Odchudzanie

Fakty i mity na temat odchudzania

Fakty i mity na temat odchudzania

Wiele osób w naszym społeczeństwie cierpi z powodu nadwagi i problemów z nadmierną masą tłuszczową w organizmie. Ten problem staje się coraz częstszy i może sprawić, że praca naszego organizmu zacznie się zaburzać. Otyłość i nadwaga prowadzić mogą do rozwoju wielu chorób przewlekłych, które zagrażają nie tylko naszemu zdrowiu, ale również życiu. Trzeba więc pamiętać, by wiedzieć, jak się odchudzać. Jednak na temat odchudzania powstało wiele mitów, przez co często popełniamy błędy, a spalanie tkanki tłuszczowej nie jest efektywne. Jakie są więc największe mity na temat odchudzania?

  1. Mniej posiłków to droga do wyszczuplenia sylwetki

Wiele osób twierdzi, że jeśli w ciągu dnia zaczniemy spożywać mniejsze ilości posiłków, to szybciej schudniemy. To jednak jest jeden z najczęściej powielanych mitów na temat odchudzania. Trzeba pamiętać, że w ciągu dnia należy spożywać co najmniej pięć posiłków dziennie. Pierwszy posiłek powinien obyć się dwie godziny po przebudzeniu. Im mniej posiłków zjemy tym gorzej dla naszego organizmu. Kiedy ilość posiłków się zmniejszy, organizm zacznie gromadzić większe ilości tłuszczu i węglowodanów, by mieć zapasy energii na wypadek, gdyby zabrakło jego źródła, czyli posiłku. Przez taki zabieg, zamiast spalać tkankę tłuszczową, sprawmy, że jest jej jeszcze więcej.

Zamiast tego warto zmniejszyć nasze posiłki, ale nadal spożywać je regularnie i najlepiej, by w ciągu dnia pojawiło się od pięciu do sześciu posiłków.

  1. Owoce wspomagają odchudzanie

Jest wiele osób, które podczas diety odchudzającej sięgają po owoce, ponieważ uważają one, że ich spożywanie przyśpieszy spalanie tkanki tłuszczowej. Niestety nie jest to prawda. I, mimo że owoce są bogate w witaminy i minerały, to zawierają również w sobie wiele naturalnego cukru, fruktozy, która może przyczyniać się do zwiększenia masy ciała. To jednak nie oznacza, że podczas diety należy zrezygnować ze spożywania owoców. Są one zdrowie i o tym trzeba pamiętać. Jednak w nadmiarze mogą mieć negatywny wpływ na proces spalania tkanki tłuszczowej.

  1. W czasie diety trzeba zrezygnować z jedzenia ziemniaków

W internecie już kilka lat temu pojawił się mit na temat ziemniaków. Mówi on, że są one tuczące i przyczyniają się one do zwiększenia masy ciała. To jednak nie jest prawda. Ziemniaki mają w sobie wiele składników odżywczych, które są niezbędne dla naszego zdrowia. Warto więc po nie sięgać, nawet podczas diety odchudzającej. Trzeba jednak pamiętać, że jedzenie ich w za dużych ilościach rzeczywiście może spowalniać metabolizm i przyczynić się do zwiększenia masy ciała. Jednak tak jest niemal ze wszystkim. Jedzenie czegoś w nadmiarze nie ma korzystnego wpływu na nasze zdrowie.

  1. Alkohol wspomaga odchudzanie

Nie jest to prawda. Alkohol może się przyczyniać do zwiększenia masy ciała, ponieważ nie tylko spowalnia pracę metabolizmu, ale również zawiera wiele cukru, przez co jego spożywanie nie jest wskazane podczas diety odchudzającej. Wino jasne w jednym kieliszku ma aż 230 kalorii, a wino czerwone aż 115 kalorii. Nie warto więc wierzyć w ten często powielany mit na temat alkoholu i jego działaniu odchudzającym.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Odchudzanie

Naturalne spalacze tłuszczu – Jakie produkty mogą wspomagać proces spalania tłuszczu?

Julia Cichaczewska22 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Odchudzanie – jak efektywnie spalić tłuszcz?

spalacze11 września, 2023

Jakie suplementy stosować, by nasilić spalanie tłuszczu? Przegląd najpopularniejszych i skutecznych wspomagaczy

spalacze17 marca, 2023

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcja18 października, 2021

Johimbina – afrodyzjak, który spala tłuszcz

Spalacze.pl10 października, 2021

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcja23 września, 2021

Czym jest deficyt kaloryczny i jak go obliczyć?

Spalacze.pl9 września, 2021

Czasowa głodówka: Co to takiego? Czy warto spróbować?

Sylwia16 czerwca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone