają działanie?

KlaudiaStyczeń 29, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone